آنچه در این مقاله میخوانید :

 لیفت صورت با نخ کاگ چیست؟{مزایا و عوارض+ هزینه}

یکی از روش های نوین برای از بین بردن چروک و افتادگی های پوست استفاده از لیفت صورت با نخ کاگ می باشد.  نخ هایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند دارای سطحی برجسته می باشند . به همین دلیل در بافت های صورت گیر می کنند. چند ماه طول می کشد تا جذب پوست  شوند.

در این روش از لیفت صورت با نخ کاگ ابتدا نخ ها از طریق سوزن استریل در نواحی صورت، خط کشی و مشخص می گردند و در پوست کاشت می شوند. با این ویژگی که هیچ قسمتی از سطح پوست برش داده نمی شود این عمل روشی موثر می باشد. در روش لیفت صورت با نخ ، بافت های شل صورت کشیده می شوند.

هم چینن چین و چروک های  پوست از بین می روند و نقاطی که از این روش می توان استفاده نمود مانند اطراف دهان، خط های پیشانی، خط های بین دهان و بینی و خط فک از این طریق درمان می‌ شوند. در انجام عمل لیفت صورت با نخ کاگ میزان کلاژن موجود در بافت پوست اندازه کافی افزایش می یابد. بنابراین خاصیت کششی سطح پوست که قبلاً از بین رفته بود پس از لیفت صورت به حالت طبیعی بر می گردد و پوست زیبایی و جوانی خود را مجدداً به دست می آورد.

نخ کاگ خاصیت قابل جذب شدن را دارا می باشد. این نخ خاردار است. بنابراین  توسط جراح زیبایی بعد از تزریق نخ لیفت، به بافت پوست می چسبد و تثبیت می شود. لیفت صورت با نخ کاگ  یک عمل غیر تهاجمی می باشد.

لیفت-صورت-با-نخ-کاگ-چطور-انجام-می-گیرد؟

مزایای لیفت صورت با نخ کاگ چیست ؟

از مزایای روش لیفت صورت با نخ این است که پوست برش نمی خورد. هم چنین این روش برای خانم‌ ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. این نخ ها جذب پوست می شوند و کلاژن تولید می کنند.

این نخ ها به افزایش حجم پوست به صورت طبیعی و تدریجی می ‌انجامد. لیفت صورت با نخ  در یک جلسه قابل اجراست و نتایج آن تا۴ هفته بعد دیده نمی شود، پس از آن می توانید نتایج را به خوبی روی صورت  مشاهده کنید. هم چنین تا ۳۶ ماه ماندگاری خواهد داشت.

از دیگر مزایای استفاده از لیفت با نخ کاگ، در این روش نیاز به مراقبت خاصی برای بعد از آن نیست این روش کم خطر می باشد و هر لحظه می توان آن را انجام داد. هم چنین تاثیر آن را مشاهده نمود. در این روش نخ ها قابل لمس و مشاهده نیستند و هر چقدر مدت زمان بیشتری از زمان لیفت بگذرد تاثیر آن بر روی صورت بهتر می شود.

در این روش انجام لیفتینگ صورت با نخ دارای پروسه کوتاه مدت می باشد. زمان بازیابی این روش سریع می باشد. روش لیفتینگ صورت با نخ کاگ یک روش حداقل تهاجمی می باشد.از دیگر مزایای این روش این است که پس از انجام لیفتینگ آثار زخم بر روی پوست نمی ماند و برای افراد دارای سن بالای ۲۵ سال قابل انجام می باشد.

از دیگر مزایای روش لیفت صورت با نخ کاگ می توان موارد زیر را شرح داد:

✓ این روش یک روش سر پایی می باشد و به بیهوشی نیازی ندارد.

✓ در این روش هیچ زخم و خونریزی وجود ندارد.

✓ نخ ها و ماده های قابل استفاده در این عمل آلرژی زا نیستند و هیچ خطری برای بدن ندارند.

✓ این روش در مقایسه با سایر روش ها یک روش مقرون به صرفه می باشد.

✓ از این روش برای رفع چین و چروک دور چشم نیز استفاده می شود.

همان طور که در عکس مشخص است با استفاده از لیفت با نخ کاگ چروک های صورت به نحو بسیار طبیعی از صورت شخص محو شده اند.

 

قیمت لیفت صورت با نخ کاگ

لیفت صورت با نخ کاگ چگونه انجام می شود؟

در این روش ابتدا شما توسط یک پزشک متخصص و  با مهارت معاینه می شوید. با مشورت پزشک تشخیص داده می شود که چه نقاطی نیاز به لیفت صورت با نخ کاگ می باشد. پس از مشخص شدن نوع عمل و روند درمان از یک بی حسی موضعی استفاده می شود.  نخ ها از طریق یک سوزن استریل در لایه زیرین پوست قرار داده می شوند. دراین روش ابتدا خطوطی روی پوست ایجاد می کنند. تا نقاط محل ورود و خروج نخ را مشخص کنند.

لیفت صورت با نخ کاگ به صورت سر پایی می باشد بعد از اینکه محل مورد نظر بی حسی پیدا کرد این نخ های پروتئینی در لایه زیر پوست بکار گرفته می شود و باعث سفت شدن و برگشتن حالت طبیعی پوست می شود. این نخ ها بعد از چندین ماه جذب پوست می شوند.

همچنین بخوانید : لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ کاگ برای چه کسانی مناسب می باشد؟

لیفت صورت با نخ کاگ برای کسانی که مشکلاتی از قبیل زیر دارند مناسب می باشد. کسانی که  دارای افتادگی ابرو می باشند،  کسانی که صورتی نا متقارن دارند،  کسانی که برجستگی فک دارند،  کسانی که نیاز به ترمیم نقاط برگشته لیفت قبلی دارند و هم چنین کسانی که نیاز به نازک شدن لب ها و رفع برجستگی های صورت دارند از این روش استفاده می نمایند.

افرادی که نمی خواهند از روش های عمل جراحی برای ترمیم صورت استفاده کنند از این روش استفاده می کنند.  این درمان برای  کسانی که به دنبال کانتور و لیفت صورت،  چانه و گردن و…  هستند مناسب می باشد.  حتی از این روش می توان برای سفت شدن پوست بازو ها،  شکم و ران ها استفاده کرد.

لیفت صورت با نخ کاگ چه تاثیری در رفع افتادگی پوست دارد؟

با بالا رفتن سن و دیگر عوامل محیطی برخی از نواحی پوست صورت مانند پیشانی و گونه ها و یا گردن دچار افتادگی و آسیب می شود. برای از بین بردن این افتادگی ها و جوان سازی این بافت ها می توان از لیفت صورت استفاده کرد. هم چنین گاهی افتادگی های پوست به دلیل کم شدن وزن فرد می باشد برای جلوگیری از پیری زود رس پوست از لیفت صورت با نخ کاگ می توان اقدام کرد.  این نخ ها باعث سفت شدن و برگشت حالت پوست می گردند.

یکی از اصلی ترین علل افتادگی صورت کاهش قدرت پوست می باشد.  زمانی که پوست انسان ضعیف می شود قدرت آن برای بالا نگه داشتن بافت های زیرین پوست کمتر می شود و باعث شل شدن پوست می شود.

متخصصان در نقاطی از پوست که هنوز دارای مقداری انعطاف پذیری می باشد با استفاده از کلاژن قدرت و ضخامت پوست را ترمیم می نمایند. فرآیند ترمیم افتادگی پوست در روش لیف صورت با نخ کاگ به صورت تدریجی و ادامه دار می باشد.  متقاضیانی که از این روش استفاده می کنند پس از گذشت زمان روند بهبودی و سفت شدن پوست خود را حس می کنند.

لیفت صورت با نخ کاگ

عوارض جانبی لیفت صورت با نخ کاگ؟

هنگامی که لیفت صورت به درستی انجام نگیرد، عوارض جانبی مختلفی به همراه دارد. عوارض لیفت صورت با نخ کاگ شامل موارد پایین می شود.

۱_ خون مردگی و کبودی پوست که لیفت با نخ در آن انجام شده است.

ممکن است لیفت صورت با نخ کاگ، بافت مورد نظر را دچار التهاب کند. در این روشی که پوست توسط متخصص سوراخ می شود.  این احتمال وجود دارد باکتری وارد بافت پوست شود. در این مورد سیستم ایمنی بدن وارد عمل شده و واکنش نشان می دهد. در اینجا پوست دچار قرمز شدن و التهاب می شود. هم چنین ممکن است محل لیفت نخ کاگ به صورت موقت دچار عفونت شود. در اینجا پزشک توصیه به مصرف آنتی بیوتیک جهت رفع عفونت می کند.

۲_ خون ریزی بلند مدت

لیفت صورت با نخ کاگ ممکن است پوست را دچار خونریزی بلند مدت کند. پوست از نظر لنفاوی و تراکم عروق خونی جزء متراکم ترین بخش های بدن است.  به همین دلیل ممکن است لیفت با نخ در صورت موجب خونریزی طولانی مدت گردد. هنگامی که پوست صورت سوراخ می شود. ممکن است آسیب به عروق لنفاوی و خونی وارد شود. در اینجا فرد دچار خونریزی و تورم در پوست می شود. احتمال پیش آمدن این مشکل بسیار پایین است.

۳_ احتمال حساسیت به نخ کاگ

نخ کاگ که برای لیفت صورت استفاده می شود ممکن است موجب حساسیت در فرد شود. اگر این اتفاق رخ داد، باید نخ از صورت خارج گردد. چون در صورت دیر خارج کردن نخ موجب شدیدتر شدن علائم می شود. فرد را با خطر جدی تهدید می کند.

۴_ عدم تقارن بخش های مختلف صورت

در این روش استفاده از نخ کاگ جهت لیفت عدم تقارن، پزشک باید دارای تخصص و تبحر کافی باشد. زیرا اگر پزشک تبحر نداشته باشد به نتیجه مطلوب نخواهید رسید و زیبایی شما را به خطر  می ‌اندازد.

۵_ بی حسی پوست صورت با نخ کاگ

از عوارض جانبی لیفت صورت با نخ کاگ می توان به بی حسی پوست اشاره کرد. پوست صورت دارای سیستم عصبی گسترده ‌ای است. وارد شدن آسیب به عصب پوست می تواند مشکلاتی را برای شما به وجود آورد و موجب بی حسی عصب و بافت پوست شود. بهتر از پزشک متخصص برای بی حسی پوست صورت استفاده گردد.

۶_ حرکت نخ

از عوارض جانبی لیفت صورت به نخ کاگ می توان به حرکت نخ اشاره کرد. این مورد مانند موارد گذشته نیاز به تبحر و مهارت پزشک دارد. اگر نخ حرکت کند موجب درد التهاب و ورم می شود. هم چنین حرکت نخ های لیفت موجب عدم تقارن می شوند. در اینجا برای برطرف کردن این عارضه باید از  روش های دیگر برای عدم تقارن استفاده کرد.

 

لیفت صورت با نخ چه عوارضی دارد؟

قیمت لیفت صورت با نخ کاگ:

در لیفت صورت با نخ کاگ همانند سایر عمل ها هزینه ی این عمل به یک سری عوامل بستگی دارد به همین دلیل دارای قیمت های متفاوتی می باشند. در مطلب زیر این عوامل را نام می بریم.

از عوامل قیمت لیفت نخ به نوع و شرایط پوست فرد نیز بستگی دارد. ماندگاری لیفت در افراد متفاوت است. ممکن است ماندگاری لیفت بیشتر یا کمتر باشد. اگر ماندگاری کمتر باشد. بعد از یک سال کلاژن ها از بین می روند و باید لیفت صورت تکرار شود. که باعث تغییر در قیمت ها می شود‌.

✓ تعداد نخ های کاگ مورد نیاز:  زمانی که پزشک معاینه را انجام می دهد با توجه به میزان افتادگی پوست، تعداد نخ هایی که مورد نیاز می باشد را مشخص می کند.  کمترین تعداد نخ برای هر دو طرف 2 عدد می باشد.  برای کشیدن پوست در عمل لیفت صورت با استفاده از نخ کاگ حداقل به 4 نخ و حداکثر 10 نخ نیاز داریم.  پس تعداد نخ ها در تعیین هزینه این عمل نقش بسزایی دارند.

✓ کیفیت نخ های مورد استفاده در عمل لیفت صورت با نخ کاگ: با توجه به نوع نخی که برای این عمل استفاده می شود، هزینه ها متفاوت می باشند. هزینه نخ های بدون خار(مونو)  که جهت سفت شدن پوست استفاده می شود. با نخ کاگ که دارای خار است و به واسطه این خارها در پوست گیر می کند و ثابت می‌ ماند. برای افتادگی و کشیدن پوست استفاده می گردد. با توجه به مشکل پوست ممکن است همزمان از چند نخ استفاده شود. که در قیمت ها تأثیر گذار است.

لیفت صورت با نخ

 سوالات متداول در لیفت صورت با نخ کاگ چیست؟

از چه سنی عمل لیفت صورت و لیفت پیشانی را پیشنهاد می شود؟

این جراحی بستگی به میزان افتادگی صورت از سن 40تا 50 سالگی به بعد دارد.

 روش لیفت گردن و صورت برای په افرادی مناسب است؟

افرادی که پوست نازک و افتادگی زیادی در پوست صورت دارند.

بهترین مارک نخ کاگ برای لیفت صورت چیست؟

نخ های لیفت صورت تنوع زیادی دارند. برند nova یکی از برند های مناسب نخ کاگ می باشد.

اعمال ممنوعه  بعد از لیفت صورت با نخ کاگ کدامند؟

✓ تا حداقل 12 ساعت بعد از عمل لیفت صورت با نخ کاگ از شستن یا تمیز کردن آن بپرهیزید.

✓ از حمام آفتاب و بخار گرم و سونا پرهیز کنید.

✓ تا 48ساعت بعد از عمل از آرایش خودداری کنید.

✓ پرهیز از مصرف الکل و سیگار و هم چنین پرحرفی.

کلام آخر

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم افرادی که دارای چین و چروک و افتادگی پوست هستند. از این روش استفاده می کنند. در این روش هیچ گونه برشی در صورت ایجاد نمی شود و نخ کاگ که دارای خار است در زیر پوست کاشته می شود. باعث  کشیدگی و صافی پوست می شود. لیفت نخ کاگ در جاهایی مانند خط پیشانی، اطراف دهان، بینی و خط فک استفاده می شود.

هم چنین گفته شد که لیفت صورت دارای عوارضی  مانند عفونت است. که باید تحت نظر پزشک متخصص آنتی بیوتیک مصرف شود.  باید حتماً در انتخاب پزشک متبحر و با تجربه دقت کافی داشته باشید که دچار عارضه بعد از لیفت نشوید می توانید برای این کار از طریق سایت ها، مشاوره  و هم چنین پرس و جو از اطرافیان متخصص لیفت صورت را انتخاب کنید‌. تا بهترین نتیجه را بگیرید.

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *