آنچه در این مقاله میخوانید :

هایفوتراپی ابرو چیست و به چه صورت انجام میشود؟

بسیاری از افراد ممکن است که درباره چهره خود احساس خوشایندی داشته باشند و بخواهند آن را به نحوی تغییر بدهند. برای زیبایی صورت، روش ها و جراحی های بسیاری وجود دارد که می تواند مشکلات آن را برطرف کرده و باعث افزایش اعتماد به نفس افراد شود. نظر شخصی افراد درباره چهره خود نیز اهمیت بسیاری دارد و گاهی افراد با چهره معمولی خود حس بهتری داشته و در مواردی ترجیح می دهند که تغییراتی در صورت خود ایجاد نمایند. یکی از این تغییرات بالا کشیدن قسمتی از ابرو می باشد که توسط هایفوتراپی ابرو می‌تواند انجام شود. این روش یکی از روش‌های پرطرفدار و ارزان می باشد کم خطر بوده و تاثیرگذاری کافی را دارد.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی که امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد، یکی از جدیدترین تکنولوژی ها برای جوان کردن و لیفت صورت است. روش هایفوتراپی به ‌عنوان لیفت بدون جراحی نیز شناخته می شود که این روش، روشی کم خطر و نسبت به جراحی ارزانتر می باشد. هایفوتراپی همان امواج اولتراسوند هستند که به صورت منظم در عمق مشخصی از پوست که عمدتاً هدف آن لایه های عضلانی و اطراف آن است تابانده می‌ شود. پوست به صورت کلی دارای سه لایه می باشد که امواج اولتراسوند از لایه های سطحی آن می‌گذرد و بدون آنکه آسیبی به لایه‌های قبل از خود برساند، به لایه های عمقی نفوذ می کند.

هایفوتراپی ابرو برای بالا بردن ابرو انجام می‌شود و یک قسمت آن به حالت کمانی بر روی پوست مشاهده می شود که همین موضوع باعث ایجاد زیبایی ابرو می‌گردد. همینطور با انجام هایفوتراپی ابرو در واقع چروک های پیشانی نیز کمتر می‌شود و باعث کشیده شدن پوست پیشانی به سمت بالا می گردد.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی ابرو دارای چه مزایا و معایب می باشد‌؟

هایفوتراپی ابرو از آنجایی که باعث شکسته شدن کلاژن های قدیمی می شود و کلاژن های جدید را در پوست می سازد، دارای فواید گوناگونی می باشد در واقع هنگامی که پوست دارای شلی می باشد، تغییرات بیشتری در فرد ایجاد می شود. به صورت کلی هنگامی که هایفوتراپی ابرو را انجام می دهید، اگر در سن کلاژن سازی باشید پوستتان نتیجه درخشانی را دریافت می نماید. در واقع هایفوتراپی یک عمل غیر تهاجمی است که از این روش به جز انجام کارهای زیبایی، برای درمان تومورهای سرطانی نیزه استفاده می شود.

انجام هایفوتراپی ابرو باعث می‌شود که ابروهای افراد به بالا برود، در واقع در برخی از افراد افتادگی مشاهده می‌شود که با انجام هایفوتراپی ابرو این مشکل برطرف می‌شود، همینطور باعث کاهش چین و چروک ها و از بین رفتن خط اخم در افراد می‌ شود. از آنجایی که هایفوتراپی ابرو باعث تحریک پوست برای تولید کلاژن می شود، تاثیرات مثبت بسیاری را در افراد ایجاد می نماید.

در واقع هایفوتراپی ابرو باعث کاهش افتادگی پوست اطراف پلک یا همینطور دور چشم می شود که از دغدغه بسیاری از افراد است و همچنین باعث بازگرداندن زیبایی به صورت افراد مسن نیز می شود و باعث جوان تر جلوه کردن پوست و صورت می شود.

از معایب هایفوتراپی ابرو این موضوع می باشد که تمام افراد قادر به انجام آن نیستند و برخی از افراد باید از انجام این کار خودداری نمایند.

  • در کسانی که دارای زخم باز بر روی پوست خود هستند، حتماً باید از انجام هایفوتراپی پوست خودداری نماید،
  • کسانی که ایمپلنت های فلزی در ناحیه هدف را دارند نیز نمی توانند آن را انجام دهند.
  • افرادی که باردار هستند و یا شیرده می باشند نیز نباید هایفوتراپی ابرو را انجام دهند و باید که از این دوران بگذرند.
  • کسانی که مشکلات کبدی و فشار خون بالا دارند باید از انجام هایفوتراپی ابرو خودداری نمایند.
  • افرادی که به بیماری ایدز مبتلا هستند نیز نمی توانند این روش را انجام دهند.

همچنین بخوانید:ماندگاری هایفوتراپی

عوارض احتمالی هایفوتراپی ابرو شامل چه مواردی می باشد؟

هایفوتراپی ابرو می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد که با رعایت نکات بهداشتی و توجه به توصیه های پزشک می‌توان از آن ها دوری کرده و یا آنها را کنترل نمود. یکی از عوارض هایفوتراپی ابرو، قرمزی پوست می باشد که در واقع قرمزی‌ پوست نگران‌کننده نمی‌باشد، موقت است و رفع خواهد شد. اما اگر افراد حساسیت پوستی داشته باشند که شدید باشد، حتماً باید به پزشک خود اطلاع دهند که کرم مخصوص برای درمان آن تجویز شود. تورم و متورم شدن یکی از عوارض هایفوتراپی ابرو می باشد که در واقع این عارضه نسبت به قرمزی پوست کم تر احساس می شود، اما با توجه به تفاوت پوست، احتمال به وجود آمدن آن وجود دارد که این مشکل نیز بعد از چند روز مراقبت رفع خواهد شد.

از دیگر مشکلاتی که هایفوتراپی می تواند به دنبال داشته باشد بی حسی است که در واقع این عارضه بسیار نادر می باشد و به دلیل امواج هایفو و نفوذ آن به لایه های عمیق پوست اتفاق می‌افتد که باید گفت این امر موقتی است و تنها بعد از دو هفته برطرف می شود.

هایپرپیگمنتیشن یکی دیگر از عوارض هایفوتراپی می باشد که در واقع افزایش رنگدانه های پوست و تیره شدن پوست است. در واقع این عارضه از عوارض بسیار نادر می باشد که برای پیشگیری از این مشکل حتماً باید تست هایی توسط پزشک برای شما انجام شود که مطمئن شوید، بعد از انجام هایفوتراپی مشکلی را نخواهید داشت.

ماندگاری هایفوتراپی ابرو چگونه می باشد؟

ممکن است که برخی از افراد فکر کنند که لیفت ابرو با هایفوتراپی به صورت دائمی می باشد و دیگر نیاز به انجام آن نخواهد بود، اما در جواب باید گفت که این گونه نمی باشد و تاثیر آن بعد از یک مدت زمان مشخص از بین می رود. تاثیر هایفوتراپی ابرو بعد از دو سال از بین می‌رود و شما مجدداً نیازمند هستید که این روش را انجام بدهید. اما از آنجایی که این روش بسیار کم خطر است، می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسب برای لیفت ابرو باشد.

اطلاعات بیشتر: هایفوتراپی گردن چگونه است؟

هزینه هایفوتراپی ابرو چقدر می باشد؟

در واقع هزینه هایفوتراپی ابرو در ایران، به صورت یک استاندارد مشخص نشده است و در شهرهای مختلف در کلینیک های مختلف و بنا بر نیاز بیمار، می تواند متفاوت باشد. هزینه هایفوتراپی کل صورت بین دو الی سه میلیون تومان می باشد که مطمئنا هایفوتراپی ابرو در مبلغ کمتری نیز انجام می شود.

معمولاً هایفوتراپی ابرو در شهرهای بزرگ‌تر، همانند تهران دارای هزینه بالاتری می‌باشد چرا که در آنجا از دستگاه‌های به روزتر و همینطور از پرسنل با مهارت استفاده می‌شود. اما این به آن معنا نیست که در شهرهای دیگر خدمات خوبی ارائه نمی‌شود. تنها باید تلاش نمود که بهترین کلینیک ها را با بهترین خدمات ها یافت و از خدمات آنها بهره گرفت.

مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی ابرو

بعد از انجام هایفوتراپی ابرو باید در مقابل گرما یا سرمای شدید همین طور نور مستقیم خورشید قرار نگرفت و پیشنهاد می شود که ۲۴ ساعت بعد از انجام درمان از مواد آرایشی استفاده نشود. با استفاده از کرم ضدآفتاب به صورت مستقیم از پوست خود مراقبت کنید. اگر شاهد کبودی یا ورم بودید نگران نباشید از محصول خودسرانه استفاده نکنید و باید گفت که بعد از چند روز رفع می شود.

برای شستن صورت باید از آب سرد استفاده شود از کشیدن لیف به صورت و فشار به محل درمان خودداری گردد. از تغذیه مناسب و سالم مثل سبزیجات و میوه‌های تازه استفاده گردد و سعی شود محل درمان شده را دستکاری نکرد و به پوست اجازه استراحت داده شود، همین توصیه می شود بعد از انجام هایفوتراپی آب بیشتری نوشیده شود از نوشیدنی های الکلی نیز پرهیز شود. از آب بسیار داغ بر روی ابرو استفاده نشود و در این دوره از رسیدن حرارت به پوست دوری شود.

قبل از انجام هایفوتراپی نباید از موادی که باعث تحریک و حساس شدن پوست می‌شود استفاده شود، امکان دارد که قبل از انجام هایفوتراپی پزشک شما را از مصرف برخی از داروها منع کند.

مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی ابرو

سوالات متداول

1- آیا هایفوتراپی ابرو دردناک می باشد؟

در واقع هایفوتراپی ابرو دردناک نمی‌باشد، چرا که امواج هایپر به لایه ای از پوست به نام smas نفوذ می کنند که گیرنده های درد کمتر می باشند و می توان گفت که با کمترین میزان درد و همینطور بدون درد خواهد بود.

2- بعد از چه مدت می توان بر روی صورت آرایش کرد؟

پس از انجام درمان، آرایش کردن مانعی ندارد. اما بهتر است حدود ۲۴ ساعت بعد از درمان این کار را به تعویق انداخت، چرا که احتمال دارد با عدم شناخت مواد آرایشی از ماده ای استفاده شود که به پوست آسیب برساند و موجب ایجاد عوارضی ناخوشایند در پوست شود.

3- بازدهی هایفوتراپی در چه نوع پوست هایی می تواند بهتر باشد؟

هایفوتراپی بستگی به نوع و همینطور رنگ پوست ندارد و هر کس بدون توجه به رنگ و پوستش می تواند برای درمان و جوانسازی اقدام نماید.

4- برای انجام هایفوتراپی ابرو به چه فاصله ای میان جلسات درمانی نیاز می باشد؟

برای انجام هایفوتراپی ابرو، همینطور برای بازدهی بالا و تاثیرگذاری مناسب آن بهتر است که جلسه درمانی را یک سال بعد تکرار کرد.

5- آیا بعد از انجام هایفوتراپی ابرو عارضه ای مانند زخم بر روی پوست به جا خواهد ماند یا خیر؟

در واقع بعد از انجام هایفوتراپی ابرو عارضه ای بر روی آن باقی نمی ماند که همین موضوع از مزایای دستگاه هایفو می باشد.

6- چه چیزی باعث منحصر به فرد شدن روش هایفوتراپی ابرو نسبت به دیگر روش ها می باشد؟

در واقع نقطه بارز در این شیوه غیرتهاجمی بودن، همینطور ایمنی کامل آن می‌باشد که می‌تواند نقاط عمیق پوست را مورد هدف قرار دهند. همینطور استفاده از دستگاهی می باشد که می تواند به راحتی از ناحیه‌ی درمان تصویربرداری کند و محل دقیق را به پزشک نشان دهد که این اتفاق باعث بالا رفتن کیفیت کار می شود.

همچنین بخوانید : هایفوتراپی زیر چشم چگونه است؟

کلام آخر

هایفوتراپی ابرو یکی از موثرترین و جدیدترین تکنیک‌ها برای لیفت ابرو به روش غیر جراحی می‌باشد که در واقع کاملاً ایمن و بی ضرر است‌. هیچ نوع اشعه ای ندارد و فقط در یک جلسه کوتاه مدت همانند ۴۵ دقیقه، بدون هیچ درد غیر قابل تحملی به صورت کاملا رضایت بخش باعث لیفت ابرو آن هم با نتیجه ماندگار می‌شود. در این مقاله درباره هایفوتراپی ابرو صحبت شد که به صورت کلی مورد بررسی قرار گرفت. همینطور درباره مزایا و معایب آن و عوارض احتمالی هایفوتراپی ابرو صحبت شد. درباره ماندگاری و هزینه هایفوتراپی ابرو و سوالات متداول در این زمینه نیز، اطلاعاتی در اختیار مخاطبین قرار گرفت.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *