آنچه در این مقاله میخوانید :

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی

آشنایی با هایفوتراپی می تواند برای افرادی که دچار پیری، شل شدگی و افتادگی پوست شده اند، بسیار مفید و مناسب باشد. روش های مختلفی برای برطرف سازی مشکلات پیری پوست وجود دارد که در زمان ابداع شدنشان، افراد زیادی به سمت آن ها هجوم برده و آن روش ها را بر روی پوست خود امتحان می کنند. در بسیاری از موارد پس از گذشت مدت زمان مشخصی عوارض و مشکلات این روش ها خود را نشان می دهند.

هایفوتراپی یکی از روش های لیفت پوست صورت است که چند وقتی می شود که باب شده و تا به حال نیز عوارض هایفوتراپی آنچنانی مشاهده نشده است؛ بنابراین می توان نسبت به این روش توجه بیشتری نشان داد و در صورت لزوم نیز از این روش برای ترمیم مشکلات پوستی خود استفاده کرد.

در ادامه مطلب در خصوص کاربردهای این روش، مزیت ها و ویژگی های مثبت آن و همچنین مکان هایی که می توانید با خیال راحت خدمات مربوط به این روش را از آن دریافت کنید، صحبت خواهیم کرد.

هایفوتراپی چیست؟

پیش از آن که بخواهیم در خصوص هر کدام از زیرشاخه های هایفوتراپی سخنی به میان آوریم، بهتر است بدانیم که هایفوتراپی چیست و عملکرد آن به چه شکل است.

اگر بخواهیم هایفوتراپی را به زبان ساده توضیح دهیم باید بگوییم که این روش در واقع سفت کردن و همچنین لیفت پوست با استفاده از امواج فراصوتی متمرکز شده که بسیار هم شدید هستند، می باشد.

حتما شنیده اید که سونوگرافی تا به حال هیچ عارضه ای نداشته است، بهتر است بدانید امواج فراصوت استفاده شده در هایفوتراپی نیز از همان ها هستند و همین موضوع می تواند دلیل محکمی باشد که ثابت کند این روش لیفتینگ عارضه جدی با خود به همراه نخواهد داشت.

اگر بخواهیم عملکرد این امواج در هایفوتراپی را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که امواج اولتراسوند یا همان فراصوت را در یک قسمت مشخص از پوست متمرکز می کنند و همین تمرکز امواج باعث می شود تا سلول های پوستی تحریک به ترشح کلاژن شوند.

هر قدر کلاژن پوست بیشتر باشد، سفتی پوست بیشتر می شود و لیفت پوست به صورت طبیعی رخ می دهد.

شاید باعث تعجب شما شود که روش هایفوتراپی اولین بار به منظور درمان کردن سلول ها و بیماری های سرطانی انجام شد، اما از سال 2008 به بعد، یعنی چیزی حدود 13 سال پیش برای نخستین بار این روش را برای درمان چین و چروک های پوست استفاده کردند و تا به حال نیز باعث درمان تعداد زیادی از افراد شده است.

نمونه کار هایفوتراپی

مراحل انجام هایفوتراپی

کاربردهای هایفوتراپی

ابتدا بهتر است در خصوص کاربردهای روش هایفوتراپی صحبت کنیم. افرادی که به دنبال روش هایفوتراپی هستند، به خوبی از معایب دیگر روش های لیفت صورت آگاه هستند و می دانند که استفاده از آن روش ها چه خطرات و عوارضی را می تواند برایشان در پی داشته باشد.

در این بخش به کاربردهای این روش اشاره می کنیم تا متوجه شوید که آیا این روش برای شما می تواند مناسب باشد یا خیر.

1-کاهش میزان چین و چروک های پوست

اولین مورد مربوط به کم کردن قابل توجه چین و چروک های روی پوست است که ممکن است در اثر کهولت سن، اخم یا لبخندهای عمیق و…بر روی پوست ایجاد شده باشد.

در بسیاری از موارد فرد جوان است و دچار کهولت سن نشده است، اما برعکس، پوست او دچار پیری زودرس شده است و می توان با هایفوتراپی به درمان مشکلات او پرداخت.

2-درمان افتادگی پوست گردن

پوست گردن و غبغب نسبت به پوست صورت شل تر است و مسلما اگر دچار پیری پوست شوید، مشکل افتادگی در این قسمت ها زودتر بروز پیدا می کند. با استفاده از روش هایفوتراپی می توانید پوست این نواحی را لیفت کرده و سفت کنید. به این ترتیب دیگر مشکل غبغب نخواهید داشت.

3-لیفت کردن گونه، ابرو و پلک

معمولا برای لیفت کردن این سه مورد از روش هایی همچون جراحی های موضعی یا حتی برداشتن پوست استفاده می کنند. انجام جراحی های پلاستیک می تواند بسیار با دوام باشد اما مسلما خطرات حین عمل و حتی مراقبت های ویژه پس از عمل خودش را لازم دارد.

مسلما انجام روش هایفوتراپی بهتر از عمل های جراحی می تواند سبب لیفت گونه ها، ابروها و حتی پلک های بیمار شود.

4-اصلاح و ساخت مجدد خط لبخند

معمولا به دلیل لبخندهای عمیقی که می زنید، خط لبخند برایتان به وجود می آید. بر خلاف اسم خط لبخند، همیشه هم این خط زیبا نیست؛ زیرا ممکن است خطی که به جا مانده است بسیار عمیق باشد و همین موضوع سبب می شود تا هم یک خط عمیق بر روی صورت به وجود بیاید و هم آن که چین و چروک های ریزی در اطراف آن خلق پدیدار شوند.

5-امکان انجام برای تنوع رنگی پوست ها

متاسفانه از بسیاری از روش ها همچون لیزر نمی توان برای پوست های بسیار تیره استفاده کرد. همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از افراد با رنگ پوست های مختلف نتوانند از خدمات زیبایی پوست استفاده کنند. پنجمین مورد مربوط به آن است که خوشبختانه می توان از روش هایفوتراپی برای تمام پوست ها با هر رنگی که هستند، استفاده کرد.

6-اصلاح خط چانه

مورد بعدی در خصوص اصلاح کردن خط چانه است. این خط معمولا زمانی که افراد لاغر می شوند، بیشتر خودش را نشان می دهد و همین موضوع نیز سبب می شود تا چهره فرد حالت غیر عادی به خودش بگیرد و چانه بیشتر خودش را نمایان کند.

با انجام روش هایفوتراپی که سبب ترشح کلاژن از سلول های پوستی می شود این مشکل به طور کامل برطرف می شود و خط چانه را می توان کاملا اصلاح نمود.

محل های هایفوتراپی

محل های انجام هایفوتراپی به قسمت هایی از صورت گفته می شود که می توان اشعه اولتراسوند را بر روی آن قسمت ها متمرکز ساخت و سلول های آن نواحی را وادار به ترشح کلاژن کرد.

1-قسمت وسط پیشانی

در این قسمت به صورت خط های سه یا چند گانه امواج اولتراسوند را متمرکز کرده و چین و چروک هایی که به واسطه اخم کردن های مکرر بر روی این قسمت ایجاد شده اند را از بین می برند.

2-ناحیه بین بینی و گوشه چشم ها

دومین مورد مربوط به قسمتی است که بین بینی و چشم ها قرار دارد. معمولا به دلیل کاهش کلاژن پوست این قسمت ها و همچنین نواحی زیر چشمی سیاه و گود افتاده به نظر می رسند. اگر در این قسمت ها هایفوتراپی انجام شود هم سیاهی ها از بین می روند و هم گود افتادگی ها ناپدید خواهند شد.

3-دو طرف گردن

اگر گردن را از جلو با خطی فرضی به سه بخش تقسیم کنید، بهترین محل برای ترشح کلاژن دو قسمت کناری گردن هستند. این دو قسمت شل شدگی و یا لیفت شدن پوست را بهتر نشان می دهند و معمولا برای ترشح کلاژن نیز مناسب تر هستند.

4-چانه و گونه ها

چهارمین محل در صورت است. اگر به دور چانه و همچنین گونه ها چند دایره فرضی بکشید محدوده این قسمت ها را مشخص کرده اید. این قسمت ها بهترین مکان برای تاباندن اشعه اولتراسوند یا همان مافوق صوت هایفوتراپی هستند.

همچنین بخوانید : کربوکسی تراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی صورت چیست؟

حالا که با کاربردها و همچنین مکان های انجام هایفوتراپی آشنا شدید، بهتر است با مزیت های انجام این روش نیز آشنا شوید. مزایای مختلفی برای انجام هایفوتراپی وجود دارد که می توان در ادامه در خصوص آن ها صحبت کرد و مسلما بعد از دانستن این مزایا می توانید در خصوص انجام دادن یا ندادن هایفوتراپی بهتر تصمیم بگیرید.

1-تعداد جلسات کم

معمولا جلسات انجام خدمات زیبایی پوست چندین ماه زمان می برند، به طور مثال برای گرفتن یک نتیجه مطلوب با لیزر حداقل باید یک سال زمان را صرف انجام این کار کنید، اما برای هایفوتراپی می توان به جرئت گفت که در 1 الی 3 جلسه درمانی شما می توانید به آن نتیجه دلخواه و مطلوب خودتان دست پیدا کنید.

2-ماندگاری نتایج هایفوتراپی

روش هایی همچون تزریق ژل یا چربی ماندگاری بین چند ماه تا نهایتا یک سال را دارند، اما روش هایفوتراپی ماندگاری بین 1 تا 3 سال دارد و همین موضوع سبب می شود افراد که دائما به دنبال این موضوعات نیستند، روش هایفوتراپی را ترجیح دهند.

3-کوتاه بودن طول هر جلسه

سومین مورد مربوط به کوتاه بودن طول هر جلسه است. هر بار که برای درمان به پزشک مراجعه کنید، زمانی بین 30 الی 90 دقیقه را مشغول انجام هایفوتراپی خواهید بود و این کوتاه بودن طول جلسات باعث می شود که از روند درمان خسته نشوید.

4-عدم تهاجمی بودن روش هایفوتراپی

یکی از مهم ترین و مثبت ترین ویژگی هایی که این روش دارد در خصوص عدم تهاجمی بودن آن است. هیچگونه درد، خونریزی، برش پوست و یا حتی تزریقی در این روش وجود ندارد که بخواهد سبب آزار و اذیت شما و یا حتی عفونت های بعد از انجام عمل شود.

5-هزینه کم

مورد بعدی مربوط به هزینه بسیار کمتری است که این روش نسبت به دیگر روش ها و عمل های زیبایی پوست دارد. اصولا قیمت هایفوتراپی آن چنان بالا نیست و شما می توانید برای صبحت مشاوره ای با کارشناسان و همینطور دریافت مشاوره با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

عوارض هایفوتراپی صورت چیست؟

هایفوتراپی نیز مانند تمامی روش های زیبایی عوارضی به همراه دارد، اما میزان آن ها کم و ناچیز است. عوارضی مثل تورم، قرمزی، حس سوزش از مواردی هستند که بیشتر پیش می آید اما میزان آنها اندک است که در مدت زمان کمی هم اکثر اوقات رفع می شوند‌.

0 تا 100 هایفوتراپی از زبان دکتر حمیدرضا بهمنی

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی که از روش های جدید و بدون درد سفت کردن پوست است، جایگزین خوبی برای عمل جراحی لیفت می باشد. این روش برای افراد بین سنین ۳۰ تا ۷۵ سال مناسب است که قصد دارند پوست شان را جوان کنند. حتی افراد کمتر از این سن هم می توانند از این روش استفاده کنند و شاهد نتایج مثبت باشند. اگر از افرادی هستید که پوست تان در برابر تابش شدید خورشید قرار دارد یا در برابر اشعه فرابنفش قرار دارید، و بر اثر این عوامل پوست تان شل شده است هایفوتراپی برای شما گزینه خوبی است. دقت کنید که اگر بخاطر کهولت سن شل شدگی پوست گردن دارید، بهتر است این روش را انتخاب نکنید، چون شاید جواب خوبی دریافت نکنید.

فرق هایفوتراپی و لیفت صورت در چیست؟

 • میزان تهاجمی بودن: روش هایفوتراپی روش غیر تهاجمی است که در آن احتیاجی به بخیه نیست اما در جراحی لیفت صورت بیمار ابتدا بی هوش می شود و سپس در صورت برش هایی ایجاد می شود.
 • میزان هزینه: هزینه روش هایفوتراپی بسیار کمتر از روش جراحی است و بیمار در روش جراحی باید هزینه های جانبی مثل هزینه های آزمایش و عکس پرداخت کند.
 • مدت زمان ریکاوری: انجام روش هایفوتراپی نیاز به دوره نقاهت یا ریکاوری طولانی مدت ندارد و مراجع کننده می تواند پس از آن که هایفوتراپی را انجام داد با مراقبت های جانبی اندک، به فعالیت های روزانه اش بازگردد. اما در جراحی لیفت صورت مراجع کننده باید حداقل ۲ تا ۴ هفته استراحت کند.

چه کسانی نباید هایفوتراپی انجام دهند؟

 • کسانی که افتادگی و شل شدی شدید در ناحیه پوست دارند.
 • کسانی که در ناحیه هایفو دچار زخم، عفونت، آکنه های پوستی و کیستی هستند.
 • کسانی که ایمپلنت فلزی دارند.
 • خانم های باردار
 • افراد دیابتی
 • کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند.

مراقبت های قبل از هایفوتراپی کدام اند؟

 • پوست تان را برنزه نکنید چه به وسیله آفتاب و چه دستگاه سولار.
 • قطع مصرف داروهای محرک
 • اطلاع دادن به پزشک در صورت مصرف آنتی بیوتیک
 • اطمینان حاصل کردن از مهارت پزشک
 • اگر زخم یا آفتاب سوختگی دارید تا بهبودی کامل صبر کنید.

مراقبت های بعد از هایفوتراپی کدام اند؟

 • استفاده از کمپرس سرد
 • استفاده از مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب بعد از ۲۴ ساعت
 • عدم مصرف لوازم آرایشی تا حداقل ۴۸ ساعت
 • مصرف آب کافی
 • مصرف کلاژن سازهای تجویز شده توسط پزشک
 • عدم رفتن به مکان های گرم مثل سولار، سونا یا حمام آب داغ
 • قرار ندادن پوست در برابر نور خورشید

زمان ریکاوری در هایفو چقدر است؟

هایفوتراپی روشی امن است که به دوره نقاهت و ریکاوری نیاز ندارد و پس از انجام آن فرد می تواند به فعالیت های روزانه اش بپردازد.

مدت زمان انجام هایفوتراپی و تعداد جلسات مورد نیاز چقدر است؟

تعداد جلسات برای هر بیمار می تواند با توجه به شرایطی که دارد متفاوت باشد و مدت زمان انجام این روش هم بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه می باشد.

هزینه هایفوتراپی صورت چقدر است؟

هزینه ها برای انجام هایفوتراپی صورت در هر فردی متفاوت است، زیرا به عوامل مختلفی مثل وضعیت و شرایط پوستی، تعداد جلسات مورد نیاز، میزان چین و چروک ها در پوست، دستمزد پزشک و… بستگی دارد.

آیا بعد از تزریق ژل می توان هایفو کرد؟

امواجی که در هایفوتراپی ساطع می شوند، ژل و چربی تزریق شده را در پوست خرد می کنند و آن را از بین می برند. به همیت دلیل بهتر است که ابتدا درمان هایفوتراپی را کامل کنید و سپس برای تزریق ژل و بوتاکس به پزشک مراجعه کنید.

آیا هایفوتراپی صورت را لاغر می کند؟

انجام هایفوتراپی در لاغری صورت هم موثر است و بعد از این که این روش را انجام دادید شاهد لاغرتر شدن صورت خواهید بود. اگر هم که صورت تان لاغر است و قصد جوانسازی دارید، و نمی خواهید صورت تان لاغر شود روش دیگری  مثل میکرونیدلینگ را انتخاب کنید.

چند بار می توان هایفو انجام داد؟

برای این که تعداد دفعات هایفو مشخص شود، باید از پزشک کمک بخواهید. اما بطور کلی ۱ تا ۳ جلسه درمان نیاز است که نتیجه دلخواه بدست آید و در سال های آینده سالی ۱ یا ۲ بار کافی ست.

آیا انجام هایفوتراپی درد دارد؟

قبل از انجام هایفوتراپی پزشک صورت را با پماد بی حسی سر می کند تا دردی حس نشود اما ممکن است بیمار ابتدا کمی سوزش و حس نیش زدگی داشته باشد که به مرور رفع می شود.

آیا هایفوتراپی خطرناک است؟

احتمال وجود خطر در هایفوتراپی بسیار اندک بوده است. در موارد نادر ممکن است امواج صوتی که از دستگاه هایفو ساطع می شوند، به عمق بیشتری از پوست نفوذ کنند و به سلول ها آسیب برسانند که در نهایت سبب بی حس شدن طولانی مدت بافت می شوند.

توصیه های هایفوتراپی برای آقایان

آقایانی که ریش و ته ریش دارند نمی توانند هایفوتراپی انجام دهند و اگر قصد انجام آن را دازند باید حتماً صورت و گردن شان را بطور کامل اصلاح کنند.

سخن پایانی

به طور کلی در خصوص روش هایفوتراپی توضیحاتی را ارائه کردیم. مسلما تا اینجا متوجه شده اید که این روش نسبت به دیگر روش ها دارای خصوصیات و ویژگی های بسیار مثبتی است که سبب می شود افرادی که از آن اطلاع داشته باشند، آن را به دیگر روش ها و عمل های زیبایی ترجیح دهند.

فراموش نکنید، درست است که هایفوتراپی روش غیر تهاجمی محسوب می شود، اما بهتر است برای انجام آن بهترین و معتبرترین مکان را انتخاب کنید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

10 پاسخ

 1. سلام من سه ماه گذشته بوتاکس و ژل زدم میتونم هایفو انجام بدم ممنونم راهنمایی کنین

 2. آیا درمان هایفو برای دیگر جاهای پوست بجز صورت و گردن هم همون نتیجه رو میده
  مانند دست و یا شکم

  1. سلام و وقت بخیر
   برای ناحیه بازو ، پهلو و ران هم در عمق ۸ و ۱۳ میلیمتر انجام می‌شود ولی جواب دهی کمتر از ناحیه صورت است.

 3. ببخشید در طول عمر چند بار میشه هایفو کرد؟؟
  میشه هرسال اینکارو انجام داد بدون محدودیت؟؟

  1. سلام و وقت بخیر
   این مورد به وضعیت پوست شما بستگی دارد بین ۴ تا نهایت ۷ بار در طول عمر می توانید هایفو انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *