آنچه در این مقاله میخوانید :

بوتاکس دیستون Dyston چیست؟ قیمت و مزایا و عوارض

افراد زیادی وجود دارند که به دلایل مختلف از جمله ژنتیک، آب و هوا، استرس، فشار های اجتماعی _ اقتصادی و … خیلی زودتر از انتظار دچار چین و چروک هایی بر روی پوست صورت خود می شوند این در حالی است که سن زیادی نیز ندارند و در اصطلاح جلوتر از سن خود شکسته می شوند. تلاش ما در این مقاله بر این است که شما را با یکی از محصولاتی که می تواند چین و چروک های صورتتان را از بین برده و مجدداً پوستی جوان و شاداب را برایتان به ارمغان بیاورد؛ آشنا کنیم.

بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون چیست؟

بوتاکس دیستون یا همان پودر لئوفیلیزه سم بوتولینیوم نوع A، دومین برند بوتاکس است که در کشور ایران توسط شرکت دانش بنیان به نام ایمن واکسن تولید و در بازار عرضه شده است. همانطور که از اسم آن نیز مشخص است این بوتاکس دارای سم بوتولینیوم می باشد. این بوتاکس دارای مجوز وزارت بهداشت و مجوز GMP می باشد و طبق استانداردهای جهانی EP و همچنین USP تولید شده است.

سم بوتولینیوم موجود در بوتاکس دیستون زمانی که در فضای آزمایشگاهی پرورش یابد با استفاده از روش های آزمایشگاهی خواص درمانی پیدا می کند. بوتاکس به خاطر وجود همین سم این خاصیت را دارد که باعث ضعیف شدن و گاهی بسته به دوز تزریق باعث فلج شدن پایانه های عصبی نواحی تزریق شده می شود.

با این روش است که بوتاکس دیستون از افزایش چین و چروک های صورت جلوگیری کرده، چین و چروک های قبلی را از بین برده و باعث جوان سازی پوست خواهد شد.

بوتاکس دیستون که دومین برند بوتاکس ایرانی می باشد در دو واحد به صورت ویالهای 500 و 300 واحدی بسته بندی می شود. در بسته بندی های بوتاکس یک ویال توکسین 500 یا 300 واحدی به علاوه یک حلال نرمال سالین 5 سی سی وجود دارد. به همراه یک بروشور که روش استفاده را به صورت جامع توضیح داده است.

پودر ویال بوتاکس دیستون به غیر از سم کلستریدیوم بوتولینیوم A شامل موادی دیگری چون هماگلوتینین و نگهدارنده شامل آلبومین انسانی و لاکتوز می باشد. لاکتوز همان قند موجود در شیر و لبنیات می باشد. استفاده از این بوتاکس برای افرادی که به شیر و لبنیات حساسیت دارند توصیه نمی شود؛ زیرا ممکن است برای این افراد ایجاد حساسیت کند.

نحوه تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس دیستون به وسیله سوزن های بسیار باریک انجام می شود و یک روش کاملا غیر تهاجمی به حساب می آید و پس از پایان کار شما نیازی به طی کردن دوران نقاهت و بستری شدن نخواهید داشت و به راحتی می توانید پس از تزریق، که به مدت 20 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید. این بوتاکس را در نواحی گردن، صورت و قسمت میانی سینه تزریق می کنند.

شرایط نگهداری بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون را تا قبل از مخلوط کردن پودر ویال با مایع حلال می توان تا زمان به پایان رسیدن تاریخ انقضا در دمای 7 تا 8 درجه نگهداری کرد. پس از مخلوط کردن پودر و حلال تنها تا یک هفته می شود محلول را نگهداشت و استفاده کرد. البته هر چه از زمان مخلوط شدن مواد بگذرد تأثیر آن کمتر خواهد شد.

مزایای بوتاکس دیستون

از مزایای استفاده از بوتاکس دیستون از بین بردن چین و چروک های صورت مثل خطوط کنار چشم، چین های ایجاد شده در پیشانی و خطوط افتاده در کنار لب ها، خط اخم، خطوط ایجاد شده بر روی گردن و … می باشد. با استفاده از این بوتاکس می توانید چهره خود را چندین سال جوان تر کنید. قیمت بوتاکس دیستون که در ایران تولید شده است از نمونه مشابه خارجی آن مقرون به صرفه تر است.

از دیگر مزایای بوتاکس ایجاد حالت ارتجاعی در پوست می باشد که باعث می شود پوست صورت از حالت شل شدگی و افتادگی فاصله گرفته و جمع شود.

این امر بر جذابیت و شادابی پوست شما بسیار تأثیر گذار خواهد بود. پس از تزریق بوتاکس 24 تا 48 ساعت زمان لازم است تا  تزریق اثر خود را نشان دهند. البته این تزریق به مرور تأثیر خواهد گذاشت و ممکن است تا یک ماه کم کم شاهد این تأثیرات باشید.

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس دیستون

وقتی که از مواد دارویی استفاده میکنید؛ حتی در صورتی که داروی مورد نظر از شرکتی معتبر باشد؛ تاریخ تولید و انقضای آن نیز درست باشد و با زمانی که آن را مصرف میکنید هم خوانی داشته باشد؛ باز هم ممکن است مواردی باعث بروز عوارض و یا حساسیت در بدن شما شود. این موارد می توانند دلایل مختلفی باشد. این قضیه شامل بوتاکس دیستون نیز می شود.

همانطور که قبلا هم گفته شد یکی از مواد سازنده موجود در بوتاکس دیستون لاکتوز (قند شیر) است که برای افراد حساس به شیر و لبنیات ایجاد حساسیت می کند. از دیگر عوارضی که ممکن است با تزریق بوتاکس برای شما پیش آمد کند می توان به:

  • ایجاد حسایت های پوستی
  • ایجاد تورم در پشت پلک ها
  • ایجاد اختلال در تنفس
  • ایجاد اختلال در بینایی
  • ایجاد اختلال در گفتار
  • ایجاد اختلال در بلع آب و غذا
  • تار شدن دید
  • قرمز و ملتهب شدن پوست

قابل ذکر است که ایجاد این عوارض در شخصی که بوتاکس دیستون را تزریق کرده خیلی نادر است. از طرفی ممکن نیست که همه این عوارض یکجا ایجاد شوند و معمولا مشکل و عارضه ای برای شخصی که تزریق بر روی او انجام شده پیش نمی آید.

البته فراموش نکنید که احساس اندکی درد در هنگام تزریق بوتاکس کاملا طبیعی می باشد و این موضوع ربطی به ایجاد عارضه در شما ندارد.

برای مشاهده تمام  عوارض بوتاکس کلیک کنید.

نکته مهم !!

برای این که هیچ کدام از این عوارض را مشاهده نکنید بهتر است تزریق بوتاکس را حتما در کلینیک های زیبایی و تحت نظر پزشک انجام دهید. پزشکان و متخصصان زیبایی برای اینکه مشکل و عارضه ای برای بیمارشان ایجاد نشود؛ قبل از انجام تزریقات آزمایشاتی را بسته به نوع داروی مصرفی برای بیمارشان تجویز می کنند؛ این کار برای این است که پزشک اطمینان حاصل کند بیمار به مواد سازنده دارو حساسیت نداشته باشد.

بوتاکس دیستون 500

ماندگاری بوتاکس دیستون

ماندگاری بوتاکس دیستون به طور معمول بین 3 تا 6 ماه می باشد اما در این میان عواملی وجود دارند که بر روی زمان ماندگاری بوتاکس تأثیر خواهند گذاشت؛ مثل جنس پوست. هر چقدر ضخامت ماهیچه های صورت بیشتر باشد زمان ماندگاری بوتاکس کمتر خواهد شد و بلعکس اگر صورت شما دارای ماهچه هایی با ضخامت کمتر باشد زمانی ماندگاری بوتاکس افزایش خواهد یافت.

از دیگر عواملی که بر روی زمان ماندگاری بوتاکس اثر می گذارد عمق چین و چروک های صورت است.همچنین ناحیه تزریق بوتاکس نیز تأثیر مهمی در زمان ماندگاری بوتاکس دارد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دیستون

  • اگر بعد از تزریق، لکه های کبودی مشاهده کردید نگران نشوید؛ این یک امر کاملا عادی بوده و پس از چند ساعت از بین خواهد رفت.
  • حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس دیستون نباید به ناحیه ای که تزریق در آن انجام شده دست بزنید و یا آن را تحت فشار و مالش قرار دهید.
  • تا یک هفته پس از تزریق از رفتن به سولاریوم، سونا، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و در کل از قرار گیری در مکان های گرم خوددادری کنید
  • حداقل تا دو هفته بعد از انجام تزریق بوتاکس دیستون از هر گونه دستکاری بر روی پوست خود پرهیز کنید.کار هایی مانند لایه برداری پوست، پاکسازی پوست، تتو کردن پوست و … .
  • تا چند ساعت پس از تزریق ماهیچه های ناحیه تزریق را منقبض کنید با این کار مواد تزریق شده به همه عضلات مورد نظر راه می یابند.

همچنین بخوانید : نحوه ی خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

سوالات متداول

1- بوتاکس دیستون مال کجاست؟

بوتاکس دیستون ساخت کشور ایران می باشد و دومین برند بوتاکس تولیدی این کشور است.

2- حجم تزریق بوتاکس دیستون چه مقدار است؟

بوتاکس دیستون در بسته بندی های 300 و 500 واحدی در بازار ارائه می شود اما اینکه پوست به چه حجم از مواد برای تزریق نیاز دارد را پزشک تشخیص می دهد.

3- آیا بوتاکس دیستون یک محصول سالم وایمن است؟

بوتاکس دیستون تمامی مجوز های ایمنی و بهداشتی لازم را دارد.

4- آیا استفاده از بوتاکس دیستون برای خانم ها در دوران بارداری و شیر دهی خطرناک است؟

معمولا اجازه تزریق بوتاکس در این دوران از طرف پزشک داده نمی شود.

5- آیا استفاده از بوتاکس دیستون شرایط سنی خاصی دارد؟

به طور معمول از سن 18 سالگی به بعد این تزریق انجام می شود.

کلام آخر

هدف از نگارش این مقاله آشنایی شما عزیزان و همراهان گرامی با بوتاکس دیستون می باشد. ما در این مقاله تلاش کردیم مطالب مهمی را در رابطه با عوارض و مزایای بوتاکس دیستون، زمان ماندگاری آن، شرایط نگهداری و مراقبت های بعد از تزریق برای شما گردآوری کنیم.

فراموش نکنید که پزشک متخصص بهتر از هرکس دیگری می تواند تشخیص دهد که شما به چه نوع بوتاکس و به چه میزان تزریقی نیازمند هستید پس برای تزریق بوتاکس تنها به کلینیک های زیبایی و پزشک مراجعه کنید. امیدواریم که بتوانید از این مطالب استفاده کنید. با تشکر از همراهی شما.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *