آنچه در این مقاله میخوانید :

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت امروزه تبدیل به یکی از پر طرفدارترین انواع بوتاکس در ایران شده است. از آن‌جا که در دهه اخیر از این روش درمان استقبال فراوانی شده، شرکت‌ های سازنده این مواد برای ارائه محصول بهتر همواره درحال رقابت بوده و هرساله محصولات با کیفیت‌ تری ارائه کرده ‌اند. در ادامه این مقاله در مورد بوتاکس مصپورت صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت چیست؟

شرکت سازنده این محصول، شرکت مصون می باشد. این شرکت یک شرکت دانش بنیان است و همواره داروهای نوین و با فناوری های پیشرفته و به روز تولید می کند. این شرکت در جهت ارتقای سطح سلامت دارای فعالیت بسیار می باشد. این شرکت که در سال ۱۳۸۶ کار خود را به صورت رسمی آغاز کرده است، توانسته است با تولید بوتاکس مصپورت، رتبه اول را در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، کسب کند‌.
بوتاکس مصپورت که به صورت مسپورت نیز شناخته می شود یک محصول ایرانی است که این محصول در بازار وجود داشته و از آن برای از بین بردن و کاهش خطوط و چروک صورت، در هر درجه ای به صورت معمولی یا عمیق در قسمت های مختلف صورت مانند پیشانی و بین ابروها، استفاده می شود. باید توجه داشت که دوام این محصول به صورت دائمی نبوده، نیازمند تزریق دوباره می باشد.

انجام بوتاکس یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی برای زیبایی و صاف شدن صورت می باشد. از طریق بوتاکس بسیاری از چالش هایی که افراد با افزایش سن به آن دچار می شوند، قابل درمان است. انجام آن موجب می شود که افتادگی پوست صورت و همینطور چین و چروک ها از بین رفته و پوستی سفت و جوان را به افراد هدیه می کند.

همچنین بخوانید : تزریق بوتاکس چشم گربه ای

بوتاکس مصپورت دارای چه مزایایی می باشد؟

عضلات صورت با تزریق کردن بوتاکس مصپورت، فلج می‌شوند که همین امر موجب از بین رفتن چین و چروک و همینطور خطوط ایجاد شده، می شود. بوتاکس مصپورت از سم بوتولینیوم نوع A، که موجب فلج موقت عضلات می شود، ساخته شده است و نیازی به بستری کردن و بیهوشی ندارد.

از آنجایی که بیهوشی می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد و در برخی از افراد موجب ایجاد مشکل می شود، نیاز نبودن به انجام آن از مزایای تزریق این نوع بوتاکس می باشد. همینطور تزریق بوتاکس مصپورت یک روش غیر تهاجمی زیبایی است.

انجام دادن بوتاکس مصپورت، هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی های گران قیمت و سنگین زیبایی، دارد و می تواند یک نتیجه کاملاً رضایت بخش را به بیماران ارائه کند.

از دیگر مواردی که درباره جراحی های زیبایی وجود دارد این می باشد که، در صورت رخ دادن یک اشتباه کاملاً غیرقابل جبران بوده و افراد باید برای انجام ترمیم آن عمل اقدام کنند که معمولاً با دردسر های زیادی همراه بوده و امکان عدم بهبود بعد از انجام عمل های جراحی متعدد وجود دارد. اما در بوتاکس مصپورت، این اتفاق نیفتاده و عوراض جبران ناپذیر، تحت هیچ شرایطی ایجاد نمی شود.

تزریق بوتاکس مصپورت طبق نظر بیماران و پزشکان متخصص در این زمینه، درد زیادی ندارد و افراد بدون ترسیدن از این موضوع می‌ توانند آن را انجام دهند. همینطور این تزریق دارای دوره نقاهت کوتاه مدت، به اندازه چند روز می باشد و می‌ توان اثرات آن را در کوتاه ترین زمان ممکن مشاهده نمود.

از دیگر موارد حائز اهمیت درباره بوتاکس مصپورت، تزریق آسان آن است. برای انجام این تزریق بهتر است از پزشک های متخصص در این زمینه کمک گرفته شود. علی رغم تزریق آسان آن، باید به این موضوع توجه داشت که مهارت پزشک انجام دهنده بوتاکس نیز دارای اهمیت می باشد.

بوتاکس مصپورت، واکنش شدید بدن را به همراه ندارد و سیستم ایمنی بدن به آن پاسخ نامناسبی نخواهند داد، از این رو این تزریق از نظر پزشکان کاملاً ایمن بوده و از مواردی همانند عفونت و موارد جدی سلامت، ایمن است.

تزریق بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت دارای چه عوارضی می باشد؟

مانند دیگر بوتاکس ها دارای عوارض عمومی مشابهی می باشد که افراد قبل از انجام بوتاکس باید آن را بدانند و در این باره اطمینان حاصل کنند‌. برای مثال با تزریق بوتاکس مصپورت، قرمزی و تورم در محل تزریق آن ایجاد می‌شود که این واکنش طبیعی بدن به ورود جسم خارجی به بدن می باشد.

همین طور ممکن است که کمی درد در محل تزریق احساس شود که در حد بسیار زیادی نیست.
در افراد دیده شده است که با تزریق، دچار حالت تهوع و سردرد شده‌اند، این ها از موارد کاملاً شایع می باشد و با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک قابل برطرف شدن است.

با تزریق بوتاکس رگ های خونی سوراخ می شوند که همین موضوع موجب کبودی در محل تزریق می باشد. در موارد محدودی ممکن است که به دلیل پخش نشدن بوتاکس تزریق شده، عفونت اتفاق بیفتد، این موضوع با انجام بوتاکس توسط یک شخص ماهر و با تجربه قابل پیشگیری می باشد. از دیگر مواردی که امکان رخ دادن آن وجود دارد، واکنش های کولینرژیک می باشد که می تواند شامل خشک شدن دهان و چشم شود‌.

بیشتر بخوانید : عوارض بوتاکس چیست

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس مصپورت، می‌تواند به محل تزریق بوتاکس نیز بستگی داشته باشد. به گونه‌ای که اگر محل تزریق بوتاکس در یک سوم بالایی صورت همانند خط اخم و خطوط پیشانی ابروها و خط های پنجه کلاغی و یا دور چشم، باشد، عوارض بسیار کمی مشاهده می شود.

چرا که این نوع تزریق دارای تکنیک ها و دستورالعمل های تزریقی می باشد که، کاملاً بهینه هستند. یک سوم پایینی صورت نیز از محل های تزریق بوتاکس مصپورت می باشد که شامل صورت و گردن است که اگر تزریق ها در این نواحی با دقت و رعایت نکات ایمنی انجام شود، مشکلی ایجاد نخواهد شد.
برای اینکه تزریق بوتاکس مصپورت آسیب جدی به بدن شما وارد نکنند باید بدانید که خانم های باردار و شیرده همینطور افرادی که بیماری‌های عصبی و عضلانی دارند و افرادی که داروهای ضد انعقادی خون و رقیق کننده خون استفاده می کنند، نباید بوتاکس مصپورت را تزریق کنند.

در صورت وجود عفونتی که فعال می باشد و یا تبخال در محل تزریق و همینطور در صورت خیلی عمیق بودن چین و چروک ها، بوتاکس مصپورت می تواند تاثیر سوء در صورت شما بگذارد.

ماندگاری بوتاکس مصپورت چگونه است؟

همانطور که گفته شد این بوتاکس نتیجه‌اش به صورت دائمی نمی باشد و تا یک مدت زمان مشخص از بین می رود. به صورت معمول ماندگاری آن بین ۳ تا ۶ ماه متغیر می باشد. باید گفت که ماندگاری بوتاکس مصپورت به عوامل گوناگونی بستگی دارد، برای مثال از این عوامل می توان به منطقه‌ای که بوتاکس در آن تزریق می شود اشاره نمود.

به صورت کلی میزان ماندگاری بوتاکس مصپورت به نوع پوست افراد بستگی دارد، میزان تزریق این بوتاکس از موارد تاثیرگذار و همینطور عمق چین و چروک ها نیز دارای اهمیت هستند.

به صورت معمول افرادی که برای اولین بار از این بوتاکس استفاده می کنند، متوجه می‌شوند که تأثیر آن زودتر از بین می رود و با انجام دادند دوباره بوتاکس در طی یک دوره زمانی، متوجه بیشتر شدن ماندگاری آن می‌شوند به صورتی که در مدت زمان طولانی تری از بین می رود‌‌.

قیمت بوتاکس مصپورت چقدر می باشد؟

قیمت بوتاکس مصپورت که برای سه نفر قابل استفاده می باشد و حجم آن ۵۰۰ سی‌سی است، ۵۶۰ هزار تومان می باشد. این محصول از آنجایی که تولید داخل کشور می‌باشد، از شرکت‌های رقیب خود که می‌تواند شامل دیسپورت باشد، ارزان‌تر است. این محصول به دلیل کاربرد درمانی گسترده خود بسیار محبوب می باشد که از کاربردهای آن می توان از بین بردن خط های اخم و خط های پیشانی، بهبود چروک های دور چشم که به آن ها چروک های پنجه کلاغی گفته می شود، اشاره نمود.

از دیگر کاربردهای آن لیفت ابرو و لیفت نوک بینی، همینطور اصلاح خنده می باشد‌. این محصول دارای غلظت پایین می باشد که از مزایای آن محسوب شده و به خوبی در زیر پوست پخش می‌شود و یک ظاهر طبیعی را ایجاد می کند.

همچنین بخوانید : بوتاکس دیستون چیست

 

بوتاکس دیسپورت چیست

تفاوت بوتاکس مصپورت با بوتاکس دیسپورت در چه چیزهایی می باشد؟

این دو برند هر دو برندهای بسیار با کیفیتی می باشند که تفاوت زیادی در کیفیت ندارند. بوتاکس مصپورت ساخت داخل کشور می باشد و بوتاکس دیسپورت ساخت انگلیس می‌ باشد که به همین دلیل گران قیمت تر است. این دو محصول در نحوه عملکرد، دارای تفاوت بسیاری نمی باشند.

سرعت تاثیر آن ها و درد ناشی از تزریق آن ها، متفاوت است. بوتاکس مسپورت سرعت پخش شدن کم تری نسبت به بوتاکس دیسپورت دارد. همینطور بوتاکس دیسپورت از بوتاکس مسپورت رقیق تر می باشد که به همین دلیل برای تزریق، باید بوتاکس دیسپورت بیشتری نسبت به بوتاکس مسپورت تزریق شود.

میزان سطح گسترش این دو بوتاکس نیز دارای تفاوت می باشد و بوتاکس دیسپورت هنگام تزریق در ناحیه گسترده‌ تری پخش می شود‌.
محل استفاده این دو محصول نیز متفاوت می باشد. به گونه‌ای که قابلیت پخش شدن بوتاکس دیسپورت زیاد است، به همین دلیل عموماً برای رفع چروک پیشانی و قسمت های بالایی صورت استفاده می شود.

بوتاکس مصپورت نیز عموماً برای رفع چین و چروک زیر چشم و قسمت های دیگر صورت که در سطح وسیعی نیستند استفاده می‌شود. مدت زمان ماندگاری این محصول نیز دارای تفاوت می باشد که از جمله عوامل تاثیرگذار در این موضوع، حالت چهره افراد نیز هست. میزان ماندگاری بوتاکس مصپورت کمتر است.

کلام آخر

همواره افراد به دنبال زیبایی طبیعی صورت خود می باشند، به گونه ای که با افزایش سن و ایجاد چین و چروک ها در صورت، برای آن تصمیم گیری می کنند. روش های درمانی گوناگونی برای از بین بردن چین و چروک ها وجود دارد که استفاده از بوتاکس مصپورت، یکی از آن ها می باشد.

این روش دارای مزایای بسیاری بوده و با کمک گرفتن از پزشکی ماهر، می توان بهترین نتیجه را در پوست خود مشاهده کرد. در این مقاله درباره بوتاکس مصپورت، اطلاعاتی در اختیار مخاطبین قرار گرفت و درباره بوتاکس مصپورت توضیحاتی داده شد. سپس درباره مزایا و عوارض، همین‌طور میزان ماندگاری و قیمت این محصول و تفاوت آن با برند دیگر بوتاکس، صحبت شد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 1 Average: 5]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

2 پاسخ

  1. سلام دکتر کدوم ژل ایرانی بوتاکس عالی هست
    ممنون میشم جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *