آنچه در این مقاله میخوانید :

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب + نکات کاربردی ✅

از آنجایی که تزریق ژل یکی از عمل های بدون نیاز به جراحی در زمینه زیبایی و برطرف کردن چین و چروک صورت است، افراد زیادی از آن استفاده می کنند و با استقبال بالایی مواجه بوده است. این روش زیبایی بدون نیاز به جراحی و به صورت غیر تهاجمی انجام می شود و زندگی عادی فرد را دچار وقفه نمی کند. با این حال برای دستیابی به نتایج بهتر و تاثیرگذاری بیشتر ژل، نیاز است که یک سری مراقبتهای مخصوص را قبل و بعد از تزریق ژل رعایت نمایید. مانند مصرف آب به مقدار لازم، عدم فشار و خاراندن پوست در ناحیه تزریق شده، برنامه غذایی مناسب و در نهایت رعایت اصول مربوط به نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب که بسیار اهمیت دارد. در ادامه با بیان تاثیرگذاری نوع خوابیدن بر روی ژل تزریق شده به لب، مواردی که باید در زمان خواب بعد از تزریق ژل رعایت کنید را مرور خواهیم کرد.

عوامل تاثیرگذار بر نحوه مراقبت بعد از تزریق ژل

اینکه بعد از تزریق ژل چه مراقبت هایی را انجام دهیم و چطور بخوابیم، تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد. از جمله این عوامل محل تزریق ژل است که گونه ها باشد، یا لب ها یا خط خنده، چرا که هم زمان عمل متفاوت است و هم با توجه به محل ژل که لب باشد یا گونه، مراقبت متفاوت است. در کنار این مورد، اینکه در چه سنی تزریق ژل به لب انجام شود یا میزان آن چقدر باشد و یا چه مدل ژل استفاده شود، در نوع مراقبت تاثیرگذار خواهد بود.

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل باید چگونه باشد ؟

نحوه خوابیدن پس از تزریق ژل

در کنار موارد مراقبتی قبل و بعد از تزریق ژل به لب که در مطالب مختلف بیان شده است، نحوه خوابیدن از مهمترین نکاتی است که باید به خوبی رعایت شود. همانطور که بیان شد، تزریق ژل به لب یک عمل غیر تهاجمی است که اختلال در زندگی روزمره شما بوجود نمی آورد و نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی وجود ندارد، اما جزئیاتی وجود دارد که رعایت آنها می تواند تاثیر گذاری ژل تزریق شده را به مقدار زیادی افزایش دهد و یا برعکس باعث بروز مشکلات زیادی برای پوست و لب فرد شود.

از آنجایی که در زمان خواب، هوشیاری و کنترلی بر حرکات بدن وجود ندارد و احتمال چرخش های ناگهانی و جابجا شدن وجود دارد، باید بدانیم که چه مواردی را باید انجام دهیم تا از این اتفاقات جلوگیری کنیم. چرا که فشارهایی از این دست باعث می شود که محل تزریق ژل تحت فشار قرار بگیرد و جابجایی ژل اتفاق بیافتد.

در این دوران خوابیدن به صورت ممنوع است و در جهت پهلوی راست یا چپ هم نباید خوابید. از نظر فیزیک بدن و حالت خواب، تنها گزینه ممکن خوابیدن روی کمر است که به اصطلاح طاق باز خوابیدن هم می گویند. این مدل خوابیدن باعث می شود فشاری به صورت و لب فرد وارد نشود و مشکلی بوجود نیاید. تاکید می شود که در هفته اول بعد از تزریق حتما فرد به صورت طاق باز بخوابد.

همچنین سعی کنید از دو بالش استفاده کنید تا ارتفاع سر بالاتر بیاید و گردش خون بهتر جریان داشته باشد.

آیا نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل تاثیر گذار خواهد بود ؟

در قسمت های قبلی بیان شد که هرگونه فشار جانبی که به محل تزریق ژل وارد شود در نتیجه نهایی اثر می گذارد و بعضا باعث مشکلاتی برای فرد می شود. به همین خاطر است که نحوه خوابیدن بسیار مهم است و اگر به درستی رعایت شود نتایج تزریق ژل برای شما بسیار بهتر خواهد شد و اگر اهمیت داده نشود، باعث  همان فشارهایی می شود که در جابجایی ژل اثر گذارند.

اینکه بخواهید برای جلوگیری از فشار ناگهانی در خواب، کلا استراحت نکنید و نخوابید نیز اشتباه است. برای اینکه به آرامش برسید و بدنتان خستگی خود را کنار بزند، باید به خوبی استراحت کنید و بخوابید. اگر خواب و استراحت شما به اندازه کافی باشد، عمل تزریق ژل مشکلی در فعالیت روزانه و جاری شما ایجاد نخواهد کرد.

همچنین بخوانید : اقدامات قبل و بعد از زاویه سازی فک

در دوره بعد از تزریق ژل به لب اگر نحوه خواب درست رعایت نشود، با انجام کارهایی مانند مالش دادن صورت، غلط زدن ناگهانی یا خاراندن صورت، به ژل های تزریق شده فشار وارد می کنید و موجب آسیب های جدی خواهید شد. در نهایت فیلرها جایگاه خود را از دست می دهند و توازن و یک نواختی تزریق به هم میخورد. اما رعایت شیوه درست که گفتیم به کمر خوابیدن است، عاملی برای دستیابی به نتایج بسیار عالی و ماندگاری بیشتر اثر ژل تزریقی می باشد.

نتایج توجه به نکات مراقبتی در نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

نتایجی که خوابیدن درست برای فرد فراهم می آورد شامل موارد زیر است :

  • عدم جابجایی و حرکت ژل و حفظ حالت تقارن
  • دستیابی به نتیجه بهتر
  • عدم ایجاد عوارض جانبی مانند عفونت، التهاب و ورم پوستی
  • عدم نیاز به تزریق مجدد ژل و انجام اصلاحات ثانویه
  • ماندگاری بیشتر همراه با اثرگذاری بالاتر

همچنین بخوانید:راهنمای تزریق فیلر لب

دلیل مهم بودن تغییر نحوه خواب بعد از تزریق ژل لب چیست؟

دلیل مهم بودن تغییر نحوه خواب بعد از تزریق ژل لب

در ساعات و روزهای اولیه ژل لب تزریق شده هنوز با بافت بدن ثابت نشده است و به راحتی امکان جابجایی آن وجود دارد. به همین خاطر باید میزان مراقبت ها در روزهای نخست بسیار بالا باشد. از جمله اینکه در چند ساعت اول توصیه می شود فرد نخوابد و دراز هم نکشد. برای روزهای بعدی نیز باید نحوه خواب خود را تغییر داده و در یک هفته اول به روی کمر بخوابد. تا حد امکان زیر سر را بالا ببرید و با گذاشتن بالش های اضافه مانع چرخیدن سر و صورت به پهلو شوید. رعایت این موارد خیال شما را از داشتن یک تزریق عالی و رسیدن به یک نتیجه بسیار خوب، راحت می کند.

همچنین بخوانید : مراقبت های بعد از تزریق فیلر خط خنده

تحت چه شرایطی نیاز به تزریق مجدد ژل به لب وجود دارد؟

زمانی که شما نکات گفته شده در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل را به خوبی رعایت نکنید و در روزهای اول بعد از تزریق، به لب های شما فشار وارد شود، ژل تزریق شده حالت یکنواخت خود را از دست می دهد و باعث مشکلات ثانویه از جمله عدم تقارن و ایجاد عفونت می شود. در چنین شرایطی فرد نیاز به تزریق مجدد ژل پیدا می کند که علاوه بر از دست دادن وقت و زمان خود، باید هزینه مجددی را پرداخت کنید. همچنین دوباره شرایط مربوط به مراقبت بعد از تزریق را از اول به صورت کامل باید رعایت نمایید. به همین خاطر تاکید می شود که در همان تزریق اول صبور باشید و با حوصله به رعایت تمام موارد بپردازید تا نیاز به تزریق مجدد ژل وجود نداشته باشد.

رفتارهای غیر ارادی خطرناک به هنگام خواب بعد از تزریق ژل کدام اند؟

اینکه بیان کنیم ما کاملا به خواب خود مسلط هستیم در خواب هیچگونه حرکت و تغییر ناگهانی نداریم، درست و اصولی نیست. چرا که در خواب اراده و آگاهی کاملی وجود ندارد. همین عدم آگاهی کامل باعث می شود که حرکات غیر ارادی از ما صورت بگیرد که شامل موارد زیر هستند :

  • خاراندن ناگهانی صورت در زمانی که حس خارش لب و صورت به فرد دست می دهد.
  • مالیدن صورت به صورت غیر ارادی و کشیدن صورت روی دست.
  • غلط زدن های ناگهانی و چرخیدن از پهلویی به پهلوی دیگر
  • سر خوردن صورت به کناره های بالش
  • ….

این موارد ذکر شده و خیلی دیگر از اتفاقاتی که در خواب برای فر می افتد قابل کنترل نیست. اما می تواند با رعایت شرایط خواب و ایجاد موقعیت مناسب به شیوه ای که در قسمت نحوه خواب بعد از تزریق ژل لب بیان شد، تا حد زیادی موارد غیر ارادی را کنترل نماید.

همچنین بخوانید : مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم

آیا نحوه ی خواب شما برای همیشه بعد از جراحی باید تغییر نماید؟

مواد تزریق شده به ناحیه لب بعد از مدتی با بافت بدن چسبندگی مناسبی را ایجاد می کنند و از حالت ناپایدار و جابجا شونده خارج می شوند. به همین دلیل اهمیت به نحوه خواب و رعایت مراقبت های بعد از تزریق در زمینه نحوه خوابیدن مربوط به همان چند روز تا یک هفته اول می باشد. پس نیاز به نگرانی نیست و اگر برای فرد سخت است که همیشه به کمر و ثابت بخوابد بعد از مدتی می تواند به صورت قبل و با آرامش بخوابد. هرچه در روزهای اول میزان مراقبت شما بیشتر باشد و کمترین نیرو و فشاری به محل تزریق ژل به لب وارد نشود، زودتر این دوره را می گذرانید و می توانید به راحتی به ادامه زندگی خود بپردازید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *