آنچه در این مقاله میخوانید :

بزرگ کردن لب ها با تزریق ژل یا بوتاکس

در فرم صورت، شکل لب ها یکی از مواردی است که چهره فرد را متفاوت می کند و زیباجویان زیادی هستند که به برجسته بودن و بزرگ بودن لب هایشان علاقه مند می باشند. بزرگ کردن لب به دو صورت دائمی و غیر دائمی انجام می شود. در حالت دائمی با انجام جراحی و پروتز لب، فرد برای همیشه دارای یک حالت خاص و برجسته از لب می باشد. خیلی از افراد به عمل جراحی و پروتز علاقه ای ندارند و می خواهند در کوتاه مدت تغییرات این چنینی را داشته باشند. برای آنها بزرگ کردن لب ها با تزریق ژل یا بوتاکس بهترین گزینه می باشد. ماندگاری ژل و بوتاکس دائمی نیست و در صورت عدم نارضایتی فرد امکان اصلاح و تخلیه نیز وجود دارد.

دلایل نیاز به تزریق ژل یا بوتاکس به لب چیست؟

تزریق ژل لب

انجام تزریق ژل و بوتاکس برای لب می تواند در کنار جنبه زیبایی و حجیم کردن لب ها، برای ایجاد تقارن در دو طرف لب و از بین بردن ناهنجاری های موجود در لب ها نیز استفاده شود. از طرفی بخاطر برخی مشکلات، بیماری ها، فشارهای عصبی، افسردگی و یا در حالت معمول و با افزایش سن، لب ها کوچکتر می شوند، حجم خود را از دست می دهند و جنبه زیبایی آنها کاهش می یابد. همه این موارد با انجام تزریق ژل یا بوتاکس متناسب با نیاز فرد قابل درمان می باشد. انجام تزریق فقط باید زیر نظر متخصص با تجربه و در کلینیک زیبایی مجهز صورت بگیرد تا به بهترین سطح نتایج دست پیدا کنید.

هم چنین بخوانید : راهنمای کامل تزریق فیلر لب

افراد مناسب برای تزریق ژل یا بوتاکس برای برجسته سازی لب چه کسانی هستند؟

انجام تزریقات فیلرهای زیبایی برای سنین زیر 18 سال ممنوع می باشد. اگر فردی محدودیت سنی نداشته باشد می تواند برای انجام تزریق ژل و یا بوتاکس اقدام نماید اما نباید جز گروه های زیر باشد:

 • مبتلایان به بیماری های پوستی، تب خال، زخم های سطحی و…
 • مبتلایان به بیماری های حساس مانند دیابت
 • افرادی که لب های خود را در اثر مشکلات عصبی، حساسیت ها، استرس ها و… زخم می کنند.
 • افراد مبتلا به بیماری های خونی از جمله فشار خون بالا، غلظت خون غیر طبیعی، لخته شدن خون بالا
 • خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند.

افرادی که مواد مخدر و سیگار مصرف می کنند باید بدانند که در صورت توصیه متخصص برای مدتی نباید مصرف داشته باشند تا بتوانند گزینه مناسبی برای انجام تزریق باشند.

بیشتر بدانید: علت گلوله شدن ژل لب و صورت چیست؟

قبل از برجسته سازی لب با تزریق ژل یا بوتاکس چه اقداماتی باید انجام بدهیم؟

اولین و مهم ترین قدم انتخاب متخصص مناسب و کلینیک زیبایی با تجهیزات پیشرفته است. در صورتی که شما بهترین متخصص تزریق ژل را انتخاب کنید، دیگر نگران بقیه روند درمان نخواهید بود و با کمترین عوارض ممکن به بهترین نتایج دست پیدا میکنید.

 • داروهای مصرفی خود را به متخصص گزارش دهید و یک هفته قبل از تزریق از مسکن ها و داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • اطلاعات پزشکی خود را با متخصص مطرح کنید.
 • بدون نگرانی و استرس جهت انجام عمل مراجعه کنید.
 • سعی کنید کمی زودتر از زمان تعیین شده به کلینیک برسید تا نگران مساله ای نباشید.
 • در روز عمل با خود یک نفر همراه داشته باشید.
 • بدون میکاپ و آرایش برای عمل تزریق مراجعه کنید.
 • لباس های آزاد با یقه راحت بپوشید و یا از لباس های دکمه دار استفاده کنید تا در 48 ساعت بعد از تزریق، مشکلی برای تعویض لباس نداشته باشید.

فرآیند تزریق ژل چگونه است؟

بزرگ کردن لب با تزریق بوتاکس یا ژل

یک متخصص حرفه ای و با تجربه بهترین برند ژل را متناسب با شرایط فرد انتخاب می کند تا بتواند عمل تزریق را به گونه ای انجام دهد که بیشترین بازدهی با حداکثر ماندگاری برای فرد فراهم شود. استفاده از ژل های غیر اصل خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت که می تواند سلامتی فرد در ناحیه لب و دهان و حتی کل بدن به خطر بیندازد. ماده اصلی تشکیل دهنده ژل های زیبایی اسید هیالورونیک می باشد که در بافت بدن وجود دارد. همین ویژگی سبب می شود در مدت کوتاهی بتوانند پیوند مناسبی را با بافت لب ایجاد کنند و در دراز مدت دچار جابجایی و غیر طبیعی شدن فرم لب ها نشوند.

فرآیند تزریق طی چند مرحله و با در نظر گرفتن نظر و درخواست مراجعه کننده انجام می شود تا به نتیجه مورد نظر دست پیدا کنید. زمانی که به لب ژل تزریق می شود لایه سطحی پوست نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و شفافیت و طراوت خاصی پیدا می کند.

عدم توانایی بالای متخصص ممکن است سب شود تزریق به صورت نا همگن و غیر متقارن انجام شود و یا با تجمع ژل در ناحیه هایی از لب روبرو شوید.

فرآیند تزریق بوتاکس به لب چگونه است؟

بوتاکس با توجه به ماده تشکیل دهنده آن که سم بوتولینوم می باشد، عملکرد متفاوتی با ژل ایجاد می کند. از نظر نحوه تزریق و درمان، مراقبت های قبل و بعد بسیار به تزریق ژل نزدیک می باشد اما باید بدانید که میزان حجم دهی بوتاکس کمتر است و بیشتر برای فرم دهی، از بین بردن چین و چروک و … استفاده می شود. معمولا در مواردی که درخواست حجم دهی کم باشد و هدف جوان سازی پوست باشد از بوتاکس استفاده می شود.

بیشتر بدانید: آیا تزریق ژل لب درد دارد؟

بیشتر بخوانید : تزریق ژل لب

مزایای تزریق ژل و بوتاکس به لب چیست؟

رسیدن به زیبایی مورد نظر بدون انجام عمل جراحی و بی هوشی، با هزینه کمتر و در زمانی کوتاه، مهم ترین مزیت روش تزریق می باشد.

تزریق ژل یا بوتاکس به لب نه تنها عاملی برای حجم دهی می باشد بلکه باعث می شود چین و چروک موجود نیز برطرف گردد و لب هایی جوان و زیبا داشته باشید.

طول درمان بسیار کوتاه است و در حدود نیم ساعت انجام می شود.

عمل تزریق ژل دوره نقاهتی طولانی ندارد. فرد می تواند بعد از تزریق به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

برای سنین مختلف با شرایط پوستی گوناگون قابل استفاده می باشد.

انجام تزریق ژل لب در کلینیک تخصصی نیز انجام می شود و نیاز به اتاق عمل و بیمارستان نمی باشد.

برجسته سازی لب با تزریق بوتاکس یا ژل چه معایبی دارد؟

عوارض تزریق لب ها چیست؟

بیشترین معضل و مشکلی که زیبا جویان بعد از تزریق با آن روبرو می شوند، متفاوت بودن نتیجه با تصور ذهنی فرد می باشد. اگر درخواست برجسته سازی زیاد، کم تجربگی متخصص و .. اتفاق بیافتد، نتیجه مورد انتظار حاصل نمی شود. البته باید قبل از تزریق جلسه مشاوره انجام شود تا مراجعه کننده واقع گرایانه تر به فرم هندسی صورت، تناسب لب ها، نتیجه درخواستی، شرایط پوستی، وضعیت سن و … توجه کند.

کبودی اولیه همراه با ایجاد تورم در لب ها پس از تزریق در چند روز اول مشکل بعدی است که در برخی افراد زیاد نمایان نمی شود اما با توجه به حساسیت پوست می تواند تا 48 ساعت طول بکشد.

غر دائمی بودن ژل و بوتاکس از دیگر نارضایتی های مراجعین است. از آنجایی که ترکیب این مواد با بدن سازگار است، بعد از چند ماه جذب بدن می شوند و کارایی زیبایی خود را از دست می دهند.

توصیه میشود اگر از عرق کردن خسته شدید این مقاله را بخوانید :تزریق بوتاکس زیر بغل

مراقبت های بعد از بزرگ کردن لب ها با ژل یا بوتاکس

درست است که دوره نقاهت پیچیده ای را بعد از درمان نخواهید داشت، اما با رعایت برخی نکات و مراقبت های پس از تزریق می توانید بازدهی بزرگ کردن لب ها را بیشتر کنید و سبب شوید ماندگاری آن نیز زیاد شود:

 • استفاده از کمپرس یخ بعد از درمان برای کاهش کبودی و تورم
 • عدم فشار، ماساژ، لمس و… لب ها بعد از درمان.
 • انجام حمام و دوش گرفتن 48 ساعت بعد از تزریق
 • عدم قرار گیری در محیط های گرم مانند استخر، سونا، جکوزی و … تا 48 ساعت.
 • عدم مصرف دخانیات در هفته اول بعد از تزریق.
 • از انجام فعالیت های کاری و ورزشی سنگین در هفته اول بعد از عمل، خودداری کنید.
 • هنگام استراحت و خواب سر را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
 • دوری از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید بر روی صورت.

هزینه تزریق ژل یا بوتاکس برای بزرگ کردن لب ها چقدر است؟

هزینه درمان های زیبایی را بیمه ها عهده دار نمی شوند. بنابر این تمام مبلغ پرداختی برای تزریق ژل و بوتاکس به لب، باید توسط فرد انجام شود.

در جلسه معاینه و مشاوره اولیه با بررسی عوامل مختلف از جمله نوع مواد تزریقی (ژل- بوتاکس، برند آن)، میزان تزریق مورد نیاز، شرایط پوست فرد، سن فرد و … هزینه نهایی برآورد می شود و به اطلاع مراجعه کننده می رسد. بخاطر تاثیر گذاری عواملی که مطرح شد نمی توان قیمت واحد و مشخصی را برای تمام افراد بیان کرد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *