آنچه در این مقاله میخوانید :

بهترین مارک ژل برای تزریق لب【سال ۱۴۰۳】✅

همان‌طور که می دانیم ژل لب زیبایی به خصوصی به چهره ما می‌دهد اما گاهی با یک انتخاب اشتباه به جای زیبایی بیشتر باعث آسیب رساندن به سلامت خود هم می‌شویم در این مقاله سعی ما بر این است که با معرفی بهترین مارک را  برای تزریق ژل لب مانع از روی دادن هر گونه خطا در این ‌باره شویم.

ژل لب‌هایی که دارای هیالورونیک اسید هستند، در رده بهترین ژل لب‌ها قرار می‌گیرند. ژل لب پرفکتا در دسته بهترین ژل لب‌ها قرار دارد که توسط کشور فرانسه تولید می‌شود. ژل ژوویدرم، ژل لب بلترو، ژل لب رووفیل که توسط کره تولید می‌شود و…. که در ادامه به صورت مفصل درباره آن‌ها توضیح می‌دهیم. همراه ما باشید.

توضیح کلی در مورد ژل لب

لب‌ها در زیبایی چهره نقش به سزایی دارند. هنگامی که لب‌ها دچار مشکلاتی مانند فرورفتگی، چروک، کهولت سن و باریک بودن باشند. بهترین گزینه برای لب‌ها تزریق ژل لب است. به همین منظور تزریق ژل لب در مراکز و کلینیک‌های زیبایی انجام می شود.

ابتدا باید به برند ژلی که تزریق می کنند توجه کنید. زیرا استفاده از ژل لب نامناسب و ارزان قیمت عوارض جبران ناپذیری به دنبال دارد. مانند عفونت، حساسیت‌های پوستی و… را به دنبال دارد. با تزریق ژل، شکل لب، ساختار، حجم لب و حاشیه لب‌ها حجیم و پرتر می شوند و به لحاظ زیبایی به لب‌ها جذابیت خاصی می‌دهد. لب‌ها به دو قسمت مجزا تقسیم می‌شوند. لب فوقانی باریک و کم حجم است و لب تحتانی پهن و حجیم تر است‌.

در تزریق ژل به لب‌ها پزشک باید با توجه به ساختمان لب، نوع پوست، محل مناسب و دوز تزریق را مد نظر داشته باشد. پزشک ابتدا محل مورد نظر تزریق را بی‌حس (اثربی حسی تا ۴۵دقیقه ماندگار است) نموده و به وسیله سرنگ مخصوص تزریق با زاویه مناسب و میزانی از دارو را در زیر پوست لب تزریق می کند.

می توان بهترین ژل برای تزریق، ژل هیالورونیک اسید را نام برد. در تزریق ژل لب باید مواردی را رعایت نمود و پزشک تبحر در تزریق ژل را داشته باشد. همچنین مارک‌ ژل و هزینه بیمار مد نظر است. بعد از تزریق باید از لب ها مراقبت شود. از کمپرس یخ استفاده کنید.

از داروهایی مانند ژلوفن، ناپروکسن، ضد انعقاد خون و.‌.. استفاده نکنید. سعی کنید در گرمای زیاد قرار نگیرید و از انجام  ورزش‌های سنگین پرهیز کنید و آب بیشتری میل نمایید. حدوداً دو تا سه هفته زمان نیاز است تا بعد از تزریق، ژل لب خود را نشان دهد.

همچنین بخوانید : راهنمای کامل تزریق فیلر لب

انواع برندهای ژل برای تزریق کدامند؟

بهترین مارک ژل برای تزریق لب

تعدادی از بهترین برندهای ژل را به اختصار در زیر معرفی می کنیم:

 •  Restylane Classic :

ژل رستیلن کلاسیک یکی از بهترین برند‌‌های بازار می باشد که باعث افزایش حجم لب‌ها می‌شود میزان ماندگاری این ژل به مدت 6 ماه بوده و تا 24 ساعت پس از تزریق دارای عوارضی مانند قرمزی و تورم در محل تزریق می‌باشد.

 • Restylane Lips:

ژل رستیلن دارای ماندگاری بالاتر و بهتری می باشد و میزان ماندگاری این ژل لب به مدت 9 ماه است و از عوارض آن قرمزی محل تزریق می‌باشد.

 • Juvéderm Ultra:

میزان ماندگاری ژل ژوویدرم از دو مورد قبلی بیشتر است. عوارض کمتری نیز نسبت به موارد قبلی دارد و تنها در بعضی موارد تورم خفیفی دارد.

 • Teosyal Kiss:

ژل تئوسیال یکی از ژل‌های پرطرفدار می‌باشد. ساخت کشور سوئیس است و دارای خاصیت درمانی بوده و برای افرادی با پوست‌های حساس مناسب است همچنین کمترین میزان عارضه را دارد.

 • Revolax:

میزان ماندگاری این ژل به مدت 12 ماه تا 18 ماه می باشد. این ژل دوام بسیار بالایی دارد و همچنین پس از تزریق این ژل کمترین میزان تغییر و جا به جایی در سطح لب را دارد.

 • Dermalax:

از جمله مزایای استفاده از این ژل نتایج طبیعی بودن پس از تزریق می‌باشد، به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

 • Zishel:

از این ژل برای پرحجم نمودن لب‌ها و همچنین برای از بردن خط های کم عمق تا زیاد در سطح پوست استفاده می‌شود. این ژل از جمله ژل‌های پرطرفدار و لوکس می‌باشد.

 • Rejeunesse:

یکی از ارزان ترین برند‌های ژل لب در بازار است که دارای میزان ماندگاری به مدت 12 ماه می‌باشد. پس از تزریق این ژل نتایج طبیعی به دست می آید.

 • Restylane Silk: 

این ژل با ترکیبات و فرمول خاص خود دارای خاصیت حجم دهندگی و شادابی لب‌ها و از بین بردن چروک‌های اطراف دهان می‌باشد. هیالورونیک اسید به کار رفته در این ژل به صورت ترکیب غیر حیوانی بوده و کاملا با بدن سازگار می‌باشد. غلظت هیالورونیک اسید به کار رفته در این ژل بالاتر از نمونه های مشابه این ژل می باشد. قیمت این ژل در مقایسه با سایر ژل ها بالاتر است.

ماندگاری این ژل در لب‌ها پس از تزریق، از 6 ماه تا یکسال می‌باشد و باید مجددا تزریق نمود. یکی از ویژگی‌های این ژل این است که در صورت عدم رضایت مشتری می‌توان با استفاده از آنزیم های مخصوصی در مدت کوتاهی آن را تجزیه نمود و لب ها را به حالت قبل برگرداند.

اثرات تزریق این ژل معمولا پس از 10 روز بروز پیدا می‌کنند و گاهی تا 10 ماه پس از تزریق طول می‌کشد. همچنین ممکن است به طور موقت دچار کبودی و تورم و بی حسی در محل تزریق شود.

 • ژل رووفیل

ژل رووفیل با توجه به خاصیت ضد التهابی که دارد اثرات فوق العاده ای بر روی پوست و لب‌ها خواهد داشت. هیالورونیک موجود در این ژل دارای ماندگاری تا 12 ماه بعد از تزریق در پوست و لب است. این ژل عوارضی مانند تورم در ناحیه تزریق دارد که بعد از مدتی کوتاه بهبود پیدا می‌کند.

ژل رووفیل برای کسانی که لب‌های باریک دارند مناسب نمی‌باشد زیرا در اثر حجم دهندگی زیاد سبب می‌شود ژل حرکت مناسبی نداشته باشد و به سمت بالا حرکت کند و در فاصله خط بالایی و بینی قرار گیرد. این ژل دارای محصولات تقلبی مشابه زیادی در بازار است و استفاده از این مواد تقلبی سبب موارد جبران ناپذیری بر روی پوست و لب ها می‌شود.

 • Aliaxin:

این ژل به صورت ترکیب غیر حیوانی می‌باشد و برای رفع چین و چروک در صورت و گودی زیر چشم و افزایش حجم لب ها به کار می رود. این ژل دارای کمترین عوارض جانبی می‌باشد و بیشترین سازگاری با بافت پوستی و لب های شما دارد. ماندگاری این ژل از 6 ماه تا یکسال متغیر می‌باشد.

قیمت مارک ژل مورد استفاده برای تزریق :

قیمت مارک ژل برای تزریق لب

در تزریق ژل معمولا از مواد مشابه به ساختار بدن انسان مانند مواد هیالورونیک استفاده می‌شود. درگذشته از روش‌های دیگری مانند کلاژن و مواد کاشت استفاده شده‌ است که امروزه زیاد مورد توجه نمی‌باشند. استفاده از روش‌های گذشته خطرات بیشتری به همراه دارند. امروزه مواد با کیفیت تر و با ایمنی بهتر استفاده می‌شود، همچنین ماندگاری بیشتری نیز دارند.

قیمت ژل‌های لب در بازار با توجه به ژل مورد استفاده، مقدار دوز تزریقی و نوع کلینیک متفاوت می‌باشد. در نتیجه قبل از تزریق ژل لب باید با پزشک خود مشورت کنید که چه نوع ژلی برای شما مناسب است، از چه برندی استفاده می کند، چه مقدار ژل برای لبهایتان مورد نیاز است و قیمت آن چقدر است.

بهترین مارک ژل برای تزریق کدام است؟

ما باید بهترین مارک ژل برای تزریق لب را انتخاب کنیم، برای این که این انتخاب باعث رسیدن به نتیجه ایده آل جهت حفظ سلامتی بدن و لب ها می شود و همچنین از واکنش آلرژیک بدن جلوگیری می کند. پس افرادی که به دنبال تزریق ژل لب هستند باید بدانند بهترین مارک ژل برای تزریق لب کدام نوع آن است.

ژل هایی که بر پایه اسید هیالورونیک تشکیل شده باشند مناسب هستند زیرا این ماده در ساختار بدن انسان وجود دارد و باعث حفظ حالت ارتجاعی پوست و لب‌ها می‌شود با گذشت عمر مقدار این ماده در بدن انسان کمتر شده و باعث چروک‌هایی بر روی پوست می‌گردد به همین دلیل با تزریق اسید هیالورونیک دوباره پوست شاداب شده و حالت ارتجاعی خود را بدست می آورد.

به طور کلی ژل‌های تزریقی لب باید مشخصات زیر را داشته باشند تا به عنوان یکی از بهترین برندهای ژل معرفی شوند.

 • باید دارای ماندگاری مناسب باشد.
 • بهترین برند ژل باید دارای نتایج طبیعی پس از تزریق باشد.
 • نباید عوارضی ایجاد کند و یا بسیار کم باشد.
 • باید مقرون به صرفه و دارای کیفیت بالا باشد.

سوالات متداول

سوالات متداولی ممکن است در تزریق ژل و چربی پیش بیاید که در زیر به این موارد اشاره خواهیم کرد:

 1- عوارض تزریق ژل لب؟

اگر تزریق ژل لب به طور صحیح انجام گیرد، عوارض خاصی را به همراه ندارد اما به طور متداول ممکن است عوارضی به صورت موقت در تزریق ژل لب به وجود آید مانند: ورم‌، کبودی، قرمزی، شکننده شدن پوست و یا باعث ایجاد غده و خارش پوست شود، البته این علائم موقت است و بعد از دو الی سه هفته از بین می روند. تزریق ژل باید توسط پزشک متخصص انجام گیرد تا کمترین عوارض یا تزریق بدون عوارضی را تجربه کنید. برای تزریق ژل نباید به جاهایی مثل آرایشگاه و مراکز غیر تخصصی مراجعه کرد.

2- از عوارض تزریق ژل توسط غیر متخصص؟

ممکن است برای تزریق ژل به غیر متخصص مراجعه کنید بهتر است بدانید که ممکن است به عروق خونی آسیب وارد کند و عوارضی مانند زخم دائمی، افتادگی لب و عفونت بوجود بیاید. جدی نگرفتن این موضوع می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

3- چرا در تزریق ژل عفونت به وجود می آید؟

در مواردی افرادی که تزریق ژل داشته اند دچار عفونت پوستی شده‌اند. برای جلوگیری از عفونت باید از پوست نمونه برداری شود. در نمونه برداری که انجام شده مشخص می‌شود که تزریق ژل را انجام دهید یا نه. اگر تزریق به سلامت پوست آسیب می‌رساند، بهتر است این تزریق را انجام ندهید.

4- چه تفاوتی در انواع برندهای موجود در بازار وجود دارد؟

برندهای ژل تزریق لب چه تفاوتی دارند

همه ژل‌های موجود از ترکیبات یکنواخت (هیالورونیک اسید) تشکیل شده‌اند و خواص یکسانی را دارند انتخاب نوع برند به این دلیل مهم است که بستگی به غلظت مواد دارد. برای انتخاب درست بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

5- تزریق ژل لب به چه روش هایی صورت می گیرد؟

در تزریق ژل لب با توجه به سلیقه و نیاز فرد به روش‌هایی مانند: مدل قلوه ای، قلبی، طبیعی، زاویه دار، روسی و عروسکی انجام می‌گیرد.

6- بعد از تزریق ژل چگونه از لب ها مراقبت کنیم؟

ورزش و فعالیت‌های سنگین را تا دو روز بعد از تزریق انجام ندهید. در دمای زیاد و محیط های گرم قرار نگیرید. یک تا دو روز از رژ لب و مواد آرایشی استفاده نکنید و همچنین دوری از الکل، سیگار و محیط های آلوده.

7- قیمت تزریق ژل لب چقدر است؟

قیمت‌ها بستگی به نوع و برند ژلی دارد که می‌خواهید تزریق کنید معمولاً برای تزریق سی سی ملاک است، هر سی سی ۳ تا ۴ میلیون هزینه دارد که بستگی به مواد مصرفی دارد. البته با توجه به نوسانات قیمتی که امروزه دچار آن هستیم بهتر است از قیمت روز اطلاعات کافی را داشته باشیم.

8- تزریق ژل یا چربی، کدام بهتر است؟

تزریق چربی که از سلول‌های چربی خود فرد گرفته می‌شود و به محل دیگر مانند لب تزریق می‌شوند و ماندگاری بیشتری دارند به دلیل گرانتر بودن نسبت به مواد مصنوعی (تزریق ژل) استفاده بیشتری دارد. تزریق ژل ارزان تر و راحت تر صورت می‌گیرد.

9- آیا سفت و گلوله شدن ژل در لب ها خطرناک است؟

گاهی ممکن است در تزریق ژل لب مشکلاتی ایجاد شود و ژل به صورت گلوله و دانه‌های سفت در لب خود را نشان دهد و موجب نگرانی در فرد دریافت کننده ژل شود. بهتر است از کمپرس یخ برای کم شدن ورم استفاده کنید و از دستکاری لب‌ها پرهیز کنید.

سفت و گلوله شدن در روزهای ابتدایی امری عادی و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد داشت اما اگر بعد از دو هفته این علائم همچنان پایدار بود موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. عدم مراجعه به موقع به پزشک ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

10- از چه روش‌هایی می توان دکتر مناسب برای تزریق ژل پیدا کرد؟

میتوان از طریق مشاوره تلفنی با متخصصین پوست مشورت کرد. همچنین می‌توان از نظرات کاربران در سایت‌های مختلف برای نوع ژل، نحوه مراقبت از پوست و دکتر متخصص خوب در شهر یا استان مورد نظر خود کمک گرفت.

سخن پایانی

در مورد بهترین مارک ژل برای تزریق لب به صورت کلی توضیح دادیم و گفتیم که بهتر است به پزشک معتبر و متخصص مراجعه کنید و نوع مواد و ژلی را که تزریق می‌کنید با استفاده از نظرات کاربران، مشاوره های تلفنی، قیمت و کیفیت انتخاب کنید و در جاهای خاصی که به این منظور طراحی شده است مراجعه کنید و تزریق ژل را انجام دهید تا مشکلی برای شما پیش نیاید و بعد از تزریق برای این که نتیجه بهتری بگیرید بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید.

همچنین ورزش‌های سنگین را کنار بگذارید و از داروهای مسکن مانند: ژلوفن، ناپروکسن و… استفاده نکنید. اگر دچار مشکلاتی مانند حساسیت، تورم، قرمزی، سفتی و گلوله شدن ژل شدید برای درمان به موقع به متخصص مراجعه کنید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *