آنچه در این مقاله میخوانید :

بوتاکس ابرو

واژه بوتاکس یک نام آشنا در صنعت زیبایی به شمار می آید که خیلی افراد آن را به عنوان ترمیم کننده و حجم دهنده پوست می شناسند. اما باید بدانیم تنوع کارکرد این ماده تزریقی آنقدر زیاد است که نمی توان آن را محدود به همین دو مورد دانست. بوتاکس به عنوان روشی درمانی در ناهنجاری ها و مشکلات مختلف کمک کننده است و سطح اعتماد به نفس فرد را بالا می برد. یکی از این موارد استفاده از آن برای لیفت ابرو می باشد. بوتاکس ابرو در کلینیک های تخصصی با تاییدیه لازم باید انجام شود. اهداف لیفت ابرو با بوتاکس شامل بر طرف کردن چین و چروک اطراف ابرو و کشیدن آن به سمت بالاتر می باشد.

اینکه در چه شرایطی برای تزریق بوتاکس ابرو باید اقدام کرد؟ چه مزایا و معایبی را با خود به همراه دارد؟ ماندگاری آن چقدر است و روند درمان به چه شکل می باشد؟ از جمله موضوعاتی است که در بحث بوتاکس ابرو به آن خواهیم پرداخت.

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس ابرو چیست

بوتاکس ابرو نیز مانند سایر بوتاکس های مورد استفاده از خانواده سم بوتولینوم می باشد. شرکت سازنده با انجام فرآیندهایی و به همراه قرار دادن سم بوتولینوم در کنار ترکیب مواد کنترلی دیگر میزان خطرناک بودن این ماده را تا حد زیادی کاهش می دهد و امکان استفاده از آن را در صنعت زیبایی فراهم می آورد. برند بوتاکس معروف ترین و موفق ترین مارک در این صنعت می باشد و فرآیند تزریق سم نیز به اسم تزریق بوتاکس شناخته می شود. چرا که  شرکت های دیگری نیز با نام های تجاری مختلف ماده بوتولینوم را برای استفاده در صنعت زیبایی تولید می کنند. بوتاکس ابرو زمانی بیان می شود که از بوتاکس به صورت اختصاصی و ویژه برای مشکلات ابرو استفاده شود.

کاربرد بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو تنها برای از بین بردن چین و چروک یا برجسته کردن ابرو استفاده ندارد، بلکه برای اهداف بسیار مهم زیر متقاضیان درخواست تزریق بوتاکس ابرو می کنند:

 • لیفت ابرو

با بالارفتن سن، پوست خاصیت الاستیسیته خود را از دست می دهد و دچار افتادگی در برخی نواحی مانند بین دو ابرو کنار گونه ها، زیر چانه و … می شود. فرد در این شرایط می تواند با یک درمان سریع بدون نیاز به بیهوشی و جراحی، افتادگی ابروی خود را برطرف کند و حس رضایتمندی داشته باشد. سم بوتاکس ماهیچه و عضلات پیشانی و بالای ابروها را ضعیف و فلج می کند و سبب بالا رفتن ابروها می شود.

بیشتر بدانید: بهترین زمان تمدید بوتاکس چه زمانی است؟

 • رفع چین و چروک

با افزایش سن به صورت طبیعی و همگانی چین و چروک و خطوط متنوع در سطح ابروها، گوشه چشم ها و بین ابروها ایجاد می شود. انجام عمل های جراحی و درمان های تهاجمی هم هزینه بالایی دارد و هم برای فرد مشکلات گسترده ای را ایجاد می کند. متخصصان زیبایی توصیه می کنند با کمک تزریق بوتاکس ابرو، این چین و چروک را درمان کنید و بدون داشتن دوره نقاهت طولانی و هزینه بالا، شادابی و طراوت را به پوست خود بر گردانید.

 • رفع عدم تقارن ابروها

تحت مشکلات ژنتیکی، بیماری های سنگین، استرس، تیک های عصبی و … ممکن است فرد از ابروهای متقارن برخوردار نباشد. عدم تقارن ابروها زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است اعتماد به نفس فرد کاهش پیدا کند. با کمک تزریق بوتاکس ابرو می توان قرینه سازی دو ابرو را انجام داد که نیاز است متخصص زیبایی از توانایی و دقت بالایی در تزریق بوتاکس برخوردار باشد. ابرویی که نسبت به دیگری پایین تر است با کمک لیفت تزریق بوتاکس به سمت بالا برده می شود.

 • برطرف کردن خط اخم

برطرف کردن خط اخم

خط اخم جدای چین و چروک معمول در اثر افزایش سن می باشد و بخاطر فرم چهره و شرایط پوستی ممکن است حتی در سنین نوجوانی و جوانی پدیدار شود و در دهه سوم زندگی بسیار چشمگیر باشد. حالتی که بین دو ابرو وجود خواهد داشت و در لحظات عادی نیز کمی فرد را جدی و همراه با اخم نشان می دهد. با کمک تزریق بوتاکس ابرو می توان این خط اخم را برطرف کرد تا فرد از چهره ای شاد و بشاش برخوردار گردد.

در کنار اینها، افرادی که دچار حادثه، آسیب، مشکلات پوستی و … در ناحیه ابرو ها شده اند، می توانند تحت نظر متخصص، از درمان های مناسب تزریق بوتاکس به ابرو بهره ببرند. حتما به بهترین متخصص بوتاکس مراجعه شود تا هم نتایج بهتری را در کنار ماندگاری بالا بدست آورید و هم اینکه عوارض و خطرهای احتمالی را به حداقل برسانید.

بوتاکس ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که تحت تاثیر عوامل مختلف مانند ژنتیک، حوادث، گذر زمان و افزایش سن، افسردگی، جنس پوست و … دچار ناهنجاری های مختلف ابرو باشند از جمله عدم تقارن، وجود چین و چروک، داشتن خط اخم و … گزینه های مناسبی برای درمان با تزریق بوتاکس هستند.

اگر فرد شرایط انجام عمل جراحی را نداشته باشد، از بیهوشی بترسد، امکان بیهوشی بخاطر بیماری های دیگر وجود نداشته باشد، هزینه درمان اهمیت داشته باشد و نخواهد به صورت دائمی و همیشگی درمان انجام دهد، می تواند از خدمات تزریق بوتاکس ابرو بهره ببرد.

تاکید می شود که شرایط سنی حداقل 20 سال برای انجام بوتاکس در نظر گرفته شود و با انجام معاینه و مشاوره با متخصص زیبایی، تمام جوانب را برای درمان در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید: دلیل اثر نکردن بوتاکس چیست؟

لیفت ابرو با بوتاکس چطور انجام می شود؟

درمان لیفت ابرو با بوتاکس توسط تزریق مستقیم ماده بوتاکس به ناحیه مورد نظر صورت می گیرد. متخصص انجام درمان باید شناخت درستی نسبت به زیبا شناسی و ویژگی های صورت داشته باشد و مواد را ه ناحیه مناسب تزریق کند تا فرم طبیعی صورت حفظ شود و در عین حال چین و چروک و یا ناهنجاری ابرو از بین برود. ابرو ر دو نقطه کناری و در یک نقطه میانی تحت تاثیر عضلات پوست قرار دارد. عضلات بین دو ابرو مهمترین بخش پایین آورنده ابرو هستند که با انجام بوتاکس و فلج کردن این عضلات می توان باعث لیفت ابرو به سمت بالا شد. در ناحیه انتهایی ابرو (دم ابرو) نیز درمان بوتاکس برای افرادی انجام می شود که می خواهند لیفت به سمت بیرون در انتهای ابرو انجام شود.

با توجه به توانایی و تخصص پزشک، می توان با ایجاد تزریق مناسب فرم و شکل خاصی به ابرو بخشید.

عوارض بوتاکس ابرو

عوارض بوتاکس ابرو چیست؟

به خودی خود ماده و برند اصلی و تایید شده بوتاکس و همچنین درمان بوتاکس، خطر و عوارض گسترده ای ندارد و برخی عوارض کوتاه مدت و رایج را در فرد ایجاد می کنند. اگر متخصص از دانش بالایی برخوردار نباشد و یا از مواد غیر اصل و تایید نشده استفاده شود، ممکن است خطرات و مشکلات بزرگی را برای فرد ایجاد کند. شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس ابرو عبارتند از:

 • احساس بی حسی در اطراف ابرو و پیشانی
 • سردرد
 • تورم و سوزش در محل تزریق
 • کبودی و قرمز شدن به صورت جزیی

بیشتر زمانی این عوارض خود را نشان می دهند که حجم بالایی از بوتاکس استفاده شود و بعد درمانی مطرح باشد. زمانی که در سطح زیبایی از بوتاکس استفاده گردد، میزان عوارض در پایین ترین سطح خود خواهد بود.

در صورتی که متخصص توانایی بالایی نداشته باشد احتمال افتادگی پوست، عدم تقارن در تزریق، بالا پایین شدن، تجمع نقطه ای، ورود مواد بوتاکس به نواحی دیگر و … نیز وجود دارد.

در سطح بالاتر احتمال حساسیت های خطرناک به بوتاکس مانند تنگی نفس، حالت تهوع، سرگیجه و تار شدن چشم ها وجود داد.

بیشتر بدانید: علت سردرد بعد از بوتاکس چیست؟

مراقبت های بعد از بوتاکس ابرو

برای اینکه نتایج بهتری از تزریق بوتاکس دریافت کنید و بتوانید ماندگاری آن را بیشتر کنید، انجام مراقبت های زیر ضروری است:

 • عدم فشار، ماساژ و لمس محل تزریق بوتاکس به ابرو تا 12 ساعت بعد از تزریق
 • عدم مصرف دخانیات و رقیق کننده های خون در 48 ساعت بعد از عمل
 • عدم انجام ورزش های سنگین و فعالیت های کاری پر فشار در 48 ساعت اول بعد از عمل
 • قرار دادن سر در سطح بالاتر از بدن به مدت یک هفته
 • عدم قرار گیری در محیط گرم و دوش گرفتن تا 24 ساعت
 • استفاده از کمپرس آب یخ برای محل تزریق

نتایج بوتاکس ابرو از چه زمانی قابل مشاهده است؟

در پوست هایی با حساسیت پایین که تزریق به درستی و دقیق انجام شود، به طوری که میزان تورم و کبودی ایجاد نگردد، از همان لحظه اولیه نتایج قابل مشاهده می باشد و بعد از گذشت یک الی دو هفته نتایج به بهترین شکل خود خواهد رسید. در مواردی هم ممکن است بخاطر شرایط پوستی و تورم در هفته اول به خوبی نتوان نتایج را مشاهده کرد.

ماندگاری بوتاکس ابرو چقدر است؟

عوامل زیادی در ماندگاری اثر بوتاکس ابرو تاثیر گذار هستند که نوع پوست، شرایط تغذیه، آب و هوا، سن فرد، نوع ماده، توانایی متخصص و … از این جمله می باشند. معمولا نتایج تا نزدیک 6 ماه برای اکثر افراد قابل مشاهده هستند و مواردی وجود داشته که بین 8 تا 9 ماه نیز اثر بوتاکس باقی مانده است. در شرایط حداقلی و با پایین ترین سطح ماندگاری زمان 3 الی 4 ماه نتایج روی چهره فرد باقی خواهد بود.

هزینه تزریق بوتاکس ابرو

با توجه به نوع درمان یا زیبایی، میزان تزریق، دفعات تزریق، توانایی متخصص، محل کلینیک، نوع ماده مصرفی، شرایط پوست، سن فرد و …. هزینه انجام بوتاکس برای زیبا جویان مختلف، متفاوت می باشد. بنابر این نمی توان قیمت واحدی را برای آن تعیین کرد. بعد از طی کردن جلسه معاینه و مشاوره اولیه، متخصص تمام هزینه های درمان را برآورد می کند و به اطلاع مراجعه کننده می رساند.

توصیه میشود اگر از عرق کردن خسته شدید این مقاله را بخوانید :تزریق بوتاکس زیر بغل

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *