آنچه در این مقاله میخوانید :

مزوتراپی لک صورت {تاثیر مزوتراپی برای رفع لکه های پوستی}

مزوتراپی لک صورت یک فرایند درمانی ضد پیری است. جهت جوان سازی و سفت کردن پوست به بیماران کمک شایانی می کند. مزوتراپی برای اولین بار توسط دکتر میشل پیستور برای کاهش درد به وجود آمد. در این روش سوزن های باریکی مواد را به لایه میانی پوست تزریق می کنند. در ادامه این مقاله ما به طور کامل به مزوتراپی لک صورت پرداخته ایم.

مزوتراپی برای نواحی مانند پوست صورت، گردن، سینه، دست ها و پاها انجام می شود. این کار باعث جوان سازی و شادابی پوست می شود. هنگام افزایش سن سرعت بازسازی لایه های پوستی کاهش می یابد. با افزایش کلاژن پیری صورت کاهش پیدا می‌‌کند و پوست ترمیم شده و موجب جوانی صورت می ‌شود. مزوتراپی لک صورت با افزایش کلاژن صورت موجب این موضوع می‌ باشد‌.

مزوتراپی لک صورت چگونه است

مزوتراپی لک صورت چیست؟

مزوتراپی لک صورت یک روش بسیار کارآمد برای جوان سازی و رفع لک پوست صورت می باشد. در مزوتراپی لک صورت پزشک های متخصص از سوزن های خیلی ریز برای تزریق مواد مورد نیاز استفاده می‌ کنند.

لک ها در صورت، بر اثر عواملی گوناگون به وجود می آیند. یکی از بهترین روش ها که برای بسیاری از لک ها پاسخ می دهد مزوتراپی می باشد. در ابتدا عواملی که باعث ایجاد لک پوست می شوند را شناسایی کنیم. برای مثال عوامل زیر باعث ایجاد لک صورت می شوند:

 1. پیری و افزایش سن
 2. کمبود ویتامین هایی مانند ویتامین C، A، ب 12 و اسید فولیک
 3. مصرف برخی داروها مانند دی پنیسیلامینو…
 4. التهاب پوست
 5. بیماری هایی مانند نارسایی کلیه، کبد و روماتیسم
 6. استفاده مداوم و غیر اصولی از مواد آرایشی
 7. به صورت مستقیم در معرض نور آفتاب قرار گرفتن
 8. همچنین حساسیت به برخی مواد و عطر ها

این عوامل باعث نیاز مبرم فرد به عمل مزوتراپی می باشد.

در مزوتراپی لک صورت باید بدانیم لک صورت از کدام انواع زیر می باشد. سپس با استفاده از روش مناسب مزوترابی لک صورت را انجام می دهیم. انواع لک صورت را می توان امثال زیر نام برد:

لک های صورت ناشی از جای جوش ها، لک هایی که ب صورت مادرزادی می باشند. لک های ناشی از جای برخی بیماری ها، لک های حاملگی، و لک های صورت ناشی از کمبود املاح و ویتامین ها و… نام برد.

برای رفع لک های صورت که از روش مزوتراپی استفاده می نماییم. در مزوتراپی پوست، دارو ها و مواد لازم مانند ویتامین ها، آنزیم ها و هورمون ها را به صورت مستقیم زیر پوست تزریق می نمایند. این روش اثرگذاری بسیار بیشتری و همچنین ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد.

مزوتراپی لک صورت برای کسانی که مشکلاتی از قبیل زیر دارند مناسب می باشد

مزوتراپی صورت برای کسانی که پوست صورتشان دچار سوختگی شده است مناسب می باشد. همچنین برای افرادی که به بیماری ملازما مبتلا می باشند مناسب می باشد.

از مزوتراپی صورت برای کسانی که دارای خال های زیادی برروی پوست صورت می باشند، استفاده می شود. کسانی که پوست صورتشان دچار آفتاب سوختگی شده باشد می توانند از روش مزوتراپی استفاده کنند. همچنین افراد دارای کک و مک و لک حاملگی از مزوتراپی استفاده می کنند.

روش مزوتراپی لک صورت از سایر روش ها برای رفع لکه ها مناسب تر می باشد. زیرا در این روش پزشک دارو ها را در زیر پوست تزریق می کندو به صورت موضعی اثر می نماید.

در روش مزوتراپی لک صورت قبل از انجام عمل مزوتراپی، باید از پزشک راهنمایی و مشاوره کافی را گرفته باشید. توجه داشته باشید یک هفته قبل از انجام عمل مزوتراپی از داروهای ضد التهاب و قرص هایی مانند آسپرین خودداری کنید. زیرا این داروهای ضد درد و التهاب باعث خطر التهاب در زمان انجام عمل مزوتراپی می شوند.

در این روش پس از چندین جلسه تزریق مواد به زیر پوست، لکه ها سبب از بین رفتن تیرگی هایی که روی پوست قرار دارند می شود. قبل از تزریق، ناحیه موردنظر برای رفع لک ها را بی حس می کنند و پس از تزریق در هر مرحله قطره کوچکی از مواد را وارد پوست می کنند. در این روش از یک سوزن تزریق استفاده می شود. این سوزن ها با استفاده از یک دستگاه مخصوص برای تزریق‌‌‌‌های پشت سرهم استفاده می شوند.

همچنین بخوانید : سن مناسب مزوتراپی

 

مزوتراپی لک صورت برای چه کسانی مناسب است؟

مزایای مزوتراپی لک صورت

مزوتراپی روشی بسیار سودمند می باشد که از پیری زودرس جلوگیری می کند. ازجمله مزایای دیگر مزوتراپی لک صورت، می توان موارد ذیل را نام برد:

روش مزوتراپی باعث آب رسانی به پوست می شود. که این امر سبب گردیده این روش مناسب موهای خشک نیز باشد. در روش مزوتراپی لک صورت، چین و چروک و لکه های بارداری روی پوست باقی نمی ماند.

روش مزوتراپی باعث طراوت و شفاف شدن پوست می شود. در مزوتراپی صورت نیاز به بستری شدن نیست و می توان فعالیت های روزانه خود را انجام داد. این روش یک روش مقرون به صرفه می باشد. نسبت به جراحی پلاستیک کم خطر و کم هزینه‌ تر است. در مزوتراپی پوشت شفاف و روشن تر می شود. همچنین رطوبت پوست حفظ می شود از این روش می توان برای از بین بردن مشکلات دیگر پوست نیز استفاده کرد.

در مزوتراپی پوست شفافیت پوست تضمین می شود. همچنین مزوتراپی دارای هزینه های کمتری نسبت به سایر روش ها می باشد.

معایب مزوتراپی لک صورت

مزوتراپی لک صورت نیز دارای معایبی می باشد که بعضی از آنها را توضیح می دهیم. از آنجا که پوست بدن انسان بسیار حساس می باشد پس نیاز می باشد به پزشکی که دارای آموزش کامل در این مورد می باشد مراجعه کرد.

از جمله معایب مزوتراپی لک صورت، وجود درد در ناحیه ای از پوست صورت و لک که مزو اعمال شده است. ممکن است به علت حساسیت باعث خارش شود. و یا دچار التهاب می شود. در ناحیه پوست و صورت نیز کبودی ممکن است به وجود آید. در این روش ممکن است به علت عدم رعایت نکات مورد نظر، سبب عفونت در محل زخم شود.

ماندگاری مزوتراپی لک صورت

تعداد جلسات مزوتراپی با فاصله 2 تا 3 هفته از هم می باشد. و برای هر فردی متفاوت می باشند. در این روش نسبت به روش های دیگر مانند داروهای خوراکی برای از بین بردن لک های صورت، بسیار موثرتر می باشند.

درمورد ماندگاری روش مزوتراپی لک صورت همانند سایر روش های زیبا سازی دارای ماندگاری دائمی نیستند. در دوره زمانی حداکثر 12 ماه خاصیت و اثرات خود را از دست می دهند.

اما جهت افزایش ماندگاری روش مزوتراپی لک صورت می توان با رعایت یک سری اقدامات، مدت ماندگاری این روش را بالا برد. از جمله این اقدامات می توان به رعایت موارد زیر اشاره کرد:

 • بعد از انجام مزوتراپی از بلند کردن اجسام و تجهیزات سنگین خودداری کرد. زیرا این امر باعث افتادگی سریع پوست می شود.
 • بعد از عمل مزوتراپی از حمام آب داغ خودداری نمایید. زیرا گرما باعث کم شدن میزان ماندگاری می شود.
 • از تحریک و دستکاری پوست صورت و محل مزوتراپی و کبودی های موجود خودداری نمایید.
 • جهت حفظ سلامتی سلول های پوستی باید استراحت کافی داشته باشید. از ورزش های سنگین نیز خودداری نمایید.
 • جهت حفظ و تثبیت ماندگاری بعد از مزوتراپی، می بایستی مزوتراپی را به صورت مکرر انجام دهید.

یکی از مهم ترین علل ماندگاری در مزوتراپی، نوع ضایعه ی پوستی می باشد. این به این معناس، افرادی که مشکلات پوستی عمیقی مثل چین و چروک زیاد و افتادگی های بسیار زیادی در صورت دارند، ممکن است این افراد دارای ماندگاری مزوتراپی کمتری باشند. این افراد برای حفظ زیبایی پس از مزوتراپی نیاز است، مزوتراپی را به صورت مکرر انجام دهند.

از علت های دیگر ماندگاری مزوتراپی، انتخاب پزشک مورد نظر می باشد، این پزشک باید دارای مهارت و تخصص کافی، تجربیات کافی جهت انجام مزوتراپی باشد. بدون شک انتخاب پزشک متبحر در این زمینه، می تواند نتایج مزوتراپی را ماندگارتر نماید.

یکی دیگر از علت های ماندگاری مزوتراپی، نوع پوست و سن و سال شخص می باشد. هر چقدر سن جوان تر باشد، عمل ماندگاری بیشتری دارد. زیرا تولید کلاژن در پوست های جوان سریع تر از پوست های پیر می باشد.

همچنین بخوانید : مزوتراپی پیشانی

ماندگاری مزوتراپی لک صورت

هزینه مزوتراپی لک صورت

امروزه افراد جهت درمان لک صورت، از روش های گوناگون و خطرناک طبی، سنتی و عمل های جراحی خطرناک پرهزینه استفاده می کنند. روش هایی که هیچگونه ضمانتی برای رفع مشکلات پوستی ندارند و گاهی نیز عوارض جبران ناپذیری به بار می آورند.

به همین دلیل روش مزوتراپی یکی از روش های نوین و تخصصی، با قیمت مناسب تر جهت رفع مشکلات پوستی می باشند.

برای هزینه مزوتراپی لک صورت، نمی توان هزینه ای یکسان برای همه ی افراد تعیین کرد، زیرا این هزینه بسته به میزان سطح پوست آسیب دیده فرد، روش مزوتراپی مورد نظر، نوع مواد به کار رفته در مزوتراپی و… متفاوت می باشد.

عواملی در هزینه مزوتراپی تاثیر گذار می باشند.

 • یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان هزینه مزوتراپی لک صورت، ترکیبات مورد تزریق می باشد. هر چقدر مواد به کار رفته با کیفیت و معتبر تر باشند، قیمت شان نیز بیشتر می شود.
 • علاوه بر نوع ترکیبات مواد به کار رفته در عمل مزوتراپی، حجم مواد به کار رفته نیز در تعیین هزینه تاثیر گذار می باشد.
 •  میزان گستردگی ناحیه مورد تزریق نیز در میزان هزینه مزوتراپی لک صورت اثرگذار می باشد.
 •  تعداد تزریق ها و همچنین ناحیه حساس و نازک صورت که نیاز به دقت بیشتر پزشک متخصص دارند، سبب افزایش هزینه مزوتراپی می شود.
 •  تعداد جلسات انجام مزوتراپی لک صورت، در تعیین میزان هزینه نقش بسزایی دارد.

 

هزینه مزوتراپی لک صورت

سوالات متداول

آیا مزوتراپی لک صورت دارای درد می باشد؟

در جواب این سوال باید گفت، احساس درد در افراد مختلف متفاوت می باشد. در کل این روش چون از بی حسی های موضعی استفاده می شود، جز روش های بدون درد به حساب می آید.

مزوتراپی چند جلسه است؟

تعداد جلسات عمل مزوتراپی برای همه یکسان نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی نظیر ناحیه مورد مزوتراپی، شرایط پوستی، شرایط بدنی فرد و… تعداد جلسه این عمل را متغییر نموده است.

هرجلسه مزوتراپی چقدر طول می کشد؟

هر جلسه مزوتراپی حداکثر زمان 10-15 دقیقه طول می کشد.

 آیا بعد از انجام مزوتراپی نیاز است که استراحت کرد؟

روش مزوتراپی یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد، به همین دلیل به استراحت زیادی پس از انجام آن ندارید. به راحتی می توان بعد از عمل مزوتراپی کار های روزانه خود را انجام داد.

عوارض مزوتراپی صورت چیست؟

بعد از مزوتراپی صورت، مقداری تورم سطحی به وجود می آید. این تورم در مدت 24ساعت تا 48 ساعت برطرف می شود. اطراف چشم مدت 5 الی 7 روز ممکن است طول بکشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض مزوتراپی صورت کلیک کنید.

آیا می توان سایر درمان های ضد پیری را با مزوتراپی ترکیب کرد؟

از ویژگی های مزوتراپی به این صورت است می توان با دیگر روشها زیباسازی پوست، مانند جوان سازی با لیزر و… استفاده کرد. لازم به ذکر است جهت بهترین نتیجه بین جلسات مزوتراپی فاصله 2 تا 3 هفته ایی بگذارید.

کلام آخر

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم و در مورد مزوتراپی لک صورت توضیح دادیم در مواردی که مشکلاتی از قبیل جای سوختگی، لک بارداری، چین و چروک ،برای پوست به وجود می آید باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید. و اطلاعات کافی در مورد باید و نباید های این عمل داشته باشید.

توجه به زیبایی و سلامتی پوست مقوله بسیار مهمی در زندگی هر شخصی می باشد. و رسیدگی و حفظ سلامتی پوست باعث، زندگی شادابی برای فرد می شود. روش مزوتراپی لک صورت یکی از موفق ترین و بهترین روش های نوین زیباسازی در جهت رفع مشکلات صورت می باشد.

استفاده از این روش و گرفتن نتیجه ایده آل مستلزم رعایت یک سری مسائل قبل و بعد از عمل مزوتراپی می باشد که به صورت کامل در مباحث گذشته توضیح داده شده است. و همچنین تعداد جلسات مزوتراپی بستگی به نوع و مقدار آسیب وارد شده به پوست دارد. بعد از بی حسی با استفاده از یک سوزن که با دستگاه مخصوص تزریق انجام می شود.

همچنین ما از روش مزوتراپی برای نتیجه بهتر در روش های دیگر جوان سازی پوست می توان ترکیب کرد و نتایج ایده آل تری به دست آورد. مزوتراپی پوست برای نواحی صورت، چشم گردن و دست و پاها مناسب می باشد.

همچنین یک هفته قبل از انجام عمل مزوتراپی از داروهای ضد التهاب و قرص هایی مانند آسپرین خودداری کنید. برای رسیدن به نتیجه مناسب ابتدا باید درمورد نحوه مزوتراپی، پزشک متخصص، نوع مواد قابل بکارگیری در انجام مزوتراپی و… مورد توجه قرار دهید تا نتیجه ی بهتری بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

2 پاسخ

 1. با سلام من خانوم ۴۰ ساله هستم صوتم پر از لک هر روز هم زیاد هم می شود. از ضد افتاب هم استفاده می کنم و ابرسان دیگه خسته شدم ممنون میشم دکتر راهنمایم کنن..

  1. سلام وقت بخیر لک های صورت شما میتواند دلیل های مختلفی داشته باشد،برای مشاوره و راهنمایی بیشتر به این شماره تماس بگیرید ۰۹۱۲۹۲۸۱۴۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *