آنچه در این مقاله میخوانید :

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی در واقع یک درمان غیر تهاجمی و غیر جراحی لیفت صورت با امواج صوتی (اولتراسوند) است که برای از بین بردن علائم پیری صورت استفاده میشود. در هایفوتراپی غبغب، با استفاده از امواج بسیار متمرکز فراصوتی، افتادگی و آویزان بودن پوست زیر چانه و غبغب برطرف میشود و چهره جوانتر می شود. این کار به هیچ برش و جراحی نیاز ندارد.

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب چه مزیتی نسبت به عمل جراحی لیفت دارد؟

این درمان تهاجمی نیست و عمل جراحی ندارد به همین علت آسیب بسیار کمتری به بدن می رساند. دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است و عوارض خاصی ندارد. در عوض باید بدانید که در مقایسه با عمل جراحی لیفت، نتایج آن زیاد چشمگیر نیست و ماندگاری زیادی هم ندارد. به همین علت متخصصات پوست هایفو را تنها برای چین و چروکهای سطحی و خفیف تا متوسط پوست توصیه می کنند نه چین و چروکهای عمیق.

هایفوتراپی غبغب چگونه انجام می شود؟

ابتدا ناحیه تحت درمان پاکسازی و تمیز میشود و سپس ژل مخصوصی روی آن مالیده میشود (همانند سونوگرافی). دکتر از یک ابزار دستی متصل به دستگاه، استفاده میکند تا امواج را به نواحی مورد نظر از پوست برساند. از آنجایی که برخی افراد پس از پایان درمان کمی احساس سوزش یا اذیت در پوست دارند، ممکن است بی حسی موضعی برایتان استفاده شود تا از این درد یا ناراحتی جلوگیری کند. همچنین میتوانید در صورت تجربه درد، مسکن معمولی مصرف کنید.

هایفو همانند سایر درمانهای زیبایی از جمله لیزر کردن موها، نیازی به آمادگی پیش از درمان ندارد و مراقبتهای خاص پس از درمان ندارد بنابراین پس از تمام شدن درمان میتوانید کارهای روزانه خود را از سر بگیرید.

کاندیدای مناسب هایفو غبغب چه کسانی هستند؟

بطور کلی هر کسی که غبغب دارد و در ناحیه پوست زیر چانه افتادگی و شل شدگی دارد، روش هایفوتراپی غبغب برای او مناسب است. نکته ای که در انتخاب این روش باید توجه شود، این است که بهتر است میزان شل شدگی و افتادگی متوسط باشد. شاید کسانی که دچار شل شدگی و افتادگی شدید پوست غبغب باشند نتوانند از این روش به خوبی جواب بگیرند. پزشک در این زمینه بهترین راهنمایی را خواهد کرد‌.

هایفوتراپی غبغب برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

 • خانم های باردار و شیرده
 • افراد درگیر با بیماری های قلبی و عروقی
 • افراد دیابتی
 • افراد مبتلا به بیماری اختلال غدد و سیستم های لنفاوی
 • افراد مبتلا به بیماری های کبدی
 • افرادی که در ناحیه گردن و غبغب زگیل و تبخال دارند‌.
 • افرادی که به تازگی تجربه تزریق ژل و بوتاکس داشته اند‌.

توصیه و مراقبت های هایفوتراپی غبغب چیست؟

 • حتما درباره سوالاتی که برای تان پیش می آید از پزشک راهنمایی بگیرید.
 • اگر تجربه تزریق بوتاکس و فیلر یا چربی را داشتید به پزشک تان اطلاع دهید.
 • در صورت ابتلا به بیماری یا حساسیت دارویی خاص یا مصرف داروی پزشک را آگاه سازید.
 • یک روز قبل هایفوتراپی حمام کنید و پوست تان تمیز باشد.
 • مصرف غذاهای چرب و شور را کنار بگذارید.
 • پوست زیر چانه را نخارانید یا ماساژ ندهید.
 • آب و میوه فراوان میل کنید.
 • تا چندین روز بعد از انجام این روش به استخر و سونا و جکوزی نروید.
 • پوست تان را سعی کنید تمیز نگه دارید و مواد آرایشی استفاده نکنید‌.
 • از برخورد آب داغ یا قرار گرفتن در محیط های خیلی گزم خودداری کنید‌.

همچنین بخوانید : قیمت هایفوتراپی چقدر است؟

هایفوتراپی غبغب چقدر طول می کشد؟

کل این فرایند معمولا بین نیم ساعت تا یک و نیم ساعت طول میکشد.

میزان ماندگاری هایفوتراپی غبغب چقدر است؟

نتیجه درمان ظرف چند ماه به تدریج مشخص میشود. پس از آن نتایج تا چند ماه باقی می ماند. در یک پژوهش نتیجه درمان حداقل تا شش ماه باقی ماند. این بستگی به بدن هر فرد و میزان تغییراتی که مد نظرش بوده نیز دارد. به طور کلی درمان را میتوان در صورت نیاز، سه تا چهار ماه بعد تکرار کرد.

 

ماندگاری هایفوتراپی غبغب

هایفو چه عوارضی ممکن است داشته باشد؟

به طور کلی شواهد نشان میدهند این روش عوارض معدودی دارد اگر چه برخی افراد پس از آن، درد یا ناراحتی تجربه میکنند و در واقع عوارض هایفوتراپی آن چنان بالا نیست. در یک پژوهش در کره جنوبی چنین نتیجه گیری شد که این درمان عوارض جانبی جدی ندارد اگر چه برخی افراد موارد زیر را گزارش میکنند:

 • ورم
 • بی حسی
 • قرمزی
 • کبودی
 • ضایعه پوستی بنفش

در پژوهش دیگر، محققان دریافتند اگر چه برخی افرادی که هایفو انجام میدهند بلافاصله پس از درمان درد احساس میکنند اما ظرف چهار هفته بعد هیچ دردی دیگر گزارش نمیشود.

در یک پژوهش دیگر، حدود یک چهارم از داوطلبان پس از هایفو درد داشتند اما بدون اقدام خاصی درد برطرف شد.

مزوتراپی بهتر است یا هایفوتراپی غبغب؟

طبق نتایج بدست آمده پس از استفاده هر دو روش و نظرات کسانی که از این روش ها استفاده کرده اند، مشخص شد که بطور کلی هایفوتراپی مزیت های بیشتری نسبت به مزوتراپی دارد. برای مثال:

 • سن در هایفوتراپی محدودیت ندارد.
 • درمان به کمک امواج است.
 • درمان در جلسات کمتری صورت می گیرد.
 • هایفو هم برای سطح پوست و هم لایه های عمیق تر مناسب است.

هزینه هایفو غبغب چقدر است؟

هزینه های هایفو غبغب در هر کلینیک و به واسطه هر پزشکی که انجام شود، هزینه های متفاوتی هم دارد‌. برای مثال عواملی مثل دستمزد پزشک، کلینیکی که در آن هایفو انجام می شود، وضعیت شل شدگی و افتادگی پوست، ضخامت چربی، تعداد جلسات مورد نیاز و… همگی در تعیین هزینه ها موثرند‌.

هایفو غبغب چند جلسه است؟

تعداد جلساتی که هر مراجع کننده برای غبغب باید برود با توجه به شرایط فعلی غبغب، بافت چربی و نوع پوست مشخص می شود. این تعداد را پزشک پس از معاینه می تواند به شما بگوید.

آیا هایفوتراپی غبغب باعث سوختگی پوست می شود؟

امواج فراصوتی که در هایفوتراپی ساتع می شوند، به لایه های چربی نفوذ می کنند و با تحریک سلول ها و لایه های زیرین به نظر می آید که باعث سوختگی شوند‌. اما در واقعیت اینگونه نیست و همانطور که در فیلم های انجام این روش مشاهده می کنید، در سطح پوست هیچ آسیبی ایجاد نمی شود و تنها کمی التهاب و قرمزی پوست ایجاد می شود.

آیا هایفوتراپی موجب زخم می شود و جای آن می ماند؟

هایفوتراپی در سطح پوست هیچ زخمی ایجاد نمی کند و در واقع هدف و فعالیت های این روش مربوط به سطح پوست نیست. امواج به لایه های درونی پوست تابانده می شوند، پس هیچگونه زخمی ایجاد نمی شوند‌.

آیا هایفوتراپی غبغب موجب فلج عضلات صورت و گردن می شود؟

امواج فراصوت، امواجی هستند که در هایفوتراپی غبغب استفاده می شوند که حتی از این امواج در باقی بخش های صنعت پزشکی مثل عکسبرداری هم استفاده می شود. بنابراین می توان گفت که آن ها روی عضلات هیچ اثری ندارند و فقط بر روی لایه های چربی اثر دارند. پس نگرانی برای ایجاد فلج صورت یا گردن نداشته باشید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

4 پاسخ

 1. سلام قت بخیر
  ببخشید اگر بعد از چند جلسه هایفوتراپی دیگه نتونیم انجام بدیم ایا مشکلات پوستی برمیگرده؟

  1. سلام وقت بخیر
   مشکلات پوستی بر نمی گردد اما ممکن است نتیجه دلخواه را بدست نیاورید. در هایفوتراپی بر اساس ایجاد التهاب در لایه های مختلف پوستی که باعث جوش خوردن و سفتی پوست می شود، اگر به تعداد مناسب انجام شود تغییر ملموس تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *