آنچه در این مقاله میخوانید :

تزریق ژل به گونه عوارض و مزایا،میزان ماندگاری

همه چیز درباره تزریق ژل به گونه

جوان سازی پوست در نواحی مختلف صورت از جمله درمان هایی است که افراد مختلف برای کاهش اثرات افزایش سن انجام می دهند. گذشت عمر و افزایش سن در کنار عوامل دیگری مانند محیط زندگی، شرایط تغذیه فرد، بیماری های مختلف، فشارهای عصبی، استرس و… باعث می شود پوست افراد دچار چین و چروک شود. در چنین شرایطی میزان کلاژن سازی پوست کاهش پیدا می کند و در نتیجه فرآیند شل شدن و افتادگی پوست آغاز می گردد. در کنار جراحی پوست که یک روش تهاجمی می باشد، راه های کم خطر و حتی بی خطری برای ایجاد جوانی وجود دارد. یکی از این موارد تزریق ژل است که به صورت تخصصی در ناحیه خاص مورد نظر استفاده می شود. تزریق ژل به گونه در همین دسته قرار می گیرد و در زمینه از بین بردن چین و چروک گونه کاربرد دارد.

همچنین بخوانید : تفاوت تزریق ژل با چربی

دلایل تزریق ژل به گونه چیست؟

افتادگی پوست در گونه ها همراه با لاغر شدن این نواحی، تاثیر بسیار بالایی در چهره فرد دارد. تزریق ژل به گونه هر دو مشکل یعنی هم افتادگی و هم لاغری را حل می کند و به همین خاطر از جمله تزریقات پر طرفدار در بین علاقه مندان به جوان سازی پوست است.

در نتیجه عمده دلیل تزریق ژل به گونه از بین بردن چین و چروک این نواحی با تحریک کردن پوست به فرآیند کلاژن سازی می باشد. دلیل بعدی حجم دادن به گونه ها و پر نشان دادن صورت است. در این حالت صورت فرد بسیار شاداب و جوان می شود.

دلیل بعدی تقارن سازی صورت است. بعضی افراد برای ایجاد تقارن در دو طرف صورت از تزریق ژل استفاده می کنند. در این مورد متخصص میزان متفاوتی از ژل را به هر کدام از گونه ها تزریق می کند.

انواع ژل گونه

انواع ژل برای تزریق به گونه

فیلرها که در بین عموم به نام ژل شناخته می شوند دارای انواع مختلفی هستند. تعداد زیادی از این فیلرها تایید سازمان جهانی دارو را دارا می باشند ولی تعداد زیادی نیز به صورت تقلبی در بازار به فروش می رسند.

معروف ترین فیلرها برپایه ترکیباتی شامل اسید هیالورونیک یا اسید پلی لاکتیک تولید می شوند. بیشترین کاربرد این ژل ها در نواحی لب (مراحل انجام تزریق ژل لب)، زیر چشم و گونه است. درست است که فیلرهای دارای اسید هیالورونیک و اسید پلی لاکتیک نیز در ردیف ژل های موقتی قرار می گیرند اما باید اشاره کنیم که ماندگاری آنها بسیار بالاست.

بهترین نوع ژل برای تزریق به گونه

ژل های پایه اسید هیالورونیک و پایه اسید پلی لاکتیک در دسته بهترین نوع ژل ها قرار می گیرند. از محصولات معروف حاوی این اسید ها می توان به فیلرهای ژوویدرم و رستیلین اشاره کرد. این ژل ها در کنار اینکه هزینه مناسبی دارند، معروفیت و محبوبیت بالایی نیز بین مصرف کنندگان و متخصصان دارند. به این نکته توجه داشته باشید که براساس نوع و برند ژل استفاده شده هزینه تزریق متفاوت خواهد بود.

در مورد ژل ژوویدرم باید به ویژگی هایی چون ماندگاری طولانی، حجم دهی مناسب، ایجاد حالت طبیعی تر در صورت، قیمت مناسب و امکان فرم دهی آسان تر اشاره کرد.

مزایای تزریق ژل گونه

مزایای تزریق ژل گونه

استفاده از یک روش زیبایی وقتی با استقبال مواجه می شود که دارای مزایای ویژه ای باشد به گونه ای که در روش های دیگر این مزایا به راحتی قابل دسترسی نباشند. برخی از مهمترین مزایای تزریق ژل گونه عبارتند از:

 • مدت زمان کم عمل تزریق : شما در زمانی کمتر از نیم ساعت به آنچه در جلسه معاینه از متخصص خواسته اید می رسید. این باعث می شود افراد نگران زمان و وقت خود نباشند.
 • ماندگاری مناسب : تزریق ژل با توجه به مواد انتخابی و شرایط پوست فرد دارای ماندگاری بین 6 ماه تا دو سال است. این ماندگاری بسیار خوب و رضایت بخش است و دوره های تمدید آن نیز به آسانی انجام می شود.
 • روش مناسب برای برجسته سازی : حجم ژل قابل تزریق هیچگونه خطر و محدودیتی را برای فرد ایجاد نمی کند و به همین خاطر می تواند با توجه به سلیقه خود گونه های برجسته ای را از متخصص در خواست کند.
 • دوره نقاهت کوتاه : شاید توان گفت اصلا دوره نقاهت برای این عمل وجود ندارد و تنها نیاز به انجام تعدادی از مراقبت های مخصوص بعد از عمل است که توسط متخصص به مراجعه کننده اعلام می شود.
 • امکان تخلیه ژل و یا کاهش مقدار آن : در برخی موارد فر از نتیجه نهایی رضایت کامل را ندارد و به نظر متفاوت با انتظار اولیه او می باشد، در چنین شرایطی می تواند درخواست کاهش حجم ژل یا تخلیه کامل را داشته باشد. متخصص به راحتی این کار را برای مراجعه کننده انجام می دهد.
 • کم خطر بودن و عدم آسیب به بافت پوست : تزریق ژل گونه از میزان خطر کمی برخوردار است و هیچگونه عوارض خطرناک پوستی مستقیم در مورد آن ثبت نشده است. چرا که این ژل ها برپایه هیالورونیک اسید ساخته می شوند که با پوست به راحتی ترکیب می شود و واکنش می دهد.

عوارض تزریق ژل به گونه

با توجه به گزارشات سازمان جهانی هیچگونه عوارضی که مستقیم مربوط به ژل و ماده تزریقی باشد ثبت نشده است. معدود عوارضی که در این نوع عمل ایجاد می شود ناشی از عدم تجربه و توانایی متخصص یا استفاده از فیلرهای غیر استاندارد می باشد.

عوارض مربوط به عدم توانایی و تجربه متخصص شامل مواردی چون نامتقارن شدن صورت، غیر طبیعی شدن پوست، طولانی شدن عمل و افزایش تجمع ژل اشاره کرد که تمام این ها در صورت مراجعه به یک کلینیک معتبر، اتفاق نمی افتند.

عوارض ناشی از استفاده فیلرهای غیر معتبر نیز شامل عفونت، ماندگاری کم، ایجاد حساسیت و … می باشد. پس حتما به نوع ژل استفاده شده دقت کنید.

عوارض جانبی معمول مثل التهاب، خارش پوست، قرمزی محل تزریق، احساس غیر طبیعی بودن گونه ها و … بسیار کوتاه مدت است و به سرعت برطرف می شوند.

برای هزینه کمتر خود را درگیر تبلیغ مراکز نامعتبر و غیر استاندارد نکنید، چرا که خطرات ناگواری ممکن است برای فرد بوجود بیاید.

مراحل تزریق ژل گونه

مراحل تزریق ژل به گونه

با اطلاع از مزایای تزریق ژل و انتخاب کلینیک برتر برای پرهیز از هرگونه عارضه ای شما باید مراحل تزریق ژل را به درستی طی کنید. این مراحل به صورت زیر می باشد :

 • جلسه معاینه و مشاوره : در اولین گام شما جهت معاینه به متخصص مراجعه می کنید و درخواست و هدف خود را برای تزریق ژل و میزان آن بیان می کنید. در این جلسه باید اطلاعات کاملی شامل بیماری های قبلی، داروهای مصرفی و … را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
 • تعیین روز عمل و توصیه های پیش از عمل : برای شما یک زمان عمل مشخص می شود و متخصص از شما می خواهد در روزهای قبل از عمل نکاتی را رعایت کنید، مانند عدم مصرف رقیق کننده های خون، عدم مصرف دخانیات و …
 • فرآیند عمل و تزریق ژل : روز عمل باید بدون استفاده از هرگونه کرم یا لوازم آرایشی به کلینیک مراجعه کنید. در اولین قدم متخصص از بی حسی برای پوست شما استفاده می کند. سپس مرحله تزریق را با دقت بالا و به صورت ویژه انجام می دهد.

بعد از عمل چون از بیهوشی استفاده نشده است، به راحتی می توانید امور ترخیص و بازگشت خود را انجام دهید، البته داشتن یک همراه بسیار کمک کننده است تا خستگی ذهنی کمتری داشته باشید و با آرامش برای استراحت تشریف ببرید.

چند سی سی ژل برای تزریق به گونه نیاز است؟

یکی از نکاتی که در مورد تزریق ژل گونه اهمیت زیادی دارد، حجم ژل و مقدار سی سی از فیلر است که باید تزریق شود. مراجعین تصور دقیقی از حجم ژل بر روی صورت نخواهند داشت و با توجه به اهدافی که مشخص می کنند و نتایج مدنظر خود که به متخصص ارائه می کنند، میزان سی سی تزریقی مشخص می شود. در اینجا متخصص باید تشخیص درستی نسبت به این مساله داشته باشد.

همچنین بخوانید : تفاوت بوتاکس و ژل چیست؟

تزریق ژل کم، عملا نتایج خوبی را ارائه نمی کند و تاثیر مفیدی روی فرد نخواهد داشت، از طرفی تزریق زیاد و یک مرتبه ای ممکن است منجر به تجمع ژل در یک ناحیه شود و یا طبیعی بودن صورت از بین برود.

فرم صورت افراد، میزان افتادگی و چین و چروک، میزان حجم دهی که مراجعه کننده درخواست می کند و نوع ژل از مواردی است که در مقدار ژل تزریقی تاثیر دارد. معمولا بین 2 تا 6 سی سی ژل برای دو گونه در نظر گرفته می شود که برای اکثر افراد در همین حدود تزریق می گردد.

توصیه و مراقبت ها قبل و بعد از تزریق ژل گونه

مراقبت قبل و بعد از تزریق ژل گونه

با رعایت یک سری از موارد مراقبتی می توانید هم سطح سلامتی خود را افزایش دهی و هم بازدهی بیشتری از نتایج تزریق ژل دریافت کنید که شامل موارد زیر می شود :

 • عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی در چند روز قبل از عمل و بعد از عمل
 • عدم استفاده از داروها و خوراکی های رقیق کننده خون
 • عدم استفاده از داروهای ضد التهاب و مسکن ها
 • در روز عمل بدون آرایش و استفاده از کرم ها به کلینیک مراجعه کنید.
 • استفاده مرتب و منظم از کرم ضد آفتاب بعد از تزریق
 • عدم استفاده از کرم ها و لوازم آرایشی در روزهای اولیه بعد از عمل
 • استفاده از کمپرس سرد در ناحیه عمل برای مدیریت التهاب ها و حساسیت پوست
 • استفاده کامل و منظم داروهای تجویز شده توسط متخصص
 • عدم خارش شدید، مالش، فشار و هرگونه ماساژ زیاد در ناحیه عمل شده
 • در دو روز اول به صورت نیمه دراز، به نحوی که سر و صورت بالاتر از بدن باشند، استراحت کنید یا بخوابید.

همچنین بخوانید : نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب

هزینه‌ تزریق ژل به گونه

می توان گفت که این روش جوان سازی و زیباسازی از نظر هزینه در دسته ارزان ترین عمل ها قرار می گیرد. انجام آن سریع و کوتاه است و نیاز به بیهوشی هم ندارد. تنها مسئله این است که تزریق ژل شامل بیمه نمی شود و باید هزینه آن به صورت آزاد پرداخت شود. عواملی مانند محل کلینیک، توانایی و تجربه متخصص، برند و نوع فیلر و ژل، حجم تزریقی، شرایط پوست بیمار و … در قیمت نهایی عمل تزریق ژل به گونه اثرگذار است.

ماندگاری تزریق ژل به گونه چقدر است؟

با در نظر گرفتن تاثیر عوامل مختلف از جمله سن فرد، شرایط پوستی فرد، کیفیت ژل تزریقی، توانایی و تجربه متخصص و … می توان گفت که ماندگاری ژل تزریق شده به گونه بین 6 ماه تا دو سال می باشد. رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل نیز میزان ماندگاری را بهبود می بخشد.

آیا تزریق ژل به گونه بی خطر است؟

آیا تزریق ژل گونه بی خطر است ؟

با پیشرفت علم و توانایی ساخت موادی سازگار با پوست، نگرانی در مورد خطرات ماده خارجی برطرف گردید. ژل ها به عنوان ماده خارجی وارد پوست می شوند و بدن انسان به صورت نرمال در برابر هر جسم خارجی واکنش می دهد. مگر اینکه این ماده خارجی توانایی همزیستی کنار بافت بدن انسان را داشته باشد. همین موضوع سبب می شود ژل ها به خودی خود هیچ خطری برای انسان نداشته باشند و با گذشت زمان در بافت پوست تجزیه شوند.

زمان انجام عمل تزریق ژل به گونه چقدر است؟

فرآیند تزریق در حجم های معمول و پر استقبال کمتر از نیم ساعت طول می کشد. در مواردی که حجم درخواستی بالا باشد یا طرح و تقارن خاصی سفارش داده شده باشد امکان طولانی شدن عمل تا یک ساعت نیز وجود دارد. این نهایت زمانی است که برای تزریق صرف شده است و هیچگاه عملی بالاتر از یک ساعت برای تزریق ژل گونه انجام نشده است.

آیا تزریق ژل گونه درد دارد؟

درست است که در این عمل از بی هوشی استفاده نمی شود، اما متخصص پیش از شروع عمل با کمک کرم های بی حسی، حساسیت پوست را در گونه ها پایین می آورد و به مقدار بسیار زیادی میزان درد کاهش پیدا می کند. مراجعه کننده در این شرایط فشار کمی از سمت سوزن تزریق احساس می کند که همراه با درد شدید نیست.

ژل گونه بعد از چند روز اثر می کند؟

نتایج تزریق ژل از همان روز نخست قابل مشاهده است اما بازدهی کامل از روز سوم به بعد به خوبی نمایان می شود. در روزهای اول شاید بخاطر مقدار کمی تورم و قرمزی پوست به خوبی نتایج تزریق را نتوانید بررسی کنید و کمی نسبت به عمل نگرانی پیدا کنید، اما بعد از سه روز که پوست شرایط التهاب و قرمزی خود را از دست دهد، به خوبی فرم ایجاد شده توسط ژل در صورت شما، خود را نشان می دهد.

تزریق ژل به گونه برای چه کسانی ممنوع است؟

در صورتی که هریک از شرایط زیر در فرد وجود داشته باشد نباید برای تزریق ژل مراجعه کند:

 • خانم هایی که در دوره بارداری و شیردهی قرار دارند.
 • وجود بیماری های دیابت، سرطان و نقص ایمنی در فرد.
 • کسانی که قبلا سابقه سکته و مشکلات قلبی داشته اند.
 • مواردی که فرد به بیماری های پوستی در صورت مبتلا است.
 • افرادی که بخاطر بیماری یا مشکلی دیگر از داروها و مواد رقیق کننده خون استفاده می کنند.
 • داشتن بیماری های تنفسی و حساسیتی
برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید.
[Total: 0 Average: 0]
دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *