آنچه در این مقاله میخوانید :

تزریق ژل لب مدل نچرال به چه صورت؟

تزریق ژل لب مدل نچرال که یکی از پرطرفدارترین مدل های انتخابی زیباجویان است ،امروزه با توجه به اینکه زیبایی صورت برای افراد بسیار مهم است، از این رو تزریقات برای زیبایی صورت در بین افراد بسیار پرطرفدار است. یکی از عوامل زیبایی در صورت لب است،به همین دلیل بسیاری از افراد در پی زیبا سازی اجزای صورت به خصوص لب‌ها هستند. در این محتوا ما به ژل لب طبیعی پرداخته ایم با ما همراه باشید.

برای این کار از روش تزریق ژل لب و یا فیلر لب برای فرم دهی و پر کردن لب استفاده می‌کنند. اصلاح کردن فرم طبیعی لب به فرم دلخواه توسط افراد متخصص زیبایی در کلینیک‌های مربوطه انجام می‌شود.

نمونه کار تزریق ژل لب مدل نچرال

قبل از تزریق ژل لب مدل نچرال
بعد از تزریق ژل لب مدل نچرال
نمونه کار تزریق ژل لب مدل نچرال
تزریق 1 و نیم سی سی ژل لب مدل نچرال
نمونه کار تزریق ژل لب نچرال قبل از تزریق
نمونه کار تزریق ژل لب نچرال بعد از تزریق
نمونه کار تزریق ژل لب نچرال، قبل
نمونه کار تزریق ژل لب نچرال، بعد از کار

قبلی
بعدی

اطلاعات کلی درباره تزریق ژل لب

مدل‌های مختلفی برای تزریق ژل لب وجود دارد که شامل: مدل روسی، مدل عروسکی یا باربی، مدل توپر و غیره است. علت نام گذاری بر روی این مدل‌های وجود شباهت ظاهری بین آن‌ها است. اما در این بین پرطرفدار ترین مدل در بین افراد تزریق ژل لب مدل نچرال و طبیعی است.

این مدل از تزریق ژل لب می‌تواند علاوه بر زیبایی طبیعی که به صورت می‌دهد، نافرمی‌های لب را نیز اصلاح کند. به طور معمول ژلی که برای تزریق در لب‌های برای مدل‌های مختلف استفاده می‌شود شامل اسید هیالورونیک است.

این ماده به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و این مورد باعث می‌شود که به هنگام تزریق به پوست باعث ایجاد بیماری‌های مختلف پوستی نشود.

هیالورونیک اسید‌های مصرفی در صنعت زیبایی برای تزریق ژل در مدل‌های مختلف از جمله مدل نچرال، معمولا ساختاری نرم و ژله مانند دارند.

البته لازم به ذکر است که ماندگاری فرم لب‌ها پس از تزریق فیلر موقت بوده و نیاز به ترمیم دارد. مدت ماندگاری ژل به نوع و کیفیت و نوع سیستم دفاعی افراد متفاوت است.

اما به طور طبیعی مدت اثر ژل لب بین ۶ ماه تا ۱۸ ماه است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که تزریق ژل لب مدل نچرال می‌تواند در زمان طولانی به شاداب شدن پوست و جوان بنظر امدن صورت کمک کند.

هرچه ژل تزریقی غلیظ تر باشد و در عمق بیشتر از پوست صورت تزریق شود، ماندگاری بیشتری دارد. کسانی که می‌خواهند تزریق فیلر مدل نچرال داشته باشند باید توجه داشته باشند که این مدل از تزریق فیلر ماندگاری کمتر دارد، به این دلیل که پزشکان برای فرم گرفتن طبیعی لب‌ها باید ژل را در عمق کمتری از پوست و به مقدار کمتر تزریق کنند.

هم چنین بخوانید : راهنمای کامل تزریق فیلر لب

مراحل انجام تزریق ژل لب نچرال

انواع مدل تزریق ژل لب

تفاوت و شباهت تزریق ژل لب مدل نچرال با مدل‌های دیگر

برای تزریق ژل لب مدل نچرال برخلاف مدل‌های دیگر حالت و فرم و حالت اصلی لب تغییر زیادی نمی‌کند. برای این نکته از مقدار ژل معینی استفاده می‌کنند.

به طور کلی برای تزریق ژل لب مدل نچرال باید به گونه‌ای باشد که عموم افراد نتوانند تزریق فیلر را تشخیص دهند و در باید لب‌ها به گونه‌ای باشد که زیباتر از حالت طبیعی خود باشند. برخلاف مدل‌های دیگر که لب فرم اصلی خود را از دست می‌دهد.

البته فرمی که لب پس از تزریق ژل مدل نچرال به خودت می‌گیرد با توجه به کیفیت ژل تزریقی متفاوت است. تزریق ژل لب مدل نچرال تکنیک‌ها و روش‌های خاصی دارد، که باید بر روی قسمت‌های خاصی از لب انجام شود و مقدار مناسبی از ژل استفاده شود تا نتیجه حاصل طبیعی و نچرال باشد.

یکی از مهم ترین نکات برای تزریق ژل لب مدل نچرال و مدل‌های دیگر این است، که فیلر استفاده شده از قوام مخاط طبیعی لب باشد.

اگر غیر این باشد ژل تزریقی طبیعی به نظر نمی‌رسد. پس از تزریق ژل لب ممکن است لب و پوست اطراف آن کمی دچار قرمزی و تورم شود که این مورد کاملا طبیعی است. معمولا این قرمزی و تورم طی یک روز فروکش می‌کند ولی کامل از بین نمی‌رود.

به این منظور افرادی که تزریق ژل لب داشته اند باید بین ۳ تا ۵ روز صبر کنند تا بتوانند نتیجه اصلی را بر روی لب‌های خود ببینند. ممکن است در برخی موارد پزشکان با هدف افزایش حجم و فرم دهی به لب‌ها بیشتر از مقدار حد نیاز برای تزریق ژل مدل طبیعی استفاده کنند.

در صورت استفاده بیش از حد از فیلر ممکن است فرم لب‌ها از حالت طبیعی و نچرال بودن خارج شود و نتیجه حاصل مورد پسند افراد نباشد. برای تزریق ژل لب باید به نوع و حجم لب و سلیقه افراد توجه کرد تا به فرم دلخواه برسند.

همچنین بخوانید : تزریق ژل لب مدل قلبی

مزایای تزریق ژل لب مدل نچرال

مزایا تزریق ژل لب مدل نچرال

1-ماندگاری نسبی نتایج حاصل تزریق ژل لب: هرچند که تزریق ژل لب نتیجه‌ ای موقت دارد اما با توجه به ماندگاری‌ نتایج حاصل از آن می‌توان گفت که مورد رضایت کاربران است.

۲-کبودی کمتر در تزریق ژل لب مدل نچرال: در صورت استفاده کردن از ژل مدل هیالورونیک اسید کبودی به وجود امده کمتر از بقیه ژل‌ها است.

۳- سهولت و راحتی در از بین بردن توده و برآمدگی‌ها در تزریق ژل لب مدل نچرال : اگر هنگام صحبت کردن و یا غذا خوردن توده و یا برآمدگی در لب ایجاد شود به راحتی می‌توان آن‌ را از بین برد به این دلیل که ژل تزریقی به لب در مدل نچرال عمیق نیست.

۴-پایین بودن احتمال به وجود آمدن آلرژی: از آن‌ جایی که مواد اولیه مورد استفاده در فیلرهای تزریقی با ساختار بدن سازگار است احتمالا به وجود امدن حساسیت در افراد بسیار کم است. به جز افرادی که به ماده لیدوکائین حساسیت دارند که بهتر است قبل از تزریق ژل با پزشک مربوطه مشورت کنند.

۵- کنترل آسان حجم لب با تزریق فیلر مدل نچرال توسط پزشک: افراد متخصص این حوزه می‌توانند به راحتی بسته به سلیقه مشتری حجم لب را کنترل کند تا به نتیجه دلخواه برسند و فرم طبیعی به خود بگیرند.

۶- در تزریق ژل لب مدل نچرال لب‌ها و چهره شما فرم طبیعی خود را حفظ می‌کند و به شما اعتماد به نفس بیشتری می‌بخشد.

عوارض و معایب تزریق ژل لب مدل نچرال

بعد از تزریق ژل لب احتمال خون مردگی زیاد است. دلیل این اتفاق خون رسانی زیاد در لب است. در صورت بروز این امر بهتر است، با مشورت پزشک مربوطه از کمپرس یخ استفاده کرد و چند روز قبل از تزریق ژل لب از دارو‌هایی مانند امگا۳، مسکن‌های مانند: ژلوفن، اسپرین، ناپروکسن و ویتامین E استفاده نشود تا احتمال بروز این عارضه کمتر شود.

پزشکان به هنگام تزریق ژل لب مدل نچرال برای کنترل درد از بلوک عصب سه قلو استفاده می‌کنند. این امر به هنگام تزریق ژل لب مدل نچرال ممکن است که باعث بی حسی لب‌ها شود و تا ۴۵ دقیقه باقی بماند. وجود بی حسی در لب‌ها ممکن است باعث اسیب رسیدن و یا گاز گرفتگی در لب شود. به همین دلیل پزشکان تا زمان از بین رفتن کامل بی حسی لب، خوردن و یا آشامیدن را ممنوع می‌کنند.

خشک شدن لب ها بعد از تزریق ژل

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

به طور معمول پس از تزریق ژل و فیلر به لب مدل نچرال قرمزی و تورم به وجود می‌اید. ممکن است این اثرات جانبی بین ۳ تا ۱۰ روز بر روی پوست باقی بماند در این حالت می‌توان از روش‌های پیشنهادی برای بهبودی زودتر استفاده کرد.

 1.  تا زمانی که تورم و قرمزی پوست پس از تزریق کاملا از بین نرفته است، بهتر است از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید مانند شنا، حمام با آب داغ، سونا خشک، سونای بخار، جکوزی و افتاب خودداری کنید.
 2.  استفاده از یخ و کمپرس سرد می‌تواند پس از تزریق ژل باعث کاهش تورم لب شود. سعی کنید که به لب فشار زیادی وارد نکنید.
 3.  از مصرف دارو‌هایی مانند ضد التهاب غیر استروئیدی، اسپرین و مکمل‌های ویتامینی به مدت یک ۵ تا ۱۰ روز پس از تزریق ژل لب خودداری کنید زیرا ممکن است باعث خونریزی و یا کبودی لب شود.
 4. از مصرف سیگار به شدت خودداری کنید.
 5.  بهتر است پس از تزریق ژل به لب‌های خود دست نزنید زیرا این کار باعث می‌شود تا تقارن و هماهنگی بین ژل‌های از بین رفته و جابه‌جا شوند و جابه جا شدن فیلر لب موجب از بین رفتن توازن بین دو طرف صورت می‌شود در نتیجه فرم طبیعی و نچرال خود را از دست می‌دهد.
 6. پس از گذشتن حدود ۶ ماه ژل و فیلر تزریق شده به لب به طور طبیعی توسط بدن تجزیه شده و حال اولیه خود را از دست می‌دهد به همین دلیل بهتر است سالی دوبار تزریق ژل لب خود را ترمیم کنید.
 7. بعد از تزریق ژل لب بهتر است تا ۶ ساعت با آب برای شستشوی صورت تماس نداشته باشید پس از گذشت این زمان می‌توانید صورت خود را به آرامی با آب و صابون‌ شستشو دهید.
 8. پس از تزریق ژل لب مدل نچرال تا ۲۴ ساعت از ورزش‌های سنگین و مصرف نوشیدنی‌هایی که حاوی الکل هستند به شدت خودداری کنید.

همچنین بخوانید : هزینه تزریق ژل لب چقدر است؟

سوالات متداول برای تزریق ژل لب مدل نچرال

بسیاری از افراد که قصد تزریق ژل یا فیلر به لب‌های خود مدل طبیعی و نچرال در جهت زیبا سازی صورت خود دارند،ممکن است با سوالات زیادی رو به رو شوند در این قسمت چند مورد از این سوالات را بررسی می‌کنیم.

۱-آیا تزریق ژل مدل طبیعی به لب عوارض جانبی دارد؟

در جواب به این سوال باید گفت که تزریق ژل به لب چه مدل طبیعی و مدل‌های دیگر بسیار ساده و ایمن است، و عوارض جانبی ندارد به جز تورم و قرمزی که جزو پاسخ طبیعی بدن به این امر‌ محسوب می‌شود.

۲– ایا مشاوره با پزشک در رابطه با تزریق ژل لب و انتخاب نوع آن ضروری و لازم است؟

بله به این دلیل که قبل از تزریق ژل لب مدل نچرال و دیگر مدل ها پزشک خصوصیات ظاهری و جسمی شما را مورد بررسی قرار دهد و در رابطه با انتخاب مدل ژل به شما کمک کند.

۳-ماندگاری ژل لب مدل نچرال چقدر است؟

همان طور که قبلا گفته شد ماندگاری ژل لب بسته به نوع مکانیسم بدن انسان و کیفیت ژل به کار رفته متفاوت است. اما در کل می‌توان گفت که ماندگاری ژل لب مدل نچرال بین ۶ ماه تا ۱۵ماه متغیر است.

همچنین بخوانید : ماندگاری تزریق ژل لب چقدر است؟

۴-چه زمانی می‌توان نتیجه اصلی تزریق ژل لب را مشاهده کرد؟

نتیجه حاصل از تزریق ژل بالافاصله پس از اتمام‌ تزریق قابل مشاهده است،‌ اما بهتر است پس از از بین رفتی تورم و کبودی نتیجه نهایی را ببینید.

۵– دوران استراحت پس از تزریق ژل لب مدل نچرال چه مدت طول می‌کشد؟

به این دلیل که تزریق ژل لب یک‌عمل سرپایی و راحت است به استراحت بالینی نیاز ندارد و افراد می‌توانند به کار‌های روزمره خود برسند فقط لازم است که مراقبت چند ساعته‌ای از محل تزریق ژل داشته باشند.

۶-ایا ممکن است پس از تزریق ژل در مدل نچرال داخل لب گلوله گلوله شود؟

خیر ژل‌های مورد استفاده دارای استاندارد و مورد تایید سازمان FDA هستند و چنین عوارضی را ندارند.

سخن پایانی

به عنوان کلام اخر توصیه ما به کسانی که می‌خواهند تزریق ژل به لب و یا دیگر اجزای صورت خود انجام دهند، این است : بهتر است که تزریق فیلر را یک عمل ساده در نظر نگیرید زیرا ممکن است خطرات جدی و مهمی را به دنبال خود داشته باشد.

از جمله این خطرات در صورت تزریق نادرست ایجاد می‌شود، انسداد عروقی است. در این بیماری ژل تزریق شده به لب باعث مسدود شدن عروق خونی می‌شود و اگر این عارضه ادامه داشته باشد، خون به بخشی از بافت نمی رسد و در نتیجه باعث از بین رفتن از قسمت از لب می‌شود.

از این اگر قصد تزریق ژل دارید حتما به پزشک متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید و دقت داشته باشید که فرد تجربه کافی برای عمل تزریق ژل را داشته باشد. برای این منظور می‌توانید نمونه‌های تزریق ژل توسط دکتر متخصص را مورد بررسی قرار بدهید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

21 پاسخ

 1. سلام
  آقای دکتر برای تزرق ژل، لبها کاملا بی حس میشه؟ آخه من خیلی میترسم ولی دوست دارم ژل تزریق کنم.

 2. سلام وقت بخیر
  من بعد از تزریق ژل، لبم خارش گرفته آیا این طبیعیه ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله تا چند روز بعد از تزریق این حالت طبیعیست. بخاطر تزریق ها و جای سرنگ هست که در حال خوب شدن هستند. از دست زدن به لب ها، ماساژ و خاراندن آنها خودداری کنید.

 3. سلام ممنون از پاسخگوییتون آقای دکتر
  یه سوال داشتم لطفا به این سوال من هم جواب بدید. تا چند روز بعد از تزریق ژل به لب نباید قلیان بکشیم؟

  1. سلام وقت بخیر
   حدود یک هفته الی 10 روز سیگار و قلیان نکشید. تا چند روز اول از هر چیز گرمی مثل چایی، قهوه، دوش آب داغ، سونا و … خودداری کنید چون تاثیر ژل رو کم میکنه و همچنین بخاطر زخم بودن جای سوزن ها، کشیدن قلیان باعث عفونت میشه به همین دلیل توصیه نمیشه.

  1. سلام وقت بخیر
   قیمت ثابتی نمیشه برای این نوع خدمات تعیین کرد چون به عواملی مانند نوع ماده تزریقی و مقدار مورد نیاز برای تزریق داره

 4. سلام آقای دکتر
  من یه دختر 9 ساله دارم که سال پیش مژه ها و ایروهاش دچار ریزش شد بردمش دکتر و گفتن از استرس هست داروی خوراکی مصرف نکرد اما تقیت مژه و ابروی سریتا استفاده کردم و بهتر شد
  جدیدا متوجه شدم یه قسمتی از سرش دچار زیرش سکه ای شده و قسمت جلوی سرش هم خیلی کم حجم شده بردم دکتر و دکتر داروی تزریقی دادن واسه اون منطقه از سر که هر یک ماه یک بار باید تزریق بشه ولی من خیلی نگرانم میترسم درمان نشه و موهاش مجدد رویش پیدا نکنه لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام خیر مشکلی پیش نمیاد و بهتره همین تزریق رو انجام بدین تا به نتیجه دلخواهتون برسید

 5. سلام
  من لبم رنگش پریده کلاسفیدشده ایاباطزریقژل لب بهتر می شود
  ممنونم شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *