آنچه در این مقاله میخوانید :

مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است

بارها مشاهده کرده ایم که روش های علمی و درمانی در افراد مختلف نتایج متفاوتی را ایجاد می کنند. در برخی افراد این نتایج در بهترین سطح خود قرار دارند و بعضا برای برخی دیگر نه تنها نتایج مثبتی ایجاد نکرده که با عوارض و مشکلاتی نیز همراه بوده است. این تفاوت ها از جایی بخاطر عدم در نظر گرفتن شرایط قبل از اقدام به درمان است. در مورد مزوتراپی مو نیز به همین شکل می باشد. یکی از روش هایی که به ما نشان می دهد می توانیم نتایج خوبی از مزوتراپی مو دریافت کنیم یا نه، دانستن این موضوع است که مزوتراپی مو برای چه افرادی مناسب است؟ و یا کاندیدای مناسب مزوتراپی مو چه کسانی هستند؟

البته در کنار مطالبی که بیان می شود، برای تایید نهایی مناسب بودن مزوتراپی برای شما، باید به متخصص مو مراجعه کنید و معاینات اولیه را انجام دهید.

آشنایی با مزوتراپی و روش انجام آن

آشنایی با مزوتراپی و روش انجام آن

اطلاع از فرآیند مزوتراپی و تاثیراتی که برجا می گذارد، خود یک مورد کمک کننده است که بدانیم اصلا در زمینه مشکل مورد نظر آیا مزوتراپی کمکی به ما خواهد کرد یا نه؟

روش مزوتراپی به عنوان یک عمل غیر تهاجمی و به صورت سرپایی، زیر نظر متخصص پوست و مو در کلینیک انجام می شود. این عمل بدون درد می باشد و به عنوان یک فرآیند تقویتی استفاده می شود. با ای حال برای جلوگیری از حساسیت و سوزش کوتاه نای از سوزن های درمان، از بی حسی موضعی نیز استفاده می گردد.

در مزوتراپی مو، مواد مورد نیاز پوست و مو از جمله ویتامین ها، هورمون ها، مواد معدنی و … به ریشه مو تزریق می شوند تا عاملی برای رشد بیشتر مو، تقویت مو ها، کاهش ریزش مو و … باشند. این فرآیند همچنین به گردش خون بهتر در پوست سر کمک می کند.

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو

مزوتراپی یک روش درمانی و تقویتی مناسب است که در برخی مشکلات مو و پوست نتایج بسیار خوبی را از خود نشان می دهد. از جمله بهترین مواردی که می توانید برای درمان آن کاندیدای مناسب مزوتراپی مو باشید عبارتند از :

 1. ریزش موی سکه‌ای: یکی از معروفترین نوع ریزش موهایی است که به دلایل مختلف و تحت شرایط گوناگون با آن رو برو می شویم، این نوع ریزش مو که به نام آلوپسی آره‌آتا نیز شناخته می شود، با روش مزوتراپی قابل درمان می باشد.
 2. مشکل رشد کم مو: عدم رشد مناسب و قابل انتظار موها یکی از دیگر مشکلات در زمینه پوست و مو می باشد که به دلایلی از جمله عدم رسیدن مواد مورد نیاز به ریشه مو، اتفاق می افتد. با مزوتراپی این مواد به صورت مستقیم در اختیار ریشه مو قرار می گیرند و امکان رشد سریعتر آن را فراهم می کنند.
 3. ریزش موی ناشی از استرس : یک ریزش موی هورمونی و دوره ایست و در شرایط خاصی مانند دوران امتحانات، کنکور، پایان نامه، از دست دادن عزیزان و در ناحیه ابرو، ریش و موی سر اتفاق می افتد. برای درمان این مشکل مزوتراپی یک روش کاربردی و نتیجه بخش میباشد.
 4. تلوژن افلوویوم : این حالت نیز مانند ریزش موی ارثی عمل می کند و در دوره ای از زندگی فرد شکل می گیرد مانند ریزش موی دوران حاملگی و شیردهی. البته باید بدانید که تا بعد از اتمام حاملگی و دوران شیردهی امکان استفاده از مزوتراپی وجود ندارد.
 5. آسیب های موجود در ساقه مو : اگر دچار مشکلاتی مانند خشکی مو، وز شدن مو، مو خوره و .. هستید، نشان می دهد که نیازهای موی شما به صورت طبیعی تامین نمی شود و باید توجه ویژه ای به این کمبودها بکنید. پس با کمک این روش درمانی نیز می توانید این مورد را هم رفع نمایید.

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو

چه کسانی نباید مزوتراپی مو انجام دهند؟

اما دسته ای از افراد نیز هستند که مزوتراپی نه تنها کمکی به آنها نخواهد کرد که در مواقعی دردسر و مشکلاتی را نیز بوجود می آورد، پس نباید این درمان را انجام بدهند. از جمله افرادی که نباید مزوتراپی انجام دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. افرادی که تحت درمان دارویی خاص هستند مانند، شیمی درمانی برای مبتلایان به سرطان. این افراد باید برای مزوتراپی تا پایان درمان سرطان دست نگه دارند.
 2. افراد مبتلا به بیماری هایی چون دیابت، هپاتیت، ایدز، هموفیلی ها و …
 3. افراد دارای ریزش موی ریشه ای و زمینه ای، از جمله سفلیس.
 4. افرادی با الگوی تاسی کامل و بالای 40 سال
 5. عدم نتیجه مطلوب در خانم های بالای 60 سال
 6. در طول بارداری و شیردهی
 7. افراد مبتلا به مشکلات ژنتیکی در زمینه پوست و مو
 8. افراد مبتلا به عفونت های مختلف
 9. افراد حساس به داروها و مواد مزوتراپی
 10. افرادی با سابقه سکته قلبی یا لخته شدن خون

در کنار موارد بالا، اگر در سنین پایین تر نیز به دلیل الگوی ریزش موی ارثی به سطح تاسی شدید نزدیک شده اید و موهای زیادی را از دست داده اید، نمی توان انتظار نتیجه بسیار خوبی از مزوتراپی داشت. در این موارد باید اول به درمان پایه ای یا کاشت مو اقدام کنید و سپس جهت تقویت نهایی مزوتراپی را انجام دهید.

   همچنین بخوانید : سن مناسب مزوتراپی مو

خطرات مزوتراپی مو در بارداری

خطرات مزوتراپی مو در بارداری

گفتیم یک دسته از افرادی که نباید مزوتراپی مو را انجام بدهند خانم هایی هستند که در دوران بارداری می باشند، چرا که میزان حساسیت پوست در این دوران بسیار بالاست و کوچکترین تغییراتی، عاملی برای ایجاد مشکلات بزرگ می شود. در حالت عادی ممکن است  عوارضی مانند التهاب، قرمزی پوست و تهوع برای افرادی که مزوتراپی انجام می دهند ایجاد می شود. زمانی که شما باردار باشید قدرت این عوارض به مراتب بیشتر می شود و ممکن است باعث برجستگی های پوستی، انتقال عفونت به سایر نقاط بدن، ضعف و … شود.

توصیه می شود اگر در این دوران دچار ریزش مو یا ضعیف شدن موها شدید، درمان آن را برای بعد از زایمان و شیر دهی موکول کنید.

انتقال موارد عفونت یا حساسیت ها به سایر بدن نه تنها برای مادر که در مواردی برای نوزاد نیز خطر آفرین می باشد.

دلایل استقبال از مزوتراپی مو

دسته ای از ویژگی ها و مزایای مزوتراپی باعث شده است که این روش درمانی اقتصادی و کم درد سر با استقبال خوبی روبرو باشد از جمله :

 • تاثیر خوب بر روی موهای تازه کاشته شده
 • افزایش ضخامت مو
 • کاهش ریزش موی ناشی از کمبود مواد مورد نیاز در ریشه
 • افزایش سرعت رشد مو
 • انتقال مستقیم مواد مورد نیاز به ریشه مو و کمک به رویش بیشتر آنها
 • کمک به گردش خون در پوست سر
 • عوارض بسیار محدود و عدم نیاز به طی کردن دوره نقاهت

همچنین بخوانید : اقدامات قبل و بعد از مزوتراپی مو

بهترین سن برای افراد کاندید مزوتراپی موی سر

مشکلات ریزش مو و یا ضعیف شدن آن، به صورت دوره ای و یا شرایط خاص در سنین مختلف اتفاق می افتد که با توجه به مشکل بیماران برای مزوتراپی اقدام می کنند. اما جدای این موارد دوره ای، در حالت کلی و برای کمک به سلامت مو و به تاخیر انداختن میزان ریزش مو، بهترین سن در بازه 25 تا 35 سال می باشد. میزان نتایج بدست آمده از مزوتراپی برای افرادی با این سن، بسیار خوب و رضایت بخش بوده است.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *