آنچه در این مقاله میخوانید :

تزریق چربی زیر چشم درمان گودی و سیاهی زیر چشم

برای اصلاح چروک و گودی زیر چشم روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها تزریق چربی در صورت و زیر چشم است. این روش دارای عوارض کمتر و طول عمر بیشتری است و در همان روز اول نیز آثارش معلوم می شود. اگر به دنبال نتیجه گیری سریع هستید می توانید از تزریق چربی زیر چشم استفاده کنید.

دلیل تزریق چربی به گودی زیر چشم

امروزه روش های مخلتفی برای درمان مشکلات پوستی که از سبک زندگی اشتباه، ارث و پیری ایجاد شده اند وجود دارد. دلیل تزریق چربی به گودی زیر چشم نیز برای از بین بردن آثار گودی و چین و چروک های ایجاد شده است. این یک روش ایجاد زیبایی است و شما حس بهتری نسبت به صورت و پوست خود پیدا می کنید.

تزریق چربی به زیر چشم چگونه است؟

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می شود

با برداشت سلول های چربی، مراحل تزریق چربی زیر چشم آغاز می شود. چربی هایی که برداشته می شوند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند تا به راحتی دچار تحلیل نشوند. تقریبا برای موثر بودن این درمان از قسمت های مختلف بدن مثل باسن، شکم، ران و پهلو، سلول چربی استفاده می کنند. سپس با استفاده از سوزن های نازک یا ساکشن برداشت چربی آغاز می شود.

قبل از تزریق چربی زیر چشم، چربی ها را در دستگاه سانتریفوژ قرار می دهند تا  مواد اضافه از آن گرفته شود سپس پزشک متخصص با بی حسی در زیر چشم درمان را آغاز می کند و سلول های آماده شده را در چند مرحله تزریق می کند.

همچنین بخوانید : تزریق چربی به لب چگونه است؟

ماندگاری تزریق چربی به زیر چشم

هرچه میزان سرعت جذب سلول های پیوندی و تحرک بیشتر باشد جذب چربی بالاتر است. به همین دلیل چربی زیر چشم سال ها می تواند باقی بماند چون در این قسمت تحلیل کمتر است. البته میزان انجام دقیق مراحل تزریق توسط پزشک و رعایت کردن دستورات مربوط به بیمار تاثیر مستقیمی بر ماندگاری چربی دارد. عملکرد بدن هر فرد متفاوت بوده و در برخی از افراد چربی ها زودتر و در برخی نیز دیرتر دچار تحلیل می شود.

با توجه به نکاتی که گفته شد تزریق چربی زیر چشم توانایی ماندگاری چند سال و حتی بصورت دائم را دارد و بلعکس، می تواند فقط دوره کوتاهی باقی بماند. رعایت نکات، تبحر پزشک و تحرک و سیستم بدنی بسیار حائز اهمیت می باشد.

نکاتی که باید بعد از تزریق چربی زیر چشم رعایت شود

برای تزریق چربی زیر چشم باید چند هفته قبل و بعد از درمان از مصرف دخانیات بپرهیزید. زیرا از خون رسانی به محل تزریق جلوگیری کرده و ماندگاری آن را کاهش می دهد. به مدت 4 هفته بعد از تزریق هنگام خواب، سر خود را نسبت به دیگر نواحی بدن بالاتر قرار دهید. حداقل سه هفته از انجام ورزش بپرهیزید.

برای از بین بردن گودی زیر چشم فیلر بهتر عمل می کند یا چربی؟

برای از بین بردن گودی زیر چشم فیلر بهتر است یا تزریق چربی

در تزریق چربی زیر چشم و فیلر عوارض جانبی کوتاه مدتی وجود دارد. همچنین هردو ممکن است در مواردی نادر عفونت ایجاد کنند با این حال عوارض چربی کمتر از تزریق فیلر است هرچند عوارض بلند مدت فیلر نیز بصورت نادر اتفاق می افتد.

امکان تکان خوردن، بیرون زدگی و آسیب به عروق خونی در فیلر وجود دارد و حتی در مواردی کم به علت بسته شدن جریان خون ممکن است کوری ایجاد کند. در تزریق چربی زیر چشم، چون چربی ها از خود فرد گرفته شده باعث ایجاد آلرژی نمی شوند. ممکن است به علت تحلیل چربی عدم تقارن ایجاد شود که با هایفوتراپی رفع می شود. هزینه تزریق چربی از فیلر بیشتر است اما به یاد داشته باشید که مدت زمان بیشتری باقی می ماند.

معایب و مزایا

ورم و کبودی از عوارض کوتاه مدت این روش درمانی است. همچنین ممکن است به علت تحلیل چربی تقارن ایجاد نشود. کیست چربی از تزریق بیش از حد در یک قسمت ایجاد می شود. این عارضه به علت اشتباه پزشک و تزریق بیش از حد آن پدید می آید. پس در نتیجه باید در انتخاب پزشک معالج نیز توجه داشته باشید.

مزایای استفاده از تزریق چربی زیر چشم بسیار فراوان تر از سایر روش ها است. مثلا به علت گرفتن چربی از اندام های بدن علاوه بر ایجاد نشدن آلرژی شما به لاغری در اندام هدف می رسید و صورتی زیبا و جوان را به دست می آورید. این درمان، درمانی غیر تهاجمی بوده و دوام بیشتری نسبت به درمان های دیگر دارد و حتی می تواند به صورت دائمی باقی بماند.

سوالات متداول

1- چه افرادی برای تزریق چربی زیر چشم مناسب نیستند؟

افرادی که دچار بیماری HIV، بیماری های خود ایمنی، افرادی که در قسمت هدف رادیوتراپی انجام داده اند، بیماران قلبی عروقی مثل فشار خون و دیابت خارج از کنترل و کسانی که وضعیف سلامتی قابل قبولی ندارند نباید از تزریق چربی استفاده کنند.

2- آیا تزریق چربی زیر چشم باعث ایجاد درد می شود؟

تزریق چربی زیر چشم

این روش درمانی سرپایی است و قبل از تزریق از روش های بی حسی موضعی استفاده می شود و شما بعد از تزریق هیچ دردی احساس نمی کنید و می توانید با مشورت پزشک خود به منزل برگردید.

3- فاصله مناسب تزریق دوم چقدر است؟

بعد از اولین جلسه سه تا شش ماه طول می کشد تا 65 درصد از چربی تزریق شده جذب شود و شما می توانید بعد از آن برای تزریق 35 درصد باقی مانده مراجعه کنید. البته باید توجه داشته باشید که کارکرد بدنی هر فرد متفاوت است و ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

4- قیمت تزریق چربی زیر چشم چقدر است؟

قیمت این روش درمانی وابسته به تبحر پزشک، میزان برداشت چربی و استفاده از آن، میزان عملکرد، عوارض به وجود آمده و میزان آسیب دیدگی بافت پوستی زیر چشم شما دارد. برای فهمیدن قیمت دقیق آن می توانید قبل از جلسه تزریق با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین بخوانید : تزریق چربی نانوفت چیست؟

5- ورم ایجاد شده از تزریق چربی بعد از چه مدت رفع می شود؟

یکی از عوارض جانبی کوتاه مدتی که ممکن است در محل تزریق ایجاد شود، ورم و کبودی زیر چشم است که در سه روز اول تزریق به بیشترین حد می رسد و بعد از یک تا دو هفته ورم آن کامل از بین می رود. این پروسه در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است زودتر یا دیرتر بهبودی حاصل شود.

 کلام آخر

تزریق چربی زیر چشم روشی ایمن و غیر تهاجمی است که در این مقاله به چگونگی انجام، مزایا و معایب آن پرداختیم و فهمیدید که عوامل زیادی در دوام آن موثر است. پس به نکات گفته شده توجه کنید تا رضایت خود را از این درمان کم خطر بدست آورید.

اطلاعات بیشتر : تزریق چربی میکروفت چیست؟

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *