آنچه در این مقاله میخوانید :

بوتاکس پیشانی چیست؟ +عوارض ، مزایا و هزینه

امروزه بوتاکس به عملی پرطرفدار تبدیل شده است که بوتاکس پیشانی یکی از آن ها است. تزریق بوتاکس یکی از عمل های زیبایی رایج به شمار می آید. از بوتاکس پیشانی برای رفع خطوط اخم که معمولا در بین ابرو و بالای آن میفتد، استفاده می شود. همچنین از بوتاکس برای اصلاح خطوط افقی پیشانی نیز استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم به نکات جامع تری در مورد آن بپردازیم.

نمونه کار بوتاکس پیشانی، خط اخم و خطوط دور چشم

بوتاکس پیشانی چیست؟

داشتن چهره شاداب و صورتی بدون چین و چروک خواسته هرکسی است. برای انجام این کار روش های متعددی وجود دارد که بوتاکس یکی از آن ها است. بوتاکس پیشانی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن خطوط این قسمت است. در این روش ژل بوتاکس را به پیشانی تزریق می کنند.

هنگام تزریق ژل به پیشانی، ماهیچه های پیشانی بی حس می شوند و این ماده به وسیله این عضلات جذب می شوند. جذب این ماده توسط ماهیچه ها موجب می شود که پیشانی برای مدتی دچار چروک نشود. تزریق بوتاکس برای افرادی که چروک های عمیق ندارند مناسب تر است و زودتر می توانند نتیجه آن را ببینند.

تفاوت بوتاکس پیشانی با لیفت

در این دو روش پوست سفت می شود و چروک آن از بین می رود اما هر کدام از این روش ها تفاوتی با دیگری دارد. انتخاب بوتاکس پیشانی یا لیفت بستگی به پوست شما دارد. در پزشکی از بوتاکس برای درمان چین و چروک و صاف کردن پوست استفاده می شود. با گذر عمر و قدیمی شدن ماهیچه ها، چین و چروک زیاد می شود که بوتاکس می تواند این مشکل را رفع کند.

برای لیفت پیشانی هم ماهیچه ها مورد هدف است اما با این تفاوت که نخ های لیفت را از قسمت ماهیچه ها عبور می دهند و این نخ ها موجب تولید کلاژن در پوست می شوند. تولید کلاژن موجب سفت شدن پوست و رفع چین و چروک می شود.

اگر پوست شما شل و افتاده باشد و چربی های اطراف بینی و دهان را از دست داده باشید، لیفت برای شما مناسب است ولی اگر پوست شما افتادگی نداشته باشد و فقط دچار چین و چروک باشد بوتاکس بهترین گزینه است.

چرا باید بوتاکس را انجام دهیم؟

هر فردی زیبایی و زیبا بودن را دوست دارد و برای آن تلاش می کند. امروزه خانم ها و آقایان نیز به دنبال جوان کردن پوست خود هستند و عمل بوتاکس پیشانی یکی از این موارد است. بوتاکس کاملا بی خطر بوده و شما می توانید به راحتی آن را انجام دهید.

داشتن صورت بدون چین و چروک و صاف موجب افزایش اعتماد به نفس می شود. در نتیجه انجام آن باعث می شود که در سنین بالاتر نیز حس خوبی نسبت به صورتتان داشته باشید. همچنین کمک می کند که هنگام آرایش، آرایش زیباتری داشته باشید.

مراحل انجام بوتاکس پیشانی

ماندگاری بوتاکس پیشانی

به طور متوسط 6 الی 12 ماه تاثیرش باقی می ماند. در ماندگاری بوتاکس عوامل زیادی نقش دارند. یکی از این عوامل نوع پوست است. به عنوان مثال هرچقدر پوست و ماهیچه های پوست سفت تر و ضخیم تر باشند، اثرگذاری بوتاکس نیز کمتر است.

ناحیه ای که برای بوتاکس مد نظر است هم در ماندگاری آن تاثیر دارد. مثلا ماندگاری بوتاکس پیشانی کم است و حدود 6 الی 8 ماه طول می کشد. دلیل آن هم استفاده دائمی از عضلات پیشانی است. پس بعد از تزریق بوتاکس مراقب باشید و خیلی اخم نکنید تا مدت بیشتری بر روی پوست ماندگار باشد.

از عوامل دیگر که در ماندگاری آن نقش دارند، سبک زندگی و میزان فعالیت است. کسانی که فعالیت بالایی دارند، اثر بوتاکس آن ها کمتر است و این به دلیل نامرغوب بودن جنس بوتاکس نیست. همچنین میزان چین و چروک پیشانی نیز در این نوع تزریق تاثیرگذار است. در این ناحیه معمولا چین و چروک بیش تری دیده می شود. بنابراین تزریق بوتاکس پیشانی از حساسیت بالایی برخوردار است و این کار باید نزد پزشکی حاذق انجام شود.

همچنین بخوانید : ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

عوارض بوتاکس پیشانی

از جمله عوارض بوتاکس پیشانی می توان به افتادگی ابرو اشاره کرد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بوتاکس در قسمت بسیار پایین از پیشانی تزریق شود. در این صورت احساس سنگینی در این ناحیه به شما دست می دهد. توجه داشته باشید که عارضه آن دائمی نیست و یک الی چهار هفته طول می کشد تا بهبود یابد. عارضه رایج دیگر در آن بی احساس شدن چهره است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بوتاکس بیش از حد تزریق شده باشد.

بوتاکس ممکن است باعث بروز تورم و قرمزی شود همچنین از دیگر معایب آن خارش، سردرد و تهوع می باشد.

مزایا بوتاکس پیشانی

  • همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم از مهم ترین مزایای آن از بین بردن خطوط اخم بر روی پیشانی است.
  • بوتاکس جزء عمل های زیبایی بسیار کم خطر می باشد. همچنین به دلیل این که موقت است، اگر فردی از انجام بوتاکس پشیمان شد می تواند دیگر آن را تمدید نکند.
  • بوتاکس از تعریق پیشانی جلوگیری می کند و همچنین در برخی موارد باعث بهبود سر درد می شود.
  • از دیگر مزایا می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد.

هزینه بوتاکس پیشانی

هزینه بوتاکس پیشانی به عوامل زیادی وابسته است، یکی از این عوامل میزان تزریق است. در نواحی که وسیع تر است مانند پیشانی و گونه میزان تزریق بیشتر، در نتیجه هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. هرچه خطوط پیشانی بیش تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر است و باید تزریق بیشتری انجام شود. دستمزد پزشک هم عاملی تاثیرگذار در هزینه است.

همچنین بخوانید : عوارض بوتاکس چیست

چه افرادی می توانند بوتاکس پیشانی را انجام دهند؟

چه کسانی می توانند بوتاکس پیشانی انجام دهند

اکثر افراد می توانند آن را انجام دهند. این عمل بهتر است برای افرادی که در اوایل دهه 30 زندگی هستند، انجام شود. توجه داشته باشید که اگر قصد بوتاکس را دارید، باید سیستم ایمنی قوی داشته باشید و همچنین در دوران بارداری و شیردهی نباشید.

آیا روش تزریق بوتاکس در خانم ها و آقایان متفاوت است؟

در حال حاضر، تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت، چه برای خانم‌ها و چه برای آقایان، مورد توجه قرار می‌گیرد. با این حال، تفاوت‌های قابل توجهی در روش تزریق بوتاکس برای پیشانی مردان و زنان وجود دارد.

فعالیت‌های فیزیکی آقایان معمولاً سنگین‌تر و فشرده‌تر است و آن‌ها به مدت طولانی‌تری در معرض نور آفتاب قرار می‌گیرند، بدون اینکه به پوست خود مراقبت کافی کنند. علاوه بر این، متابولیسم بدن آقایان کمی متفاوت از خانم‌هاست که ممکن است تأثیر گذار باشد. ترکیب این عوامل باعث می‌شود که نحوه اجرا، مقدار و نوع بوتاکس مورد استفاده، اثربخشی آن و حتی تعداد جلسات مورد نیاز برای پیشانی آقایان با زنان متفاوت باشد.

آیا  میشود بوتاکس پیشانی در دوران بارداری و شیردهی انجام داد؟

در حال حاضر، همان‌طور که تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت و بدن در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است، برای زنانی که باردار هستند یا در دوران شیردهی قرار دارند، استفاده از بوتاکس برای کاهش چین و چروک پیشانی توصیه نمی‌شود. تاکنون تحقیقات کافی در مورد استفاده از بوتاکس برای پیشانی در دوران شیردهی و بارداری انجام نشده است. بهتر است در نظر داشته باشید که تزریق بوتاکس به جایی بعد از یک سالگی نوزاد به تعویق بیفتد.

آیا میشود در دوران قاعدگی بوتاکس‌به پیشانی تزریق کنم؟

در دوران قاعدگی، انجام تزریق بوتاکس به پیشانی بدون هیچگونه مانعی ممکن است. احتمالاً به دلیل تغییرات هورمونی و حالت ضعف بدن در این دوره، حساسیت بیشتری به درد و یا کبودی بیشتری ممکن است اما به طور کلی، سیکل قاعدگی تأثیر چندانی بر روند تزریق ندارد.

سوالات متداول

1- بهترین سن برای بوتاکس پیشانی چه سنی است؟

بهترین سن تاثیرگذاری از 18 سالگی تا 65 سالگی می باشد.

2- آیا پس از انجام بوتاکس پیشانی می توان موها و ابروها را رنگ کرد ؟

بله، رنگ کردن موها و ابروها پس از تزریق مشکلی ندارد.

3- آیا ممکن است بدن آن را پس بزند؟

این اتفاق بسیار نادر است و معمولا رخ نمی دهد.

4- آیا پس از انجام بوتاکس پیشانی نیاز به مراقبت خاصی است؟

خیر اگر پزشک به درستی بوتاکس را انجام داده باشد، جای نگرانی نخواهد بود و شخص می تواند به صورت عادی به فعالیت های روزمره بپردازد.ولی بهتر است تا چند ساعت از پایین آوردن سر خوداری کنید و در هنگام خواب در روز اول از دو تا بالشت در زیر سر استفاه شود و پیشانی را تا چند ساعت ماساژ ندهید.

5- آیا بوتاکس باعث جوش در پیشانی میشود؟

اگر شما به ترکیبات بوتاکس حساسیت دارید، احتمال بروز جوش‌های خفیف تا متوسط روی پیشانی وجود دارد.

همچنین بخوانید : بوتاکس مصپورت

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم نکاتی را در مورد بوتاکس پیشانی به صورت جامع و ساده بیان کنیم. همچنین در مورد فواید و عوارض آن به نکاتی پرداختیم. بوتاکس معمولا عمل بی خطری است، اگر در کلینیک معتبر و نزد پزشک حاذقی انجام شود. همچنین در ادامه به عوامل موثر بر هزینه آن پرداختیم و در آخر نیز به سوالات پرتکرار پاسخ دادیم. امیدواریم که این مقاله به سوالات شما پاسخ داده باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *