آنچه در این مقاله میخوانید :

آیا تزریق چربی به صورت درد دارد؟

چرا تزریق چربی به صورت درد دارد؟

زیبایی صورت تحت تاثیر عوامل مختلفی است که برخی از آنها شامل تقارن صورت، عدم وجود چین و چروک، پر بودن صورت، گود نبودن اطراف چشم ها و … می باشد. اکثر این موارد از طریق تزریق چربی به صورت قابل درمان هستند و فرد می تواند به خوبی مشکلات مربوط به لاغری صورت و وجود چین و چروک ها را برطرف نماید. در مورد تزریق چربی برخی سوالات وجود دارد که سطح نگرانی فرد را افزایش می دهد که نیاز است قبل از اقدام برای تزریق اطلاعات کافی در مورد آنها داشته باشیم. در این مطلب به این سوال که آیا تزریق چربی به صورت درد دارد؟ پاسخ خواهیم داد و عوامل تشدید کننده درد و کاهش دهند درد را بررسی می کنیم.

فرآیند تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی را می توان با عنوان پیوند چربی هم شناخت تا مفهوم آن بهتر در ذهن قرار بگیرد. چرا که برای انجام این روش زیبایی از چربی خود فرد استفاده می شود. متخصص با انجام معاینات اولیه و صحبت با مراجعه کننده مشخص می کند که از کدام ناحیه از بدن چربی را برداشت کند. در روز عمل به مقدار مورد نیاز چربی از محل انتخاب شده مانند شکم یا پهلوها برداشت می شود و در محل صورت متناسب با میزان تغییرات درخواستی تزریق می گردد.

با کمک چربی تزریق شده، چین و چروک پوست، گودی دور چشم، گودی و لاغری گونه ها، بر طرف کردن خط خنده و … درمان می شوند.

ماندگاری تزریق چربی به صورت بالاست و در صورت مراقبت و نگهداری درست تا سال های زیادی احساس جوانی و زیبایی برای فرد فراهم می شود و از طرفی چون چربی از بدن فرد استخراج شده، به خوبی با بافت صورت ترکیب می شود و سطح ایمنی بالایی دارد.

بیشتر بدانید: مراقبت های قبل و بعد تزریق چربی به صورت کدام اند؟

درد ناشی از تزریق چربی از چیست؟

تزریق چربی به صورت یک فرآیند درمانی غیر تهاجمی است که در آن عمل جراحی باز روی صورت انجام نمی شود. بنابراین درد شدیدی در انتظار فرد نخواهد بود. اما همانطور که تقریبا همه افراد تجربه داشته اند، ورود سوزن به بافت بدن با درد همراه است. زمانی که متخصص می خواهد چربی را از طریق سوزن وارد بدن زیباجو کند، نیاز است به مقدار مشخص و استانداردی سوزن وارد بافت صورت شود. این درد برای برخی افراد قابل تحمل است اما برخی دیگر از افراد از همان لحظه مشاهده سوزن نسبت به آن حساس می شوند و نیاز است از بی حسی های موضعی استفاده شود.

توانایی متخصص در تزریق نیز عامل دیگری است که سبب می شود درد ناشی از تزریق در حالت عادی نیز بسیار کمتر باشد. میزان ورود سوزن، زمان تخلیه و محل های دقیق ورود سوزن و … نیز به خوبی توسط یک متخصص تزریق حرفه‌ ای رعایت می شود.

میزان درد ناشی از تزریق چربی به صورت چقدر است؟

میزان درد ناشی از تزریق چربی به صورت چقدر است؟

اینکه درد تزریق چربی چقدر است یک سوال مرسوم در بین مراجعین می باشد و جواب آن تا حد زیادی کمک می کند سطح استرس و نگرانی افراد پایین بیاید.

اولین مساله در سطح دردناکی و میزان درد تزریق چربی، مربوط به آستانه تحمل درد مراجعه کننده می باشد. برای برخی افراد ورود سوزن به بدن امری عادی و طبیعی است و برای برخی دیگر به مقدار زیادی درد آور و سخت است. مورد بعدی تجربه متخصص است که با انتخاب محل های دقیق، زاویه درست تزریق، سرعت عمل، عمق ورود سوزن و … می تواند تا مقدار زیادی در کاهش درد تزریق کمک کند.

سطح سوزش و درد در این نوع درمان، مشابه میزان دردی است که در یک تزریق درمانی آمپول تجربه کرده اید و حتی کمتر. با این حال متخصص از بی حسی موضعی قبل از تزریق چربی استفاده می کند و بعد از آن نیز برای مراجعه کننده مسکن تجویز می کند. به این شکل دیگر درد زیادی را احساس نخواهید کرد و به راحتی درمان تزریق چربی را به اتمام می رسانید.

حتما به متخصص باتجربه و کلینیک زیبایی معتبر مراجعه کنید. چرا که در کنار درد، عوارض اولیه بعد از تزریق مانند کبودی، تورم و …. نیز وجود دارد که میزان دوره نقاهت آن و بهبودی سریع این عوارض بسیار مهم است.

تزریق چربی بدون درد به صورت چگونه است؟

برای انجام عمل تزریق با کمترین مقدار درد نیاز است که تمام مراحل از شروع تا انتها چه برداشت چربی از بدن و چه تزریق چربی با کمک بی حس کننده موضعی انجام شود. در مرحله اول محل دریافت چربی شامل مواردی مانند ران، باسن، شکم و پهلو بی حس می گردد، چربی استخراج می شود و سپس بی حسی موضعی برای صورت انجام می گیرد. در نهایت چربی استخراج شده به محل های مورد نظر در صورت تزریق می گردد.

عامل دیگری که کمک می کند فرآیند تزریق چربی به صورت بدون درد صورت بگیرد، توانایی متخصص می باشد. زمانی که متخصص با بالاترین سطح تجربه، دانش و توانایی بدون آسیب رساندن به رگهای خونی، عمل تزریق را انجام دهد، میزان درد کمترین حالت ممکن خواهد بود.

سطح تجهیزات کلینیک، دقت پرسنل و … نیز به آرامش و انجام درمان بهتر کمک می کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت تزریق ژل و چربی چیست؟

برای کاهش درد تزریق چربی به صورت چه کنیم؟

با انجام مراقبت هایی در کنار رعایت برخی نکات می توانیم به مقدار قابل توجهی سطح درد ناشی از تزریق را کاهش بدهیم. برخی از مهمترین نکات و مراقبت ها عبارتند از :

 • بهترین کلینیک و بهترین متخصص را برای انجام تزریق انتخاب کنید.
 • برای افزایش آب رسانی به پوست 10 روز قبل از تزریق آب کافی بنوشید.
 • عدم مصرف مشروبات الکلی در یک هفته مانده به عمل
 • در هفته قبل از عمل از مصرف داروهای آسپیرین و رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • برنامه غذایی سالمی را رعایت کنید.
 • به زمان خواب خود توجه داشته باشید زیرا داشتن پوستی سالم و شاداب نیازمند خواب کافی و مناسب می باشد.
 • از دو هفته قبلا از عمل بهتر است مصرف سیگار و سایر دخانیات را به صورت کامل کنار بگذارید.
 • در آب و هوای گرم و خشک و همچنین معرض مستقیم تابش خورشید قرار نگیرید.
 • در جلسه معاینه و مشاوره اولیه اطلاعات کاملی از وضعیت داروهای مصرفی و بیماری های خود به متخصص ارائه کنید.
 • روز عمل سعی کنید به موقع آماده شوید و کمی زودتر از زمان مشخص شده در کلینیک حاضر باشید.
 • با دریافت اطلاعات کافی در مورد عمل تزریق چربی، میزان نگرانی و استرس خود را در مورد این درمان کاهش دهید.
 • عوامل استرس زا و همچنین اضطراب را از خود دور کنید.
 • یک نفر که در کنارش احساس شاد و راحتی دارید را با خود در روز عمل به عنوان همراه بیاورید.

جمع بندی

در نهایت باید بگوییم که اطلاعات غلط، نگرانی ها و صحبت های پراکنده هیچ کمکی به فرد نمی کند و فقط سطح استرس او را بالا می برد. تجربه سایر افراد نیز قرار نیست برای شما هم دقیقا رخ دهد. چرا که هم سطح آستانه درد در افراد متفاوت است و هم اینکه توانایی و تخصص متخصص ها با یکدیگر فرق دارد و باید بهترین متخصص را که سطح رضایت عمومی بالایی ایجاد کرده انتخاب کنید.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران است.

کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

دکتر حمیدرضا بهمنی
دکتر حمیدرضا بهمنی

متخصص طب اورژانس و متخصص پوست، مو و زیبایی در کلینیک واقع در سعادت آباد تهران.
کلینیک دکتر بهمنی ارائه دهنده بروزترین خدمات پوست، مو و زیبایی از جمله مزوتراپی، هایفوتراپی، تزریق ژل و انواع فیلرها در صورت و لب، تزریق چربی صورت، لیفت صورت با نخ و عمل زیبایی بلفاروپلاستی می باشد.

ارتباط با ما

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره و تماس با دکتر بهمنی با استفاده از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا ما با شما تماس بگیریم.

مطالب مرتبط

سوالات خود را به صورت رایگان از پزشک اینجا بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *