آنچه در این مقاله میخوانید :

تزریق ژل لب مدل چاک دار 【سال ۱۴۰۳】✅

مدل ژل لب عروسکی چاکدار ، به چه صورت است و تمامی موارد و نکات را در این مقاله به شما توضیح میدهیم ،امروزه فعالیت های زیادی درابطه با زیبایی در ایران انجام می شود. به گزارش ایران اکونومیست ایران با داشتن ۳۳۰ جراح پلاستیک بالاترین آمار جراحی های زیبایی را به خود اختصاص داده است. یکی از این عمل های جراحی سر پایی تزریق ژل به لب  برای برجسته و زیباتر کردن لب ها می باشد؛ که می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ مانند: چین و چروک، کم حجم شدن لب ها بر اثر زمان، کوچک بودن لب ها به طور مادرزادی و … . ما در این مقاله قصد داریم شما را با تزریق ژل لب مدل چاک دار آشنا کنیم.

نمونه کار تزریق ژل لب مدل چاکدار

نمونه کار ژل لب چالکدار
تزریق ژل لب مدل چاکدار توسط دکتر بهمنی
نمونه کار تزریق ژل لب چاک دار
نمونه کار تزریق ژل لب مدل چاکدار
نمونه کار قبل و بعد تزریق ژل لب چاک دار
قبل و بعد از تزریق ژل لب مدل چاکدار

توضیحاتی در رابطه با تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل (ژل از خانواده فیلر ها است) به لب یکی از راه های جذاب و همچنین جوان و شاداب تر نشان دادن پوست می باشد؛ زیرا لب ها در جذابیت و زیبایی چهره به خصوص در بانوان نقش بسزایی را ایفا می کند. برای تزریق ژل به لب مدل های متفاوتی وجود دارد؛ که مدل لب چاک دار یکی از معروف و پر طرفدار ترین روش های در میان بانوان می باشد. این روش هم به صورت سرپایی و هم از طریق جراحی انجام می شود.

روش تزریق ژل لب مدل چاک دار یکی از روش هایی است که نسبت به بقیه روش ها ژل کمتری مصرف می کند. در این روش بسته به مکانی که شما در آن تزریق را انجام می دهید؛ آرایشگر یا پزشک ابتدا شکافی را در میان لب پایینی ایجاد می کند و سپس شروع به تزریق ژل در دو طرف این شکاف می نماید؛ به طوری که دو طرف لب نسبت به وسط آن کاملا برجسته می شود. این روش معمولا مخصوص لب پایین می باشد و کمتر برای لب بالایی نیز انجام می شود.

ممکن است یکی از دوستان شما تزریق ژل لب مدل چاک دار را انجام بدهد و بر زیبایش بیافزاید و شما نیز این مدل را بپسندید و بخواهید به همین روش لب های خود را برجسته کنید؛ اما فراموش نکنید که فرم صورت و لب های افراد با یکدیگر متفاوت است و ممکن است مدلی که فرم صورت دوست تان را زیبا کرده برای صورت شما حالت خوش آیندی را ایجاد نکند؛ پس حتما قبل از انجام عمل تزریق ژل لب با پزشک یا مشاور عمل های زیبایی مشورت کنید.

هم چنین بخوانید : راهنمای کامل تزریق فیلر لب

در این مدل مقدار ژلی که باید استفاده شود بر اساس سلیقه مراجعه کننده، نظر پزشک و مقدار حجم طبیعی لب ها بستگی دارد، اما به طور کلی و بهترین مقدار بین 1 الی 2 سی سی ژل است.

مراحل انجام تزریق ژل لب مدل چاک دار

تفاوت مدل ژل لب عروسکی چاکدار با سایر روش ها

 • تفاوت مدل لب چاک دار با مدل لب روسی: تفاوت این روش با مدل لب چاک دار در ناحیه تزریق است؛ به این صورت که در روش تزریق ژل لب به مدل روسی ابتدا پزشک یا آرایشگر کمی تزریق در ناحیه خط لب انجام می دهد تا فرم لب شکل بگیرد سپس از داخل به خارج در همه نواحی لب شروع به تزریق می کند. در این روش تزریق ژل، تمرکز بیشتر بر روی لب بالایی است.
 • تفاوت مدل لب چاک دار با مدل لب عروسکی یا باربی : تفاوت مدل لب چاک دار با مدل لب عروسکی در میزان ژل تزریقی در مدل عروسکی و نوع روش حجم دادن به لب می باشد.
 • تفاوت مدل لب چاک دار با مدل لب قلبی : در این روش تمرکز پزشک یا آرایشگر بیشتر بر قسمت 7 شکل لب ها می باشد و بیشتر این ناحیه را برجسته و حجیم می کنند.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل لب مدل قلبی چیست؟

 • تفاوت مدل لب چاک دار با مدل لب طبیعی : تفاوت این روش با مدل لب چاک دار در این است که تزریق ژل در مدل طبیعی طی چند جلسه (دو یا سه) صورت می گیرد و چین و چروک های لب تا حدودی حفظ می شوند.

بیشتر بخوانید : تزریق ژل لب مدل نچرال

عوارض تزریق ژل لب مدل چاک دار

قبل از هر چیز بهتر است بدانید عوارض ایجاد شده از تزریق ژل لب مدل چاک دار به لب ماندگار نیست و کاملا موقت و زود گذر خواهد بود. حتی اگر این کار دقیق انجام شود ممکن است هیچ گونه عوارضی را در پی نداشته باشد. از عوارض ایجاد شده پس از تزریق ژل می توان به ایجاد لکه های خون مردگی بر روی لب، تورم، سوزش، از دست دادن حالت عادی لب، ایجاده توده در زیر پوست (گلوله شدن ژل) اشاره کرد.

توجه داشته باشید که اگر تزریق ژل در مکان های کاملا استریل و بهداشتی صورت نگیرد امکان عفونت لب ها وجود دارد. همچنین در صورتی که قبل از تزریق ژل به پزشک مراجعه نکنید و آزمایش ها و مشاوره های قبل از تزریق را انجام ندهید امکان وجود حساسیت به نوع ژل به کار گرفته شده در لب هایتان وجود دارد.

خون مردگی ایجاد شده بر روی لب ها پس از تزریق ژل لب به دلیل آسیب دیدن رگ های خونی در هنگام تزریق می باشد. توجه داشته باشید اگر در حین تزریق، ژل به طور اشتباه به درون رگ های خونی تزریق شود باعث انسداد رگ ها شده و عوارض خطرناکی مانند ایجاد زخم های همیشگی، ایجاد خط بر روی لب ها و … را به دنبال دارد.

اگر به جای رفتن به کلینیک های زیبایی در مکان های غیر حرفه ای تزریق ژل لب مدل چاک دار را انجام دهید به دلیل عدم تعادل در میزان ژل استفاده شده در لب هایتان، ممکن است لب ها تقارن خود را از دست بدهند.

در این صورت دو راه وجود دارد یا باید ژل اضافی تزریق شده را تخلیه نمود یا اینکه با افزایش حجم تزریق در فرم لب ها تعادل ایجاد کرد.

تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

قبل از هر چیز فراموش نکنید که برای تزریق ژل بهتر است به کلینیک های زیبایی و مجرب مراجعه کنید و از تزریق ژل در مکان هایی چون سالن های زیبایی بپرهیزید؛ زیرا در صورت استریل نکردن صحیح محیط و وسایل کار امکان ایجاد عفونت و زخم در محل تزریق وجود دارد.

قابل ذکر است که عمل به توصیه های زیر نهایتا تا سه هفته بعد از تزریق ژل به لب (بسته به تشخیص پزشک) نیاز است و پس از آن شما می توانید روال عادی زندگی تان را در پیش بگیرید.

 1. بعد از تزریق ژل لب مدل چاک دار امکان ایجاد تورم و خارش در محل تزریق وجود دارد پس فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید به لب هایتان دست بزنید.
 2. اگر پزشک برای برطرف کردن تورم و خارش لب هایتان دارویی در اختیارتان قرار داد فقط از همان دارو ها استفاده نمایید و سر از خود از کرم، محلول و… برای شست و شوی لب هایتان استفاده نکنید.
 3. در صورتی که شاهد لکه های خون مردگی بر روی لب هایتان بودید از روش کمپرس یخ یا آب سرد استفاده کنید.
 4. مراقب باشید که بر روی محل تزریق ژل فشار نیاورید از این رو تا چند روز در هنگام خواب صورتتان را بر روی بالشت فشار ندهید.
 5. از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید و همچنان قرار گرفتن در دما های گرم و سرد بپرهیزید و در دمای معتدل قرار بگیرید.
 6. بهتر است تا اتمام دوران پرهیز (بنا به تشخیص پزشک) از فعالیت های فیزیکی سنگین خودداری کنید.
 7. اگر ساعاتی پس از تزریق احساس درد داشته اید بهتر است از مسکن های خفیف مانند استامینوفن استفاده نموده و از خوردن آنتی هیستامین های غیر استروئیدی بپرهیزید.
 8. برای جلوگیری از عفونت، محل های تزریق را کاملا تمیز نگهدارید و برای این کار از شوینده هایی که پزشک توصیه کرده است استفاده کنید.
 9. از مصرف هر گونه دخانیات مانند: سیگار، قلیان و … تا چند روز بعد از تزریق پرهیز کنید.
 10. استفاده از رژ لب تا چند روز قدغن می باشد.

عوارض تزریق ژل لب مدل چاک دار

سوالات متداول درباره تزریق ژل لب

1- تزریق ژل لب چیست؟

پاسخ: تزریق ژل یعنی تزریق ماده حجم دهنده به زیر پوست لب که سبب تغییر حجم لب خواهد شد. برای این کار از پیوند های چربی و فیلر های پوستی استفاده می شود.

2- آیا تزریق ژل لب مدل چاک دار با درد همراه است؟

پاسخ: ممکن است فرد پس از تزریق ژل لب مدل چاک دار و از بین رفتن اثر داروی بی حسی درد خفیفی را احساس کند.

3- آیا ممکن است ژل در زیر پوست گلوله ای شود؟

پاسخ: امکان این امر وجود دارد و تا قبل از به پایان رسیدن هفته دوم امری طبیعی است اما اگر بعد از هفته دوم این حالت از بین نرفت حتما به پزشک مراجعه کنید.

4- آیا امکان تخلیه ژل لب وجود دارد؟

پاسخ : بله ژل لب در واقع اسید هیالورونیک می باشد و یکی از راه های از بین رفتن آن تزریق آنزیم هیالورونیداز  که تجزیه کننده این اسید است می باشد. همچنین می توان با جراحی نیز این ژل را تخلیه کرد.

5- تاثیرات تزریق ژل در لب تا چه زمانی ماندگار است؟

پاسخ : این ژل معمولا 6 تا 12 ماه و نهایتا تا 18 ماه ماندگار است.

بیشتر بخوانید : ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است

6- ژل اسید هیالورونیک چگونه از بین می رود؟

پاسخ : از آن جایی که اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد و باعث جوانی و شادابی پوست می شود به ژل اسید هیالورونیک هم همین خاصیت را دارد و پس مدتی جذب سلول ها می شود و این امر برای بدن ضرری ندارد.

7- میزان تزریق ژل بر چه اساس می باشد؟

میزان دوز تزریق ژل لب مدل چاک دار بر چه اساس تعیین می شود

میزان تزریق ژل لب مدل چاک دار را پزشک تشخیص می دهد و بستگی به فرم و حالت لب های شما دارد.

8- تزریق ژل مدل چاکدار مناسب چه چهره هایی می باشد؟

پاسخ : این مدل مناسب افرادی است که چهره ریز نقش با چشمانی درشت دارند. زیرا بر اساس علم زیبایی شناختی مدل لب چاکدار برای این افراد تاثیر منفی ندارد و باعث زیباتر شدن چهره می شود. اما افرادی که چشمان گود و ریزی دارند بزرگ کردن لب ها باعث تناقض در چهره می شود.

9- قیمت تزریق ژل لب مدل چاکدار چقدر است؟

پاسخ : قیمت تزریق ژل لب با هر مدلی از جمله مدل چاکدار بستگی به مقدار مواد تزریقی، نوع مواد استفاده شده، اجرت و مهارت پزشک و … دارد. درنتیجه نمی توان برای این نوع خدمات پزشکی قیمت ثابتی را درنظر گرفت

کلام آخر

سعی و تلاش ما در این مقاله بر این است که، بتوانیم پیش زمینه ای مناسب از قبل و بعد از تزریق ژل به لب را برای شما عزیزان ایجاد نماییم تا با آگهی کامل از این عمل که امروزه طرفداران زیادی دارد و همچنان افراد بیشماری را از گروه های سنی مختلف (نوجوان، جوان، میان سال و …) به خود جذب می کند داشته باشید.

فراموش نکنید که هیچ کس حتی خودتان نمی توانید بهتر از پزشک متخصص زیبایی میزان تزریق ژل و نوع مدل لب را تشخیص دهد. در پایان امیدواریم از این مقاله لذت کافی را  باشید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

14 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر.
  برای تزریق ژل لب مدل چاکدار چند سی سی ژل لازم هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به نوع لب، سلیقه مراجعه کننده و نظر پزشک داره. اما به طور کلی حدود 1 الی 2 سی سی نیاز می باشد.

 2. سلام
  آیا دیده شدن مقداری از دندانهای جلو در صورت بسته بودن لب بعد از تزریق ژل لب طبیعیه؟ یا بخاطر ورم هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   این حالت هم بخاطر ورم زیاد ممکنه بوجود بیاد و هم با درخواست مراجعه کننده می توان آن را ایجاد کرد.
   بلافاصله بعد از تزریق بخاطر ورم زیاد ممکنه با روی هم قرار دادن لبها، کمی از دندانهای جلو دیده شود اما به مرور زمان این حالت از بین می رود. همچنین دیده شدن حدود دو میلیمتر از دندانها از پشت لب بالا جزء معیارهای زیبایی و جوانیست و میتوان بر اساس سلایق مراجعین این فرم را ایجاد کرد.

 3. سلام آقای دکتر
  نمونه کارهایی که برای لب مدل چاک دار گذاشتید خیلی عالیه.

 4. سلام
  آیا می شود در یک جلسه هم تزریق لب و هم لیفت صورت انجام داد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *