آنچه در این مقاله میخوانید :

بوتاکس دیسپورت dysport چیست؟ مزایا + معایب و هزینه

بوتاکس دیسپورت یکی از پر متقاضی ترین نوع بوتاکس ها در کشور ایران است. امروزه از روش های زیادی برای کاهش چین و چروک های صورت استفاده می شود که یکی از آن ها بوتاکس می باشد که در ادامه می توانید در مورد بوتاکس دیسپورت مطالعه بیشتری داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

بوتاکس دیسپورت چیست؟

بوتاکس دیسپورت چیست

همانطور که گفته شد، انجام بوتاکس از پرطرفدارترین روش های درمانی، می باشد. از طریق بوتاکس چروک های موجود در صورت، همانند چروک های دور چشم و پیشانی، همینطور خط لبخند از بین می روند. بوتاکس دیسپورت افتادگی پوست صورت را از بین برده و باعث سفتی آن می شود. داشتن صورتی صاف و پوستی کاملاً جوان و زیبا با استفاده از بوتاکس میسر می شود.

در واقع یکی از برند های بسیار کاربردی و پرطرفدار و معتبر بوتاکس دیسپورت می باشد که این بوتاکس دارای کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی می باشد و رضایت همیشگی مشتریان را به همراه دارد. بوتاکس دیسپورت ساخت کشور انگلیس می باشد که تاییدیه FAD را نیز، دارا می باشد.

بوتاکس دیسپورت دارای چه مزایایی می باشد؟

 • بوتاکس دیسپورت دارای مزایایی می باشد که آن را از دیگر برندها متمایز نموده است، برای مثال از اصلی‌ ترین مزایای این بوتاکس در واقع پیشگیری کردن از ایجاد دوباره چروک ها در کنار درمان آن ها، می باشد.
 • بوتاکس دیسپورت دارای غلظت پایین می باشد که همین موضوع موجب شده است که با تزریق آن به زیر پوست به خوبی در تمام قسمت های پوست پخش شده و موجب ایجاد یک ظاهر طبیعی شود.
 • از موارد حائز اهمیت هنگام تزریق یک ماده خارجی به داخل بدن چگونگی واکنش بدن به آن می باشد‌، بدن به برخی مواد واکنش شدید نشان می‌دهد و آن ها را دفع می‌کند که تمام این موارد می تواند همراه با عفونت و موارد جدی، به همراه باشد. از مزایای دیگر بوتاکس دیسپورت این موضوع می باشد که با تزریق آن، سیستم ایمنی بدن واکنش نشان نمی دهد و کاملاً ایمن می باشد.
 • تزریق بوتاکس دیسپورت به پوست بدون نیاز به بی حس کردن و بیهوش کردن فرد می باشد که باید گفت روشی بدون درد است. در صورت تشخیص پزشک و در موارد محدود بی‌حسی انجام می‌شود‌.
 • از دیگر مزایای بوتاکس عوارض جانبی کم آن می‌باشد به گونه ای که نتایج فوری را به بیمار نشان می دهد.
 • در نیمی از موارد در سه روز قابل مشاهده می باشد و در نیمه دیگر آن ها بعد از یک مدت زمان نسبتاً کوتاه قابل مشاهده است. تزریق بوتاکس دیسپورت به گونه ای می باشد که فقط چین و چروک های صورت شما را از بین می‌برد و در بیان احساسات چهره شما، خدشه ای وارد نمی نماید.

تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس چیست؟

بوتاکس دیسپورت همانند دیگر برندهای بوتاکس، می تواند عوارضی داشته باشد که عموماً این عوارض بین محصولات بوتاکس مشترک هستند. برای مثال هنگام تزریق بوتاکس به گوشه چشم ممکن است که تاثیری نامناسب بر روی دید افراد و همینطور عضلات چشم آن ها بگذارد که تمام این ها با انجام دادن توصیه های پزشک و دقت بسیار در فرآیند انجام، قابل پیشگیری می باشد. برای مثال باید تلاش شود سه تا چهار ساعت بعد از تزریق بوتاکس نخوابیده و به حالت دراز کشیده نباشید، در غیر این صورت امکان دارد افتادگی پلک و دور بینی برای شما اتفاق بیفتد.

از عوارضی که می‌توان به عنوان عوارض بوتاکس به آن اشاره نمود کبودی می باشد که ممکن است تا چند روز بعد از تزریق در صورت، مشاهده شود‌.

سردرد و علائم آنفولانزا در برخی از بیماران پس از تزریق بوتاکس دیده شده است که با کنترل پزشک، مشکلی در این زمینه اتفاق نخواهد افتاد. یبوست و حالت تهوع، همینطور خشکی دهان و مشکلات در بلعیدن غذا، می تواند پس از تزریق بوتاکس دیده شود‌‌.

بوتاکس دیسپورت چقدر ماندگاری دارد؟

هزینه بوتاکس دیسپورت به صورت کلی ۴ الی ۶ ماه دوام می آورد که این موضوع به عواملی بستگی دارد. ناحیه و منطقه ای که بوتاکس در آن تزریق می‌شود، در میزان ماندگاری آن تاثیر بسیاری دارد. باید گفت نواحی متفاوت صورت نتیجه متفاوتی را نشان می دهند‌‌. از دیگر عوامل تاثیرگذار در این زمینه میزان بوتاکس تزریقی می باشد که به داخل عضله هدف تزریق شده است.

هر چقدر که بوتاکس تزریق بیشتر باشد، دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. از دیگر عوامل دوام بوتاکس تزریقی می تواند غلظت داروی آن می باشد. به طور معمول قبل از تزریق بوتاکس آن را با یک محلول دیگر رقیق می‌کنند و در مرحله بعد تزریق و انجام می دهند.

کسانی که برای اولین بار از بوتاکس استفاده می کنند مشاهده می نمایند که بوتاکس تزریقی به عضله های آن ها زودتر از بین می‌رود و در مراحل بعدی تزریق بوتاکس ماندگاری بیشتری را مشاهده می نمایند.

هرچه تعداد دفعات تزریق بوتاکس بیشتر باشد، ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت. از دیگر عوامل تاثیر گذار در میزان ماندگاری بوتاکس تزریقی، نحوه تزریق آن توسط پزشک می باشد که باید از افراد بسیار حرفه‌ای در این زمینه کمک گرفت.

قیمت بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت ۳۰۰ واحدی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بوتاکس های دیسپورت ۵۰۰ واحدی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می باشد. این بوتاکس انگلیسی که یک عامل انسدادی عصبی-عضلانی می‌ باشد از موادی همانند سم بوتولینوم نوع A و آلبومین انسانی و لاکتوز ساخته شده است.

نسخه ۵۰۰ واحدی این بوتاکس نسبت به ۳۰۰ واحدی آن برای افراد کاربرد بیشتری دارد، که برای ۳ نفر می تواند استفاده شود و با توجه به حجم بیشتر مواد در آن نسبت به دیسپورت ۳۰۰ واحدی، قیمت بالا تری دارد.

دیسپورت ۳۰۰ واحدی برای دو نفر استفاده می‌شود و قیمت آن نسبت به برند ایرانی (مصپورت)، بالاتر می باشد و با برند کره‌ای بوتاکس، رقابت تنگاتنگی دارد.

قیمت بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چه کاربردی دارد؟

بوتاکس دیسپورت، چه برای بزرگسالان و چه برای کودکان کاربرد دارد و استفاده می شود. این محصول باعث ترمیم چین و چروک های شدید و ملایم در صورت به دلیل بالا رفتن سن، می‌شود. این محصول همینطور برای درمان خطوط پنجه کلاغی در بزرگسالان نیز استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های این محصول درمان اسپاستیسیته کانونی اندام های تحتانی و فوقانی در بزرگسالان و اندام های تحتانی کودکان بالای دوسال می باشد.

درمان تورتیکولی اسپاسمودیک یا دیستونی گردن در بزرگسالان همینطور درمان بسته شدن غیر عادی پلک و درمان گرفتگی ناگهانی نیمه صورت در بزرگسالان، از دیگر کاربرد های این محصول می باشد. این محصول همینطور برای از بین بردن تعریق زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین بخوانید : نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس مصپورت و دیسپورت چه تفاوتی دارند؟

 • این دو برند محصول هر دو با کیفیت بوده و تفاوت چندانی در کیفیت ندارند. همچنین از آن‌ جایی که رقابت برای ارائه محصول بهتر وجود دارد، همواره کیفیت این محصولات بهتر می‌شود. این مورد نیز مورد توجه است، که بوتاکس مصپورت ساخت ایران می‌ باشد و کیفیت آن، قدری مناسب بوده که مورد توجه کل جهان قرار گرفته و به خارج از کشور نیز صادر می‌شود.
 • این دو در سرعت تأثیر و همچنین در درد ناشی از تزریق متفاوت عمل می‌کنند، بوتاکس مصپورت سرعت پخش شدن کم‌ تری از بوتاکس دیسپورت دارد. همچنین بوتاکس دیصپورت از بوتاکس مصپورت رقیق‌ تر است که این موجب می‌شود برای تزریق، به مقدار بیش‌تری از دیسپورت نسبت به مصپورت نیاز ‌باشد.
 • از جمله تفاوت‌های بوتاکس دیسپورت و مصپورت در میزان سطح گسترش آن ها می‌ باشد، بوتاکس دیصپورت با تزریق در ناحیه وسیع‌تری گسترش می‌یابد.
 • تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در محل استفاده نیز هست، در واقع از آن‌جا که قابلیت پخش شدن بوتاکس دیسپورت زیاد است، از آن برای رفع چروک پیشانی و قسمت‌های بالایی صورت استفاده می شود و این درحالی است که از بوتاکس مصپورت برای رفع چین و چروک زیر چشم و قسمت های دیگر صورت که در سطح وسیعی نیستند استفاده می‌ شود.
 • از تفاوت ‌های این دو محصول در مدت ماندگاری آن‌ ها می‌ باشد، در واقع این مورد به عوامل گوناگونی از جمله حالت چهره بستگی دارد.
 • اما به صورت کلی میزان ماندگاری بوتاکس مدل دیسپورت چهار الی شش ماه و بوتاکس مسپورت دو الی پنج ماه می‌ باشد. ظاهراً تفاوت بوتاکس مصپورت و دیسپورت در مدت زمان ماندگاری آن‌ ها نیز می ‌باشد، که ماندگاری بوتاکس مصپورت، کم ‌تر است.

همچنین بخوانید : بوتاکس دیستون چیست؟

کلام آخر

از چالش‌های مهم در افراد به خصوص خانم ها با افزایش سن ایجاد چین و چروک ها و همینطور افتادگی هایی می باشد که در صورت دیده می شود. افراد برای داشتن چهره ای جوان تر و همینطور افزایش اعتماد به نفس خود، می توانند این روش درمانی را امتحان کرده از مزایای آن بهره مند شوند.

در این مقاله نیز درباره بوتاکس دیسپورت، اطلاعاتی در اختیارتان قرار گرفت، که به صورت کلی درباره خود بوتاکس و مزایای آن همینطور عوارض و ماندگاری و قیمت و کاربرد آن صحبت شد. از دیگر مواردی که در این مقاله درباره آن صحبت و بحث شد، تفاوت دو برند بوتاکس یعنی مصپورت و دیسپورت می‌ باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *