آنچه در این مقاله میخوانید :

ژل رستیلن restylane چیست و چه کاربردی دارد ؟

استفاده از ژل و فیلر برای ایجاد چهره ای جوان تر و برطرف کردن نشانه های پیری از پوست، گسترش زیادی پیدا کرده است، اما هر فیلر و ژلی دارای ویژگی های مشخصی است و کاربرد موضعی با کیفیت بالاتری ایجاد می کند. برخی فیلرها در چین و چروک بهتر عمل می کنند و برخی دیگر برای ایجاد حجم دهی بالا مناسب هستند. یکی از فیلرهای پر استفاده در صنعت زیبایی ژل رستیلن می باشد که توانسته است تاییدیه ها و مجوزهای زیادی را دریافت نماید. در این مطلب به صورت اختصاصی به ویژگی های ژل محبوب رستیلن خواهیم پرداخت و اطلاعات مناسبی در مورد کاربردهای آن، مزایا و معایب آن، شرایط استفاده و … بدست خواهیم آورد.

ژل رستیلن چیست؟

ژل رستیلن چیست

شرکت مطرح Q-Med سوئد تحت پژوهش ها و تحقیقات بالا و با استفاده از بروزترین تجهیزات روز دنیا موفق به ساخت فیلر رستیلن با سطح رضایت بالای مصرف کننده شده است. این ژل در دسته محصولات زیبایی قرار می گیرد که در ساخت آن از اسید هیالورونیک استفاده شده است. این اسید معروف از جمله مواد طبیعی موجود در بدن است که تامین کننده کیفیت پوست، چهره و جوانی انسان می باشد. از نظر ظاهری ژل رستیلن شفاف می باشد و برای تولید آن هیچ گونه مواد حیوانی یا پروتئین حیوانی استفاده نشده است. این ویژگی سبب می شود که سطح حساسیت ایجادی بسیار محدود و کم باشد و برای انجام این تزریق فرد نیازی به تست حساسیت و آزمایش قبلی فیلر نداشته باشد.

انواع ژل رستیلن

انواع ژل رستیلن

با توجه به کاربرد اصلی ژل رستیلن در شاخه های مختلف استفاده از فیلر، این نوع ژل به چندین دسته تقسیم می شود. فرد با توجه به تعریف نیاز خود برای متخصص زیبایی به او کمک می کند تا از مورد مناسب فیلر رستیلن برای تزریق استفاده کند:

 • ژل رستیلن سیلک : در زمینه حجم دهی به لب و جوان سازی چین و چروک اطراف آن نتایج مناسبی ارائه می کند.
 • ژل رستیلن کیس : کاربرد مشابه سیلک دارد و ناحیه استفاده آن نیز اغلب برای جوان سازی لب می باشد.
 • رستیلن دیفاین : این نوع رستیلن در کنار رستیلن های ریفاین برای برطرف کردن خط خنده فرد گزینه مناسبی هستند و نتایج طبیعی و زیبایی ارائه می کنند.
 • فیلرهای رستیلن لیفت : همانطور که از اسم آن پیدا است بیشتر برای پر کردن زیر پوست در نواحی مانند صورت و دست ها استفاده می شود که کمک می کند پوست در حالت کشیده تری قرار بگیرد و چین و چروک، افتادگی و… به شکل طبیعی بهبود یابد.

در کنار اینکه این موارد در خانواده رستیلن نتایج بسیار خاص و منحصر به فردی را ایجاد می کنند توانایی و تجربه بالای متخصص زیبایی نیز در ایجاد رضایت بیشتر و ماندگاری تزریق ژل صورت تاثیرگذار است.

مزایای فیلر رستیلن

قدرت این فیلر در جوان سازی و زیبا سازی پوست با ظاهری طبیعی و ماندگاری مناسب، که مهمترین مزیت فیلر رستیلن هم به حساب می آید سبب شده انتخاب بسیاری از زیباجویان عزیز باشد. در کنار این ویژگی بارز مزایای دیگری نیز در زمان استفاده از فیلر رستیلن برای مراجعه کننده فراهم می گردد :

 • بی خطر بودن فیلر رستیلن : نمونه اصلی و استاندارد این ژل با دریافت تاییدیه ها و مجوزهای زیاد از جمله FDA، خیال تمام متخصصان زیبایی و مراجعه کنندگان را از نظر خطر و عوارض راحت کرده است. این فیلر بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده است که جزئی از بدن انسان است و خطر ایجاد حساسیت را به همراه ندارد.
 • عدم ایجاد آلرژی های حیوانی : عدم استفاده از بافت حیوانی و پروتئین های حیوانی در ساخت فیلر رستیلن موجب شده است که عامل حساسیت زا و عوارض جانبی سایر ژل ها در این زمینه در رستیلن وجود نداشته باشد.
 • تنوع کاربرد : می توان گفت که قابلیت استفاده برای چندین هدف زیبایی را دارد. مهمترین مواردی که زیبا جویان برای تزریق فیلر مراجعه می کنند شامل از بین بردن چین و چروک، حجم دهی، پر کردن زیر پوست برای ایجاد لیفت، از بین بردن خط خنده، ایجاد خط گونه و … می باشد که فیلر رستیلن در همه این موارد نتایج بسیار خوبی را ایجاد می کند.
 • ماندگاری بالا : نتایج درمان زیبایی با ژل رستیلن بعد از عمل قابل مشاهده هستند. البته با گذشت دو تا سه هفته و برطرف شدن کامل کبودی، تورم و … در پوست، نتایج کامل تر می شود و تا حدود یک سال برای فرد باقی می ماند. این سطح ماندگاری برای یک درمان بدون جراحی و غیر تهاجمی بسیار خوب و مناسب است.
 • مقرون به صرفه بودن : بخاطر اینکه ماندگاری تزریق مناسب است، نیاز شما برای جلسات ترمیم و زیبایی مجدد و حجم تزریق های بعدی کمتر می شود، در نتیجه در دراز مدت هزینه های زیبایی نیز کاهش می یابد.
 • نتیجه طبیعی : فیلر رستیلن حرکت پوست را در ناحیه تزریق محدود نمی کند بنابراین حرکات چهره، اخم، لبخند و … حالت طبیعی خود را به صورت کامل حفظ می کنند، از طرفی فرم صورت را به صورت مصنوعی و نا همگن نیز در نمی آورد.

        بیشتر بخوانید : تزریق ژل لب

همچنین بخوانید : همه چیز درباره تزریق ژل به گونه

تزریق ژل رستیلن مناسب چه افرادی است؟

در صورتی که فرد دارای سلامت عمومی جسم باشد، محدودیتی برای تزریق ژل رستیلن ندارد و همه افراد میان سال و حتی پا به سن گذاشته می توانند از این نوع فیلر استفاده کنند. محدودیت تزریق فیلر رستیلن شامل افرادی می شود که نه تنها این نوع تزریق بلکه تزریق هیچ فیلر دیگری را نمی توانند انجام دهند، از جمله :

 1. فرد دارای حساسیت های پوستی و بیماری های زمینه ای پوست باشد.
 2. درمان های پوستی مانند لیزر، شیمی درمانی یا …. را در چند وقت گذشته انجام داده باشد.
 3. خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند.
 4. سن فرد زیر 21 سال باشد.
 5. افراد دارای حساسیت به لیدوکائین و انواع پروتئین های سازنده هیالورونیک
 6. افرادی که در چند ماه گذشته تزریق سایر فیلرهای زیبایی را انجام داده باشند.

مطالب بیشتر : راهنمای کامل تزریق فیلر لب

اقدامات لازم پیش از تزریق فیلر رستیلن

قبل از اینکه فرآیند تزریق ژل را انجام دهید باید نکات مراقبتی زیر را رعایت فرمایید :

 • عدم استفاده از رقیق کننده های خون مانند آسپیرین ها، پیش از تزریق، چرا که سطح کبودی و تورم افزایش می یابد و بهبودی کامل بعد از تزریق به طول می انجامد.
 • ارائه کامل اطلاعات خود در مورد پوست و حساسیت های آن به متخصص زیبایی در جلسه معاینه و مشاوره اولیه که شامل تبخال، اختلالات رنگدانه ای و … می شود.
 • گزارش لیست داروهایی که برای هر نوع بیماری استفاده می کردید یا هنوز در حال استفاده هستید به متخصص زیبایی.
 • عدم مصرف دخانیات در چند روز مانده به انجام تزریق.
 • عدم مصرف مشروبات الکلی و سایر مواد صنعتی که بر روی شرایط جسمی اثر گذار می باشند.
 • گرفتن مشاوره کامل و کاهش استرس و نگرانی پیش از انجام تزریق برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن.

همچنین بخوانید : علت گلوله شدن ژل لب و صورت چیست؟

روش تزریق ژل رستیلن

روش تزریق ژل رستیلن

از نظر انجام و اجرای تزریق این نوع ژل با سایر فیلرها و ژل های زیبایی تفاوتی وجود ندارد و متخصص زیبایی بعد از آماده سازی اولیه و در صورت نیاز استفاده از بی حسی های موضعی، تزریق را به صورت آهسته و گام به گام در محل مورد نظر انجام می دهد. فرآیند تزریق تا زمان رسیدن به نتایج درخواست شده توسط مراجعه کننده ادامه پیدا می کند. قبل از تزریق حتما پوست شما باید در حالت طبیعی، تمیز و بدون آرایش و چربی باشد.

مهمترین نکته در تزریق ژل رستیلن پخش شدن یکنواخت و کاملا طبیعی آن در محل است و اینکه چهره فرد از حالت طبیعی بسیار فاصله نگیرد.

مراقبت بعد از تزریق ژل رستیلن

با توجه و مراقبت درست و رعایت نکاتی که توسط متخصص به شما بیان می شود می توانید دوره نقاهت را کاهش دهید، عوارض تزریق را کنترل کنید و اثر بخشی و ماندگاری فیلر را افزایش دهید. مهمترین نکات عبارتند از :

 • عدم لمس، فشار، ماساژ و هرگونه تاثیرگذاری بر روی محل تزریق تا 8 ساعت بعد از تزریق.
 • دوش گرفتن و حمام رفتن را به 48 ساعت بعد از تزریق موکول کنید و سعی کنید زیاد در محیط گرم حمام نمانید (کمتر از یک ربع)
 • عدم فعالیت کاری و ورزشی سنگین در 3 روز اول بعد از تزریق فیلر رستیلن
 • استفاده از کیسه آب یخ برای ناحیه تزریق در صورت وجود تورم و کبودی
 • عدم مصرف رقیق کننده های خون، آسپیرین ها و … تا یک هفته
 • عدم مصرف مشروبات الکلی
 • عدم قرار گیری در معرض تابش مستقیم نور خورشید و محیط های گرم مانند جکوزی، سونا، استخر و …

عوارض احتمالی تزریق فیلر رستیلن

عوارض محدود و شایع این فیلر شامل مواردی مانند کبودی، تورم، درد جزئی، قرمزی، ایجاد سردرد، حساسیت کم، خارش و … می باشد که اکثر آنها بخاطر فرآیند تزریق و وارد شدن سوزن های تزریق به پوست رخ می دهند و به نوع فیلر ارتباطی ندارند. عوارض این نوع فیلر از سایر فیلرهای دیگر بسیار کمتر می باشد.

معمولا به مرور و در دو سه روز اول مقدار زیادی از عوارض ایجاد شده برطرف می شوند، اما اگر تورم، درد و … کاهش پیدا نکرد و حتی بیشتر شد باید سریعا به متخصص مراجعه کنید و تحت معاینه قرار بگیرد.

همچنین بخوانید : عوارض جانبی تزریق ژل لب

در صورت عدم توانایی و تجربه متخصص بیشترین خطر مربوط به وارد شدن فیلر به رگ های خونی است. این عارضه  تحت تاثیر خطای تزریق است و در صورت عدم توانایی متخصص برای انواع فیلر می تواند اتفاق بیافتد.

هزینه تزریق فیلر رستیلن

با توجه به اینکه چه نوع درمان و یا چه هدفی می خواهید تزریق رستیلن انجام دهید از جمله حجم دهی، برطرف کردن چین و چروک، ایجاد خط گونه، حذف خط خنده و …. قیمت و هزینه تمام شده متفاوت است. عوامل دیگری مانند حجم مورد نیاز برای تزریق، توانایی پزشک، تجهیزات کلینیک، مراحل تزریق، سن فرد، شرایط پوست و … نیز بر هزینه تزریق ژل رستیلن اثر می گذارد.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *